Warto odszukać serwis dedykowany marce naszego samochodu. Jeżeli udamy się do serwisu dedykowanego marce Ford — mamy pewność, że naszym pojazdem zajmą się specjaliści w dziedzinie Forda. To bardzo istotne, ponieważ każdy samochód posiada swoje wady i zalety, których świadomość może mieć tylko osoba, która zawodowo zajmuje się wybraną marką. W serwisie dedykowanym możemy wykonać wszelkiego rodzaju zabiegi naprawcze i pielęgnacyjne.

Mechanika samochodowa

Jeśli nasz silnik lub inne podzespoły samochodu zmniejszają swoją wydajność albo po prostu zepsują się — warto skorzystać z usług serwisu dedykowanego. Możemy mieć wówczas pewność, że części, które wstawi taki serwis, będą w pełni współgrać z samochodem i pozytywnie wpłyną na jego pracę. Dodatkowo profesjonalista zna dokładnie każdą część naszego modelu i potrafi odpowiednio się z nią obejść.

Serwis klimatyzacji samochodowej

Pielęgnacja układu klimatyzacji samochodowej to warunek jej sprawnego działania. Często zapomina się o tym, że pielęgnacja klimatyzacji nie opiera się jedynie na jej nabiciu. Naturalnie w powietrzu występują różnego rodzaju grzyby i drobnoustroje, które osadzają się w układzie. Ważne jest więc by regularnie przeprowadzać dezynfekcję takiego układu. Zapobiegniemy w ten sposób nie tylko jej niszczeniu, ale też pojawianiu się przeziębień i alergii wśród użytkowników samochodu.

Serwis ogumienia i wulkanizacja

Wymiana sezonowych opon, to obowiązek każdego kierowcy. Udając się do serwisu, który zajmie się tą usługą, zyskujemy pewność, że wybrane opony będą odpowiednie do naszego modelu samochodu. Dodatkowo możemy uzyskać profesjonalne porady dotyczące pielęgnacji ogumienia. Jeżeli nasze opony ulegną usterkom — serwis zajmie się nimi.

Przegląd okresowy i diagnostyka komputerowa

Po osiągnięciu pewnego wieku samochodu lub przebiegu — producent zaleca przegląd okresowy. Możemy liczyć na taki profesjonalny przegląd w dedykowanych serwisach Froda. Dodatkowo serwisy posiadają urządzenia do diagnostyki komputerowej, które pomogą odczytać wszelkiego rodzaju błędy i usterki przekazywane przez komputer.

Po zakupieniu samochodu, z czasem okazuje się, że potrzebujemy pewnego rodzaju ulepszeń i akcesoriów, które podniosą komfort użytkowania samochodu. Może być to na przykład wymiana radia na takie, które odczytuje muzykę z pendrive’a albo dodanie czujnika parkowania. Tylko serwisy dedykowane dają nam pewność, że dodatkowe akcesoria będą w pełni kompatybilne z naszym samochodem.

Z wiekiem nasze fotele i tapicerki w samochodzie zużywają się. Warto zainwestować w wymianę tapicerki lub kosmetyczne poprawki blacharki, by podnieść estetykę samochodu i zapewnić sobie dobre samopoczucie podczas jazdy. Serwisy dedykowane Forda dobiorą odpowiednią tapicerkę i kolor farby przy kosmetycznych poprawkach.

serwis samochodów fordFabryczne oprogramowanie sterujące bywa ograniczające dla naszego silnika, który nierzadko może być znacznie wydajniejszym, niż w ustawieniach samochodu przewidział to producent. Warto wybrać się do dedykowanego serwisu, który pomoże nam modyfikując fabryczne sterowanie  poprawić osiągi silnika naszego Forda.

Dedykowane serwisy Forda to doskonałe miejsce do poprawienia jakości naszego samochodu. Jeżeli chcemy zwiększyć jego standard — poprawiając estetyczne doznania na przykład wymieniając tapicerkę, czy dodając czujnik parkowania albo inne akcesoria — warto udać się do serwisu dedykowanego. Serwis dedykowany Forda dobierze podzespoły w pełni kompatybilne z naszym modelem pojazdu i uskuteczni jego pracę. Jest to w dodatku ekonomiczniejsza wersja od serwisów autoryzowanych. A jakość i kompetencje obsługi w żadnym stopniu od siebie nie odbiegają.