Praca w Oriflame to dla wielu osób szansa na zdobycie dodatkowych środków i dorobienie do etatowej wypłaty, kieszonkowego czy oszczędności odkładanych na specjalną okazję. Przy niewielkich kwotach docelowych i dość dobrym gronie znajomych zainteresowanych składaniem zamówień z katalogu praca ogranicza się tu do minimum, choć oczywiście ci, którzy chcą zarobić więcej mają ku temu wiele szans i okazji. Na czym jednak polega praca konsultantki Oriflame w praktyce? Czy faktycznie rozdawanie katalogu wśród bliskich to wystarczający sposób na ciekawe zarobki?

Jak wygląda praca konsultantki Oriflame?

Praca w charakterze konsultantki Oriflame może rozegrać się na dwóch frontach – sprzedaży bezpośredniej, od której rozpoczyna każdy konsultant i pracy w ramach budowania nowego zespołu i sieci sprzedaży – roli, po którą sięgają najczęściej konsultanci z doświadczeniem i masą wiedzy do zaoferowania swoim podopiecznym.

Bezpośrednia dystrybucja i sprzedaż kosmetyków Oriflame

Praca konsultanta Oriflame polega przede wszystkim na sprzedaży bezpośredniej kosmetyków dostępnych w aktualnym katalogu poprzez prezentowanie go zainteresowanym, potencjalnym klientom oraz zbieranie od nich zamówień, które składane są następnie przez konto konsultanta na portalu Oriflame. Zdobywanie nowych klientów i pozyskiwanie zamówień nie wymaga tu wcale znajomości branży czy doświadczenia w handlu – katalogi możesz rozdawać znajomym, bliskim czy osobom rozpoznającym Cię przez sieć znajomych, budując w ten sposób swoją sieć powiązań i stałych klientów. Dobra prezencja, umiejętność zachęcania do zakupów i dar przekonywania są tu zdecydowanie na plus – im bardziej spodobasz się klientom, tym większa szansa że przekażą Twój katalog dalej, zdobywając organicznie kolejnych zainteresowanych zakupami.

Katalogi firmowe wypuszczane są w ciągu roku 17 razy, różniąc się od siebie ofertą i cenami konkretnych produktów. Konsultantka Oriflame składa zamówienia na produkty w cenie hurtowej, następnie sprzedając je swoim klientom w cenie katalogowej, a więc zachowując przy tym 20% zysku z każdej sprzedaży. Im więcej zamówień, tym lepsze zarobki, ale najważniejsze jest jedno – Oriflame nie narzuca minimalnej wartości zamówień czy ilości zamówień w ciągu miesiąca – jeśli nie masz chętnych, możesz nawet całkowicie pominąć katalog bez ponoszenia żadnych konsekwencji.

Budowanie sieci sprzedaży i rekrutacja nowych konsultantów

Wiele osób współpracujących z Oriflame nieco dłużej i wiążących z firmą swoją przyszłość nie pozostaje wyłącznie przy sprzedaży kosmetyków, ale z czasem zaczyna rozbudowywać własny zespół konsultantów dla których odgrywa rolę mentora czy sponsora. Budując własną sieć sprzedaży masz nie tylko szansę sprzedaży większej ilości kosmetyków w krótszym czasie, ale też zyskania dodatkowego procentu od sprzedaży przez osoby, które zapisały się dzięki Tobie do zespołu Oriflame. Pracując jako opiekun i rozbudowując swoją sieć sprzedaży możesz w dalszym ciągu pracować w charakterze konsultanta, jednocześnie podejmując się roli mentora nowych konsultantów – wprowadzając ich w tajniki sprzedaży kosmetyków, pokazując najważniejsze zasady i wyjaśniając najbardziej efektywne sposoby na zarabianie. Osoby, które zrekrutujesz mogą również podjąć się roli sponsora – Oriflame wierzy w rozwój wszystkich pracowników, dając wszystkim równe szanse zarobku.

Czy praca w Oriflame może być czymś więcej, niż dorywczym zajęciem? Oczywiście, że tak. Właściwie każdy, kto choć raz miał do czynienia z marką podkreśla, że możliwości rozwoju i zysków dostępne dla konsultantów są tu właściwie nieskończone, a sama praca jest łatwa, przyjemna i niezwykle satysfakcjonująca.