Odliczanie do Walentynek trwa, ale wraz ze zbliżającym się nadejściem tak ważnej daty w kalendarzu, miłość nadal przyprawia niejednych zakochanych ból głowy: jak przygotować idealną walentynkową randkę? Jak sprawić, by ukochana osoba poczuła się jedyna i wyjątkowa? Co kupić naszej drugiej połówce z tej okazji? Gdzie spędzić walentynkowy czas? 

Walentynkową randkę darmo można przeliczać na pieniądze. To, co jest najważniejsze to intencje, przygotowanie, atmosfera i miejsce. 

Miejsca dają wyobrażenie o atmosferze, w jakiej będzie przebiegać pierwsza randka. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę gusta drugiej osoby, lub jeśli chcesz ją zaskoczyć, spokojne i dyskretne miejsce, gdzie można rozmawiać bez zakłóceń. Nie zapomnij zadbać także o detale takie jak kwiaty, dekoracje, ubiór, perfumy. 

Oto 3 pomysły na idealną walentynkową randkę.

Randka w domowym zaciszu

Nie lubisz zatłoczonych miejsc i preferujesz spokój oraz intymność? Zaproponuj swojej drugiej połówce randkę w domowym zaciszu. Zadbaj przede wszystkim o nastrój, dekoracje oraz specjalne, walentynkowe menu. Co ważne, ubierz się tak, jakbyście mieli wyjść do restauracji: taki detal znacznie zwiększy rangę Waszej randki i Twoja druga połówka z pewnością to doceni

Udekorowanie domu na tę okazję pomoże uczynić walentynki jeszcze bardziej wspaniałymi. Zadbaj o świece, elementy wystroju w kształcie serca, a wszystko w dobrym guście i ze smakiem. 

Nie zapomnij o muzyce: nic nie tworzy nastroju tak, jak romantyczne, tkliwe melodie. 

zakochana para

Centralnym punktem randki w domu może być romantyczna kolacja przy świecach. Jeśli uznasz, że to dobry pomysł, możecie przygotować ją we dwójkę, skorzystać z oferty restauracji lub nawet… zamówić szefa kuchni do swojego domu! 

Nie zapomnij o kwiatach, czekoladkach i czerwonym winie… one nigdy nie zawodzą i są synonimem romantyczności. Jeśli lubisz piec ciasta, postaw na oryginalne, walentynkowe wypieki. 

Zwieńczeniem kolacji może być masaż. Nie musisz być z zawodu masażystą, by sprawić masażem przyjemność drugiej osobie. Przygotuj się do masażu wcześniej, kupując jeszcze więcej świec oraz specjalne olejki do masażu o zapachach, które uwielbia Twoja druga połówka. 

Kolacja i kino

Masz dość siedzenia w domu i marzy Ci się wyjście do restauracji? Zabierz swoją ukochaną osobę do tej restauracji, która ma dla Was szczególne znaczenie lub do takiej, która wydaje się na poziomie, a której jeszcze nie mieliście okazji odwiedzić. Na 14 lutego wiele restauracji przygotowuje specjalne menu dla dwojga, m.in. z wykorzystaniem afrodyzjaków. Zapoznaj się wcześniej z ofertą restauracji w Twojej okolicy i zarezerwuj stolik odpowiednio wcześniej, tak, by uniknąć niepotrzebnego stresu w dniu Walentynek. Zwieńczeniem kolacji w mieście może być wyjście do kina, spacer lub spektakl teatralny. Zaplanuj jedną z tych atrakcji, które wspólnie lubicie i cieszcie się długim, przyjemnym wieczorem we dwoje. 

Wycieczka w góry

A może czujesz, że Wasze Walentynki są co roku takie same i czujesz, że oboje chcielibyście zrobić w ten dzień coś, czego jeszcze nigdy nie próbowaliście? Dobrą alternatywą dla Walentynek w mieście jest wycieczka w góry. Wystarczy jeden lub dwa dni wolnego, a możecie przeżyć Wasz dzień w naprawdę nietypowy i wyjątkowy sposób.

Zaplanuj Wasz wyjazd z głową i tak, by był on jednocześnie zorganizowany, jak i spontaniczny. Góry dostarczają wiele rozrywek takich jak spacer po ośnieżonych szczytach, jazda na nartach, itp. A po górskiej wycieczce nic nie rozgrzeje Was tak jak masaż lub skorzystanie z sauny albo łaźni parowej. 

Walentynkowe upominki

Oprócz samej formy spędzania randki, warto pomyśleć o jakimś drobiazgu dla ukochanej osoby. Biżuteria, kwiaty, książka, płyta z muzyką, własnoręcznie zrobione mydło… Pomysłów na walentynkowy prezent dla drugiej połówki może być wiele. Innym świetnym i zarazem oryginalnym prezentem z tej okazji mogą być koszulki dla par – pomogą nam w sposób oryginalny, lecz bardzo miły wyrazić nasze uczucie.