Dziecko, które kończy roczek jest ciekawe świata, wszędzie zagląda, stawia pierwsze kroki. Wydaje dźwięki i próbuje wypowiadać pierwsze słowa. Ma na odpowiednim poziomie rozwinięte zdolności manualne przynajmniej rąk, dlatego próbuje bawić się zabawkami. Coraz więcej czasu spędza na zabawie, do czego potrzebuje swojej przestrzeni. Rodzice dbają o przygotowanie w sposób wyjątkowy pokoju dla malucha lub specjalnego miejsca do zabawy pełnego różnych przytulanek, gryzaków, zabawek.

Zapewnienie prawidłowego rozwoju z zabawkami edukacyjnymi dla dzieci

Dla prawidłowego rozwoju dziecka rodzice powinni dbać o rozwój przede wszystkim mowy, wyobraźni i zmysłów dotyku, wzroku oraz słuchu. Najkorzystniejsze są zabawki edukacyjne, które bawiąc jednocześnie uczą i zachęcają dziecko do nauki i wypowiadania pierwszych wyrazów oraz rozwijają intelektualnie. Najlepszymi zabawkami dla rocznego dziecka są takie, które wszechstronnie rozwijają, poczynając od zdolności, umiejętności, po kreatywność i wyobraźnię, a przede wszystkim zainteresują malucha i są bezpieczne dla jego zdrowia i życia.

 zabawka edukacyjna dla niemowlaka

W procesie rozwoju mowy poznaje nazewnictwo różnych przedmiotów, ich kolory i kształty, co ma go przygotować je do wypowiadania najpierw sylab, słów, a potem zdań.  To niezwykle ważny okres w życiu dziecka, kiedy zaczyna stawiać pierwsze kroki i wypowiadać słowa. Najlepszymi zabawkami dla rocznego malucha będą wobec tego: gryzaki, kaczuszki i inne zwierzątka do kąpieli, grzechotki, piłki sensoryczne, młotki, piszczące zwierzątka, skacząca żabka, zabawki do ciągnięcia, książeczki i wiele innych.

Postaw na bezpieczny sklep z zabawkami edukacyjnymi dla niemowląt

Dziecko podczas poznawania świata korzysta ze wszystkich zmysłów, dlatego trzeba zadbać o to, żeby zakupione zabawki nie tylko przyczyniały się do rozwoju nowych umiejętności, ale także powinny zapewnić, aby dziecku w trakcie zabawy nic się złego nie stało.  Na rynku jest wiele sklepów stacjonarnych i internetowych oferujące różne zabawki, jednak należy wybrać taki sklep z zabawkami edukacyjnymi na roczek, który posiada odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Takie zabawki powinny zostać wykonane z naturalnych materiałów, które nie zaszkodzą maluszkowi.

Wybór bezpiecznych zabawek edukacyjnych dla niemowląt i dzieci w starszym wieku, zapewni odpowiednią stymulację rozwoju wszystkich zmysłów, a także będzie gwarancją udanej zabawy.