Rowy to niewielka miejscowość, położona nad morzem w gminie Ustka, przynależnej do powiatu słupskiego, znajdującego się w województwie pomorskim.

Położenie Rowów jest tym bardziej atrakcyjne ze względu na bliską odległość do innych znanych miejscowości, takich jak Pobierowo, Łeba, Dąbki, Mielno i oczywiście Ustka. Co warto zobaczyć w Rowach i okolicach?

Rowy – jakie miejsca warto odwiedzić?

Jezioro Gardno

Jest określane mianem jednego z największych zbiorników wodnych położonych w pobliżu Morza Bałtyckiego. Położenie w pobliżu Słowińskiego Parku Narodowego zapewnia również miejsce do spacerów wśród uroczych krajobrazów. Jezioro zajmuje powierzchnię 2469 hektarów, a jego głębokość sięgająca 2,6 m tworzy doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Na jeziorze znajduje się również warta uwagi Kamienna Wyspa, o której kilka słów przedstawiamy poniżej.

Kamienna Wyspa

Z powstaniem Kamiennej Wyspy wiąże się pewna legenda. Otóż w Smołdzinie żył ksiądz, któremu bardzo zależało na postawieniu kościoła katolickiego, jako że wierni masowo przechodzili na wierzenia pogańskie. Kościół miał być murowany dlatego, że poprzedni, wykonany z drewna, spalił się w wyniku uderzenia piorunem.

Aby budowa przebiegała szybciej, ksiądz skorzystał z pomocy czarta i zażądał, by była zakończona w jedną noc, a kamienie pochodziły z Tatr. Gdy czart wracał nad ranem z surowcem, usłyszał pianie koguta i na dźwięk ten upuścił cały surowiec do jeziora. Diabeł zniknął, a księdzu pozostały zatopione w wodzie kamienie. Wyspę można podziwiać z brzegu ze względu na znajdujący się na niej rezerwat przyrodniczy.

Muzeum mineralogiczne

Usytuowane w pobliżu Promenady Nadmorskiej w Ustce, muzeum przyciąga całkiem liczne grono odwiedzających, którym do oglądania udostępniono aż 600 eksponatów. Znajdujące się na wystawie kamienie pochodzą z przeróżnych stron świata, a do tego jest ona uzupełniona o liczne skamieniałości i muszle. Dodatkową atrakcją są odbywające się w lipcu coroczne warsztaty z płukania złota oraz pokazy rodzinne. Na miejscu znajduje się również sklep jubilerski, w którym możesz nabyć piękne wyroby wykonane z kamieni szlachetnych, jakie możesz podziwiać również na wystawach.

Uzdrowisko w Ustce

Z usług uzdrowiska można korzystać już od początków XIX wieku. Miejscowość zaczęła rozbudowywać się w celach uzdrowiskowych. W kolejnych latach powstały zakłady balneologiczne i kąpieliska. W Ustce można skorzystać z właściwości leczniczych klimatoterapii, a także z dobroczynnych właściwości surowców naturalnych, do których zaliczamy m.in. borowinę i wody mineralne.

Minigolf w Rowach

Jeśli szukasz w Rowach miejsc, w których możesz aktywnie spędzić czas z całą rodziną, wypróbuj minigolf! Jest to prosta gra, a odpowiednie rozstawienie dołków zapewnia długie godziny rozrywki zarówno dla starszych, jak i młodszych. Nie czekaj i wykorzystaj wolny czas na rodzinne mistrzostwa świata w minigolfa!

morze zimą

Nocleg w Rowach – jak go znaleźć?

Organizacja wyjazdu na urlop nad morzem zimą nie jest trudna, jeśli wiesz, gdzie szukać idealnego miejsca na wypoczynek. Ze swojej strony zachęcamy do poszukiwania kwater noclegowych z pomocą wyszukiwarki fajnewczasy.pl. U nas znajdziesz komfortowe miejsca noclegowe w niewielkiej cenie! Odznaczamy się tym, że pomagamy wyszukać kwatery nie tylko w najbardziej popularnych miejscowościach turystycznych – wspieramy promowanie również tych mniej znanych!

Jakie typy kwater czekają na Ciebie w Rowach?

Podobnie jak w większości miejscowości turystycznych, w Rowach i okolicy możesz znaleźć liczne pensjonaty, wille, domki i kwatery prywatne. Pytanie jednak, czy koszt ich wynajmu musi być wysoki? Odpowiedź brzmi: absolutnie nie! Dzięki wyszukiwarce fajnewczasy.pl masz szansę na przyjemny nocleg już nawet za niewielkie 30 zł!

Oferujesz kwatery noclegowe w Rowach? Zarejestruj się bezpłatnie w naszej bazie i promuj swój obiekt przez 14 dni za darmo!