W transporcie towarów nieodzownym elementem gwarantującym bezpieczeństwo, czas i jakość wykonywanych usług, jest posiadanie niezawodnej i sprawnej floty uczestniczącej w przewożeniu towarów, w szczególności na trasach dalekobieżnych. Niestety często zdarza się tak, że w trasie pojazd ulega awarii i jego transport do wskazanego miejsca docelowego okazuje się niezbędny. Podobna sytuacja może dotyczyć pojazdów ciężarowych zakupionych na rynku wtórnym, które z uwagi na swój stan techniczny nie mogą poruszać się po drodze. W obu tych przypadkach konieczne jest użycie naczepy niskopodwoziowej, która w odróżnieniu od lawety przeznaczonej do transportu samochodów osobowych, jest sobie w stanie poradzić z niesprawnym pojazdem o dużych gabarytach i wadze, takim jak pojazd ciężarowy, ciągnik, różnego rodzaju maszyny. Biorąc pod uwagę zalety związane z wynajmem naczepy, wiele firm decyduje się na skorzystanie z tego rodzaju usługi. Pojawia się jednak pytanie: czym się kierować przy wyborze wypożyczalni naczep? Jakie cechy powinna posiadać dobra wypożyczalnia naczep?

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze wypożyczalni naczep?

Aby dokonać właściwego wyboru wypożyczalni naczep, powinniśmy kierować się następującymi wytycznymi:

Koszt wynajmu krótko- i długoterminowego

Zorientuj się, czy wypożyczalnia oferuje najem zarówno krótko-, jak i długoterminowy. Najem krótki obejmuje zazwyczaj jedną lub dwie doby. Najem naczepy trwający dłużej niż dwie doby, to najem długoterminowy. Dlaczego ten aspekt jest tak ważny? Dobra wypożyczalnia naczep powinna oferować swoim klientom obie formy najmu, przy czym klientom chcącym skorzystać z najmu długoterminowego, powinna oferować zniżkę adekwatną do okresu najmu.

Dostępność usług w kraju i poza jego granicami

Ważne również jest to, czy firma świadczy usługi najmu zarówno w kraju, jak i poza nim. Kiedy dojdzie do awarii pojazdu w najmniej oczekiwanym momencie i…miejscu, np. za granicą, jedną z priorytetowych kwestii jest to, czy wypożyczalnia będzie w stanie udostępnić naczepę i dostarczyć ją do wskazanego miejsca odległego nawet o kilkaset kilometrów. Korzystając z usług wypożyczalni, której obszar świadczenia usług jest rozległy, będziemy mogli zawsze liczyć na jej pomoc, niezależnie od tego, czy będziemy w Polsce, czy za granicą.

Sprawne i serwisowane naczepy

W dobrej wypożyczalni naczep, powinny one być regularnie serwisowane i poddawane przeglądom po każdym użyciu. Dzięki temu mamy gwarancję wysokiej jakości usług i sprawnego, bezpiecznego transportu.

jak wybrać dobrą wypożyczalnię naczep

Ładowność naczepy

Wypożyczalnia naczep godna polecenia powinna dysponować niezawodnym i sprawdzonym sprzętem gwarantującym bezpieczeństwo i sprawny transport. Powinien się on odbyć przy użyciu naczep o odpowiedniej ładowności dostosowanych do wagi i gabarytów transportowanego pojazdu. W przypadku naczepy niskopodwoziowej jej ładowność powinna pozwalać na bezproblemowe i bezpieczne przetransportowanie ciężkiego pojazdu do miejsca docelowego.

Zakres świadczonych usług

Wynajem naczepy niskopodwoziowej może obejmować nie tylko transport niesprawnego pojazdu, lecz również pojazdu ciężarowego, ciągnika lub maszyny wielkogabarytowej zakupionych z rynku wtórnego. Nierzadko są to pojazdy, których stan techniczny nie pozwala na poruszanie się po drogach, dlatego bezpośrednio po procedurze zakupu wymagają one przetransportowania do innego miejsca docelowego. 

Dobra wypożyczalnia naczep powinna zatem oferować w swoim zakresie usług możliwość skorzystania z naczepy niskopodwoziowej podczas transportu świeżo zakupionego pojazdu. Dobrze byłoby, gdyby taka usługa mogła odbyć się zarówno w kraju, jak i za granicą.

Wiedza i doświadczenie

Personel wypożyczalni naczep, której wybór rozważasz, powinien posiadać odpowiednią wiedzę i doświadczenie pozwalające na świadczenie usług o możliwie jak najwyższej jakości. W szczególności w przypadku awarii pojazdu ich wiedza powinna umożliwiać sprawne i bezproblemowe wykonanie usługi transportu.

Jeżeli chcemy dokonać właściwego wyboru odpowiedniej wypożyczalni naczep, powinniśmy kierować się powyższymi wytycznymi, dzięki którym będziemy mogli zweryfikować, czy rzeczywiście możemy liczyć na kompetentną i profesjonalną obsługę. Takiego wyboru powinniśmy dokonywać jeszcze zanim coś „złego” stanie się na drodze, aby potem uniknąć niepotrzebnego pośpiechu i stresu.