Powiększanie ust jest bardzo popularnym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej. Jest to zabieg, który z pewnością pomaga pozbyć się kompleksów, uzyskać wymarzony kształt ust, poprawić asymetrię i wyeliminować problem związany z wiotczeniem skóry. 

Jakie substancje wykorzystuje się do powiększania ust?

Najchętniej stosowaną metodą wypełniania ust jest kwas hialuronowy. Usta można też powiększyć własną tkanką tłuszczową. Alternatywę dla wypełniaczy stanowi lifting ust lub implanty. 

Co warto wiedzieć na temat powiększania ust kwasem hialuronowym?

Powiększanie ust za pomocą kwasu hialuronowego jest to zabieg, który jest mało inwazyjny. Dzięki temu rozwiązaniu można nie tylko powiększyć objętość ust, ale także je ujędrnić, zlikwidować problem opadających kącików ust i opóźnić procesy starzenia. W efekcie można łatwo wydobyć naturalne piękno i poprawić koloryt. Przed zabiegiem odbywa się konsultacja lekarska. Znieczulenie  przeprowadza się za pomocą metody nasiękowej. Używa się także specjalistycznych kremów znieczulających. Powiększanie ust kwasem hialuronowym trwa około 30 minut. 

Jak wygląda powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy wprowadza się pod skórę za pośrednictwem strzykawki. Igła jest wprowadzana od strony jamy ustnej i wykonuje się kilkanaście nakłuć skóry. Kwas hialuronowy wstrzykuje się bezpośrednio w wargę bądź na granicy skóry i czerwieni. Później koniecznie trzeba rozprowadzić preparat, aby osiągnąć planowany efekt wizualny. Nie potrzeba długiej rekonwalescencji, dlatego po zabiegu można wrócić do wykonywania swoich zajęć. 

Jak przygotować się do zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym i czy jest on bezpieczny?

Przed zabiegiem powiększania ust należy zrezygnować z sauny, solarium, opalania, leków przeciwzapalnych i aspiryny. Nie można także palić papierosów i spożywać alkoholu. Niewskazany jest też intensywny wysiłek fizyczny. Po zabiegu usta będą delikatnie opuchnięte. Efekt będzie widoczny po tygodniu lub dwóch tygodniach. W tym czasie lepiej zrezygnować z picia gorących napojów i malowania ust. Dwa tygodnie po powiększaniu ust kwasem hialuronowym trzeba udać się do lekarza na wizytę kontrolną. Zabieg jest bezpieczny, ale pod warunkiem, że jest wykonywany przez specjalistę i w sprawdzonym miejscu. Rezultaty utrzymują się od 6 miesięcy do roku, ale pod warunkiem, że zostanie on powtórzony po 3 miesiącach. Po każdym zabiegu efekty utrzymują się dłużej. 

Jak wygląda zabieg powiększania ust własnym tłuszczem?

Innym wypełniaczem, który stosuje się w zabiegu powiększania ust, jest własny tłuszcz. Po zakwalifikowaniu do zabiegu pacjentowi podawane jest znieczulenie miejscowe. Kolejne kroki obejmują takie działania jak pobranie tłuszczu do przeszczepu, odwirowanie tkanki tłuszczowej i powiększenie ust własnym tłuszczem. W ten sposób można uzyskać naprawdę naturalny efekt, który będzie się utrzymywał od roku do nawet kilku lat. Główną zaletą jest regeneracja ust spowodowana wstrzyknięciem komórek macierzystych. Usta powiększone w taki właśnie sposób prezentują się naprawdę bardzo estetycznie. Są także niezwykle miękkie i delikatne. 

Do czego jeszcze wykorzystuje się lipotransfer?

Wykorzystywanie własnego tłuszczu do korekty innej części ciała nosi nazwę lipotransferu. W ten sposób można naturalnie powiększyć usta, ale nie tylko. Cechą wyróżniającą jest to, że nadmiar tkanki tłuszczowej jest pobierany z jednego miejsca i przenoszony w inny obszar. Zabieg stosuje się też w przypadku zmarszczek, bruzd, asymetrii twarzy i przy występowaniu blizn potrądzikowych. 

Jak często można powtarzać zabieg powiększania ust?

W zależności od użytego preparatu, stylu życia, używek, stosowanych leków zabieg powiększania ust można powtarzać co 6 do 12 miesięcy. Po pierwszym zabiegu warto powtórzyć dostrzykiwanie już po 3 miesiącach. 

usta

Ile kosztuje zabieg powiększenia ust?

Powiększanie ust we Wrocławiu lub w innym mieście w zależności od techniki i kliniki kosztuje od 800 złotych do 1200 złotych. Zabieg wykonywany przez specjalistę w sprawdzonym miejscu może przynieść efekty, które przerosną Twoje najśmielsze oczekiwania.