W galeriach handlowych, butikach i wszystkich miejscach, gdzie klient podejmuje decyzję o zakupie danego towaru bardzo ważną rolę odgrywa oświetlenie. Choć wydaje się, że nie jest ono ważne, tak naprawdę czynnik ten ma ogromne i czasami wprost decydujące znaczenie! To jak prezentują się towary zależy przecież od tego czy zostaną zakupione. Fakt, jak czuje się klient w danym pomieszczeniu również w sposób decydujący wpływa na jego decyzje. W przypadku salonów samochodowych do których ludzie przychodzą w celu zakupienia nowego pojazdu, nierzadko drogiego, nowoczesnego i wyszukanego – oświetlenie jest wprost sprawą kluczową. Jak więc sprawić by było efektowne?

Jakie powinno być oświetlenie salonu samochodowego?

Oświetlenie  salonu samochodowego, to nie lada wyzwanie. Ze względu na charakter miejsca w którym splata się powierzchnia biurowa z tą sprzedażową, musi ono być przemyślane i odpowiednio dobrane. Gdy mówimy o salonie samochodowym, jego duża przestrzeń użytkowa, to kolejne wyzwanie w aranżacji oświetleniowej. Aby samochody były na niej dobrze wyeksponowane wymagane jest zastosowanie naprawdę dobrego jakościowo oświetlenia. Klienci poszukujący idealnego auta  podejmują przecież poważną i kosztowną decyzję. Dobrze jest, gdy kolory i barwy poszczególnych wykończeni samochodów są jak najlepiej widoczne. A całość ukazana jest w sposób ciekawy i prezentujący wszystkie zalety danego modelu wybranego przez nas auta.

Efektowne oświetlenie salonu samochodowego

By klient zakupił samochód właśnie w naszym salonie, musimy dołożyć wszelkich starań, aby warunki w nim panujące były jak najbardziej sprzyjające. Duża konkurencja sprawia, że uwagę trzeba zwracać dosłownie na wszystkie szczegóły. Pierwsze wrażenie klienta kształtuje oczywiście już samo wejście do niego. Bardzo ważna jest więc lokalizacja salonu i łatwy dojazd do niego. Parking przed nim powinien z kolei stanowić miejsce w którym znajdzie się ekspozycja poszczególnych modeli. Wiele salonów szczególną uwagę przykłada również do marketingu sensorycznego, czyli oddziaływania na zmysły klienta. Chodzi tu o czystość panującą w jego wnętrzach, przyjemny zapach, odpowiednią muzykę czy rzecz jasna – odpowiednie i efektywne oświetlenie.

Efektowne oświetlenie salonu samochodowego, to takie które w doskonały sposób eksponuje samochody wystawione na sprzedaż, a jedocześnie zapewnia efekty ciekawe i oryginalne w swym przekazie. Aby takie uzyskać, niektórzy decydują się na tak zwaną grę świateł. Na czym ona polega?

Oświetlenie salonu samochodowego – gra świateł

Gra świateł zastosowana w salonie samochodowym,  to po prostu stworzenie niepowtarzalnej atmosfery we wnętrzu. Gra światła i cienia eksponuje poszczególne elementy i miejsca, jednocześnie zwracając uwagę na to, co ma przykuwać wzrok. Światło pada na wybrane fragmenty aut, nieprzypadkowo pomijając pozostałe. Firmy, które zajmują się oświetleniami dla biur, obiektów handlowych czy przemysłu coraz częściej stawiają tutaj na nowoczesne oświetlenie LED. Oparte o tą technologię oprawy to gwarancja jakości i oszczędności.

realizacja citroen

realizacja oświetleniowa firmy Luxon

Jaką firmę wybrać?

Kiedy podejmuje decyzję o wyborze firmy, która ma nam pomóc wyposażyć oświetleniowo nasz salon, postawmy na specjalistów z doświadczeniem, którzy pochwalić się mogą wieloma zrealizowany projektami. Z wrocławskiego Luxon korzystali na przykład: Fiat, Citroen, SGB Bank S.A., LG, Biedronka czy Hortex. Widać więc, że zaufały mu przedsiębiorstwa rozpoznawalne, duże i szanujące. Nic dziwnego. Na zamówienie przygotowuje on oświetlenie indywidualne dobrane pod gusta swego klienta. Pod uwagę bierze barwy światła, jasności, sterowania i zasilania. Dzięki kompetentnemu zespołowi projektantów, inżynierów i sprzedawców jest w stanie zaoferować doradztwo na każdym etapie realizowanego projektu.

Pamiętajmy, że dobrze rozplanowane oświetlenie pomaga nadać wnętrzom sprzedażowym odpowiedniej aury. Oprawy LED, które stosują firmy takie jak Luxon posiadają doskonałe parametry świetlne, a także stanowią źródło oszczędności. Oświetlenie ledowe jest bowiem żywotne i bardziej wydajne. Kiedy więc przyjdzie do podjęcia decyzji, najlepszym wyborem może okazać się właśnie tego typu światło. Efekty, które możemy dzięki niemu uzyskać są też na tyle ciekawe, że z całą pewnością wprowadzą do salonu niepowtarzalną atmosferę. Gra świateł umożliwi bardzo ciekawe efekty, podkreślające te miejsca i szczegóły na których nam zależy.