Słowacja, jako jeden z naszych sąsiadów, jest bardzo niedocenianym krajem Europy. Atrakcje i miejsca do zwiedzania, są równie ciekawe, co na południu kontynentu.

W Tatrach, po słowackiej części, znajduje się ogromny Aquapark, który działa przez cały rok. Słowacja dodatkowo, jest pełna ciekawych zabytków . Na terenie całego kraju możemy zwiedzać liczne zamki, kościoły czy fabrykę porcelany w Modrej. Weekend na Słowacji powinniśmy wykorzystać maksymalnie.

Wybierając się na Słowację, warto również pamiętać o miejscach takich jak:

  • Bratysława – stolica Słowacji, znajduje się prawie na granicy z Węgrami i Austrią. Stolica ma bardzo bogatą historię. Do miasta często sprowadzali się Rzymianie, Celtowie i Słowianie. W mieście koronowano niejednego władcę. Bratysława pełniła również rolę stolicy Cesarstwa Austro – Węgier przez ponad 200 lat.
  • Jednym z miast, którego nie można przegapić będąc na Słowacji, jest Vlkolinec. Miejscowość ta wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W mieście został całkowicie utrzymany klimat ludowej wsi słowackiej.
  • Małokarpacki Szlak Winny, również jest często wymienianym miejscem na Słowacji, które trzeba zobaczyć. Szlak ma długość aż 40 km, a na jego długości znajdują się miasta mające długą historię winiarską.
  • Słowacki raj jest jednym z najpiękniejszych parków narodowych w Europie. Zdrowe powietrze, piękne widoki i liczne trasy turystyczne, to podstawowe zalety Słowackiego Raju.

Tatralandia

Tatralandia jest największym w Europie, całorocznym parkiem wodnym. Każdy z nas ma więc możliwość skorzystać z wodnego parku przez cały rok. Aquapark mieści się na granicy Polsko – Słowackiej. Teren, który otacza Tatralandię, słynie z wielu zabytków. Folklor i tradycje, jakie panują w regionie Liptów, są znane w całej Słowacji. Dodatkowo, Tatralandia jest otoczona najwyższymi pasmami górskimi Tatr.

Woda w basenach Tatralandii jest krystalicznie czysta. Poza tym, wypoczynek w tym miejscu jest szczególnie przyjemny i wyjątkowy, dzięki wodach termalnych. Temperatura wody i powietrza nigdy nie spada poniżej 30°C. W basenach znajduje się również woda morska.

Ilość zjeżdżalni i rur, wynosi 26 – jest to ogromna liczba jak na jeden kompleks wodny. W sezonie letnim, można korzystać z wszystkich basenów, również tych znajdujących się na zewnątrz. Tatralandia jest również ‘oblegana’ przez turystów w różnym wieku, także w miesiącach zimowych. Atrakcje, jakie przygotowane są przez animatorów, pozwolą świetnie bawić się najmłodszym.

Oprócz atrakcji w basenach, Tatralandia oferuje także noclegi. Holiday Village Tatralandia, to kompleks noclegowy, który przeznaczony jest na wypoczynek dla turystów. Warto dodać, że jeden dzień nie wystarczy, by maksymalnie wykorzystać wszystkie atrakcje, jakie znajdują się w Tatralandii.

Weekend na Słowacji

Weekend na Słowacji nie będzie nudny, jeśli wiemy gdzie możemy go spędzić. Tatralandia lub inne, wymienione wyżej miejsca na Słowacji, stanowią zaledwie odsetek wszystkich miejscowości i atrakcji, które warto zobaczyć.

Na weekend na Słowację można wybrać się samemu, z grupą przyjaciół i z rodziną. Znaczna większość miejsc jest bowiem przystosowana do większej liczby osób. Noclegi na Słowacji bardzo łatwo znaleźć.

Słowacja, postrzegana jako kraj turystyczny, ma wiele zalet. Noclegi i atrakcje turystyczne są tanie. Miejsca turystyczne poza tym nie są aż tak przepełnione turystami. Co prawda, duża liczba turystów co roku odwiedza różne miejsca Słowacji, jednak wciąż pozostaje ona niedocenianym krajem.