Wynajem szalunków to dziś bardzo popularna usługa i całkiem dobry pomysł ze względu na stosunkowo nieduże koszty w porównaniu z zakupem. Czy z wynajmu szalunków mogą skorzystać jedynie firmy budowlane, czy osoby prywatne również mają taką możliwość? Dlaczego warto zdecydować się na skorzystanie z takiej usługi?

Największe korzyści z wynajmu szalunków

Odpowiadając na jedno z powyższych pytań,  jednym z największych plusów jest na pewno to, że korzystać z usługi wynajmu szalunków mogą zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Decydując się na wynajem, nie musimy już martwić się m.in. o warunki przechowywania – odpada konieczność zagospodarowania na ten cel specjalnego pomieszczenia, co też mogłoby przyczynić się do dużych kosztów. Szalunki wymagają odpowiedniej konserwacji, w przeciwnym razie mogą ulec zniszczeniu. Wynajmując szalunki, zyskujemy pewność, że otrzymamy wyrób dobrej jakości, przechowywany we właściwych warunkach, o które my nie musimy się już martwić. 

Wynajem szalunków opłaca się bardziej niż zakup w sytuacji, gdy będą one potrzebne tylko jednorazowo lub maksymalnie kilka razy. Jest tak najczęściej w przypadku osób prywatnych lub firm budowlanych, w których usługi związane z koniecznością wykorzystywania szalunków nie są tymi świadczonymi najczęściej. 

wynajem szalunków Warszawa

Kolejnym plusem wynajmu szalunków jest oszczędność czasu, poświęconego na ich montaż. Firmy zajmujące się usługą wynajmu szalunków mogą od razu skonfigurować je w taki sposób, by były one gotowe do wykorzystania. Powierzenie doboru szalunków profesjonalnej firmie umożliwi dobór parametrów najlepszych do danej pracy, co może też ułatwić ich montaż na miejscu. Jest to duże ułatwienie dla osób z mniejszym doświadczeniem w pracach budowlanych.

Rodzaje dostępnych szalunków do wynajmu 

Oferowane dzisiaj szalunki są wykonane z plastiku, metalu lub ze sklejki. Mogą one różnić się od siebie w zależności od rodzaju wykonywanej pracy. Celem stworzenia fundamentów budowli, stosujemy szalunki do wykopów, dzięki czemu nie przysypie ich ziemia. Szalunkami możemy wesprzeć także otwory w ścianach i nadproża, jest to rozwiązanie wykorzystywane najczęściej przy montażu okien i drzwi. Innym, równie istotnym rodzajem szalunków są tzw. szalunki stropowe, wykorzystywane, jak sama nazwa wskazuje, przy budowaniu stropów budynku. W tym przypadku rozróżniamy już takie rodzaje szalunków jak podpory, dźwigary i stoliki szalunkowe, które najbardziej przydają się w przypadku dużych, rozbudowanych konstrukcji budowlanych.

Korzystny wynajem szalunków wysokiej jakości

Dostępne na rynku podpory stropowe wykonane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej, a ich największymi zaletami są duża wytrzymałość materiału, a także możliwość regulacji wysokości. Przykładowe zakresy regulacyjne to 160-300 lub 200-360 cm. 

dobra firma wynajmująca szalunki

Co jeszcze mogą nam zaoferować szalunki wynajmowane w profesjonalnej firmie? Decydując się na podpory ocynkowane lub malowane, zyskujemy zalety w postaci gwintu zewnętrznego lub płynnej regulacji z mufą obrotową i hakiem nastawnym. Warto wspomnieć także o zaletach szalunków wykonanych z drewna. Starannie dobrane drewno, sklejone krzyżowo w trzech warstwach zapewnia wysoką wytrzymałość, a zastosowanie okucia z tworzywa sztucznego i wodoodpornej powłoki umożliwia wykorzystanie szalunków nawet przy trudnych warunkach atmosferycznych. Co ciekawe, szalunki te są w stanie utrzymać całkiem duży ciężar, lecz w zamian za to są całkiem lekkie, dzięki czemu są dużo łatwiejsze w transporcie, niż by się mogło wydawać. Kolejna ważną cechą jest łatwość czyszczenia szalunków po zakończonej pracy. 

Wynajem szalunków to opłacalna i coraz bardziej popularna usługa, gwarantująca jakość i bezpieczeństwo. Zatem, jeśli szukasz najlepszych szalunków na wynajem, już dziś porównaj oferty firm i wybierz tę najlepszą!