Pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie serwisów internetowych, czyli czynności sprawiające, że po wprowadzeniu odpowiedniej frazy w wyszukiwarce dana witryna znajdowała się jak najwyżej w wynikach. W zależności od tego jak szybko użytkownik natknie się i wejdzie na stronę danej organizacji tym szybciej stanie się jej klientem. Prawidłowo przeprowadzone pozycjonowanie Wrocław stron www zapewnia zyski w granicach tysięcy zł, z kolei źle powoduje utratę środków pieniężnych i czasu.


1. Pozycjonowanie Wrocław stron www – na czym to polega?
Pozycja strony www w wynikach wyszukiwania nie zależy od informacji na niej zawartych a z jej reputacją, czyli tego ile ludzi poleca dany serwis a mianowicie ile jest linków przekierowujących do niej z innych serwisów internetowych. Istotne jest także właściwe opisanie tego linku, np. wstawiając sam odnośnik do strony internetowej wyszukiwarka stwierdzi, że ktoś go polecił i zwiększy jego łączną wartość, natomiast link zapisany słowami prowadzący do tej samej strony pozwoli podnieść jego ranking dla słów, zastosowanych do opisu. To o ile wzrośnie nasz ranking podporządkowana jest popularności strony internetowej na której zamieszczony jest link. Można więc wstawiać mało linków za to na najpopularniejszych serwisach np. wp.pl lub wiele odnośników na witrynach mniej popularnych. Firmy zajmujące się pozycjonowaniem stron internetowych posiadają szereg własnych, o małym rankingu stron, gdzie zamieszczają linki do pozycjonowanych stron oraz wykorzystują do tego inne portale. Dokładnie dlatego na wyniki pozycjonowania musimy poczekać co najmniej ok. miesiąca – robot musi prześledzić każdą z witryn, dostrzec wprowadzone zmiany i zwiększyć ranking pozycjonowanej witryny o adekwatną wartość.

2. Wybór fraz do pozycjonowania
Pozycjonowanie stron www ma miejsce osobno dla każdej frazy, stąd jeżeli nawet strona internetowa wypozycjonowana po słowach „buty dziecięce” zajmuje w wynikach wyszukiwania jedną z najwyższych pozycji to stosując inne, analogiczne słowa np. „obuwie dziecięce” nie będzie tak wysoko. Dlatego powinno się stronę pozycjonować po kilku frazach, dopasowanych zgodnie z tematyką danej strony. Najlepiej wybrać te najbardziej znane, chociaż czasem wskazane jest zastosowanie mało znanego słowa kluczowego a tym samym mieć najwyższe miejsce w wynikach wyszukiwania aniżeli bardziej znane i znajdować się gdzieś na dalszym miejscu.

3. Wydatki związane z pozycjonowaniem
Koszty usługi wynoszą zazwyczaj w przedziale 200-400 zł za miesiąc, jednak zdarzają się zarówno tańsze jak i bardziej kosztowne propozycje. Wszystko zależy przede wszystkim od wyboru fraz po których nastąpi pozycjonowanie  strony – im bardziej popularne tym bardziej natężona konkurencja a tym samym i cena.

Publikacje tematyczne. Szukasz informacji? Skontaktuj się z nami.