Koronawirus, który szaleje na całym świecie i zbiera coraz więcej ofiar śmiertelnych określono już pandemią. Z początku walczące z chorobą Chiny pozostawały w problemie osamotnione. Dziś z ryzykiem zachorowania mierzy się cały świat. Poza oczywistymi konsekwencjami zdrowotnymi, wielu martwi także co innego.

Nie można zaprzeczyć, że koronawirus negatywnie odbije się na sytuacji gospodarczej, ekonomicznej i finansowej wielu krajów. Już teraz wiele przedsiębiorstw odnotowuje bardzo poważne straty. Właściciele niektórych firm liczą się z bankructwem. Najbardziej ucierpi zapewne sektor turystyczny. Ludzie masowo odwołują wykupione wcześniej wycieczki, bo boją się nie tylko samego zarażenia, ale także przymusowej kwarantanny w obcym państwie. Nie wiedzą też, jak za chwilę będzie wyglądał kurs euro.

Skupiając się na ostatniej kwestii, warto przyjrzeć się dynamice zarówno polskiej złotówki, jak i euro. Jak sytuacja prezentuje się obecnie i czy przewidywane są w jej zakresie zmiany? I czy można dokonywać transakcji nie wychodząc z domu? Podpowiadamy!

Kurs złotówki PLN i kurs euro EUR – jak ich sytuacja prezentuje się obecnie?

Otóż nasz polski złoty w swojej relacji do euro znalazł się na najniższym poziomie od października ubiegłego roku.  Przy czym sam wzrost okazał się minimalnie wyższy, niż zakładano początkowo. Z kolei wspólna europejska waluta, a więc euro umocniła się w stosunku do niemal każdej głównej waluty – sprawdź kurs euro Zgorzelec. Nic nie wskazuje na to, aby ta sytuacja miała się zmienić. Euro najprawdopodobniej powinno zachować się zatem, jak waluta safe haven. Co oznacza to określenie? Używa się go w odniesieniu do „bezpiecznej przystani” – waluty, która w obliczu spowolnienia gospodarki może nawet zyskać.

Nie zmienia to jednak faktu, że pozostałe waluty w najbliższym czasie na pewno pozostaną pod wpływem trzech głównym czynników.

Po pierwsze, znaczenie w omawianym zakresie będą miały przekazywane każdego dnia doniesienia na temat koronawirusa. Po drugie, istotne staną się również wszelkiej maści publikacje wskaźników aktywności ekonomicznej. I wreszcie po trzecie – wiele zależy od banków centralnych. Sytuacja jest naprawdę dynamiczna i za jakiś czas może prezentować się zupełnie inaczej. Należy zatem przygotować się na wiele możliwych i ewentualnych zmian.

Transakcje w dobie koronawirusa. Pamiętaj o zachowaniu środków bezpieczeństwa!

Ci, którzy zmuszeni są do transakcji w czasie pandemii, powinni zachować wszelkie standardy bezpieczeństwa. To oczywiste, że na gotówce przenosi się naprawdę sporo wirusów i zarazków. Podstawą jest zatem mycie i odkażanie rąk po każdej wymianie banknotów.

Wiele słyszy się również o przymusowych kwarantannach. W Polsce pozamykano placówki oświatowe i  kulturalne. Odwołano również imprezy masowe, tak by zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.

W praktyce oznacza to, że wiele osób ma nieoficjalny nakaz pozostania w domach. Jak w takiej sytuacji powinni zachować się Ci, którzy zobowiązani są do regularnych wizyt w kantorach lub ci, którzy zmuszeni są choćby do jednej wizyty w takim miejscu?

Otóż najlepszym rozwiązaniem wydają się być kantory online, takie jak kantorgrant.pl .
Firma nie tylko działa stacjonarnie w różnych częściach kraju, nawet znajduje się kantor przy autostradzie, ale funkcjonuje również internetowo.

Transakcje związane z wymianą praktycznie każdej waluty możemy więc dokonywać po pośrednictwem laptopa, nie wychodząc nawet w domu. W obliczu zaistniałej sytuacji jest to naprawdę duże ułatwienie.