Bramy przemysłowe spełniają kilkukrotnie wyższe wymagania wytrzymałościowe, izolacyjne i wydajnościowe niż standardowe bramy w użytku domowym. Aby jednak mogły w pełni zaspokajać potrzeby przedsiębiorców i wpisywać się w dynamikę i charakter pracy ich zakładów, bramy przemysłowe muszą wykazać się pewnymi wartościami dodanymi, wśród których na pierwszym miejscu stoi zdecydowanie oszczędność. Generowanie dodatkowych kosztów eksploatacji bramy z powodu częstych napraw, słabej izolacji cieplnej, niewystarczającej prędkości działania czy wrażliwości na różnorodne czynniki zewnętrzne nie jest mile widziane w żadnej gałęzi przemysłu. W jaki sposób bramy przemysłowe mogą wpływać na oszczędności w obiektach przemysłowych?

Minimalizacja kosztów oświetlenia – bramy przemysłowe z włókna szklanego

Jednym z podstawowych źródeł dużego zużycia energii w przemyśle jest konieczność zapewnienia doskonałego oświetlenia całej hali produkcyjnej, przestrzeni magazynowej czy każdego pojedynczego stanowiska pracy. Obiekty przemysłowe kojarzą się niejednokrotnie z zamkniętymi, odciętymi od świata zewnętrznego budynkami, których sztuczne oświetlenie może po czasie okazać się dla oczu niezwykle męczące. Dlaczego by jednak nie wykorzystać w takich miejscach naturalnego światła słonecznego?

Bramy dla warsztatów, budynków użytkowych, centrów logistycznych, magazynów, myjni samochodowych, hangarów czy wolnostojących salonów sprzedaży pozwalają dziś z powodzeniem oszczędzać na elektryczności i jednocześnie zapewniać komfortowe warunki pracy dzięki wykorzystaniu w ich produkcji paneli z włókna szklanego.

Przepuszczający światło materiał w sposób naturalny rozprasza intensywne promienie słoneczne, generując wewnątrz przyjemnie jasne i odpowiednio doświetlone otoczenie, które nie potrzebuje wspierania ze strony sztucznego oświetlenia. Bramy te są niezwykle ekonomicznym rozwiązaniem, dzięki któremu koszty eksploatacji budynków mogą zostać znacząco zmniejszone.

Efektywna praca branży logistycznej – przemysłowe bramy szybkobieżne

Branża logistyczna wymaga dziś naprawdę szybkiego tempa pracy, które nie może być w żaden sposób zakłócane przez zbyt wolno otwierające się bramy. Wewnętrzny transport w magazynach czy hurtowniach powinien odbywać się bez przeszkód, choć oczywiście niemożliwe jest tu całkowite usunięcie bram w przejściach pomiędzy pomieszczeniami. Rozwiązaniem, które nie pozwala odczuć żadnych ograniczeń dynamiki pracy obsługi magazynów są bramy szybkobieżne, wśród których najszybsze poruszają się z prędkością  do 5 m/s.

Nowoczesne bramy szybkobieżne zapewniają bezpieczeństwo i funkcjonalność procesów logistycznych przy milionach cykli otwarć, usuwając konieczność hamowania pojazdów przed bramą i eliminując ryzyko zatrzaśnięcia się bramy w trakcie przejazdu wózka przez bramę dzięki specjalnej sieci zabezpieczeń i niezwykle wydajnym systemom sterującym.

Utrzymanie porządku i odpowiedniej temperatury – izolowane bramy przemysłowe

Zarówno w przypadku bram zewnętrznych montowanych w celu umożliwienia wjazdu do budynku, jak i bram wewnętrznych rozdzielających poszczególne pomieszczenia, odpowiednia izolacja termiczna wydaje się być jednym z najważniejszych elementów gwarantujących oszczędności energetyczne. To właśnie odpowiednio izolowane bramy nie pozwalają na przedostawanie się do wnętrza budynków zimnego lub gorącego powietrza z zewnątrz, jednocześnie chroniąc przed transportowanymi przez powietrze zanieczyszczeniami mogącymi wpływać na czystość wnętrza.

Na stronie butzbach.pl poznamy ofertę wiodącego dystrybutora bram przemysłowych

Wysoki stopień ochrony przed różnicami temperaturowymi istotny jest także w przypadku bram wewnętrznych, co staje się szczególnie zauważalne w przypadku branży spożywczej, gdzie często w jednym budynku znajdują się duże przemysłowe piece generujące wysokie temperatury i chłodnie, wymagające utrzymania temperatury na odpowiednio niskim poziomie. Specjalne uszczelnienia, wzmocnienia płaszcza bram czy stosowanie dodatkowego ogrzewania elementów bramy sprawiają, że rozwiązania przemysłowe są odporne na uszkodzenia z powodu trudnych warunków, co oczywiście oznacza niższe koszty ich konserwacji i eksploatacji. Izolacja termiczna to też oczywiście mniejsze zużywanie energii na wspomniane chłodzenie i docieplanie pomieszczeń, co w perspektywie może oznaczać naprawdę duże oszczędności.