Holandia to jeden z najpopularniejszych kierunków emigracji zarobkowej wśród Polaków. Czy to w ramach pracy dorywczej, czy jako zatrudnienie stałe, Polacy chętnie sięgają właśnie po oferty z Holandii. Miejsce, w którym język nie stanowi aż takiej przeszkody (można tu porozumiewać się z powodzeniem zarówno po niemiecku, jak i angielsku) jest oblegany przez osoby o niższym wykształceniu, które nie potrafią poradzić sobie z rodzimym rynkiem pracy. Swoich szans mogą oczywiście próbować także bardziej ambitne osoby, aspirujące do nieco poważniejszych stanowisk. Holandia ma pracę dla wielu osób. Jak ją jednak znaleźć?

Jak zarobić w Holandii?

Nastawiając się na maksymalne zarobki oraz legalną pracę, warto udać się do agencji pracy lub poszukać zatrudnienia przez agencje holenderskie. Agencje posiadają umowy z wieloma pracodawcami, dzięki czemu znalezienie odpowiedniej oferty będzie znacznie łatwiejsze, a co więcej, szanse natrafienia na oszustów maleją niemalże do zera.

Warto przy tym pamiętać, by umowa była skonstruowana z korzyścią dla pracownika. Przede wszystkim agencje nie powinny pobierać od kandydatów opłat za znalezienie ofert. Co więcej, większość agencji zapewnia ubezpieczenie pracownika, co w przypadku pracy za granicą jest niezwykle istotne. Bardzo często możliwe jest oferowanie przez agencję zakwaterowania. Tak przygotowany pakiet jest bezpieczną opcją, dzięki której nie narazisz się na dodatkowe koszty związane z wyjazdem i otrzymasz stawkę zarobkową odpowiadającą krajowym standardom.

Na czym najszybciej zarobić? Najłatwiejszą branża jest budownictwo, w którym istnieje nieustanne zapotrzebowanie na pracowników technicznych. Bardzo często jest to też branża oferująca najwyższe zarobki, gdyż potrzebni są nie tylko pracownicy fizyczni, ale i specjaliści o wysokich kwalifikacjach. Pracę sezonową najłatwiej trafić natomiast w rolnictwie, gdzie z kolei zarobki są uzależnione od ilości wykonanej pacy.

Kiedy opłaca się wyjechać do Holandii?

Kwestia daty wyjazdu jest w dużej mierze zależna od pracy, na jaką chcesz się zdecydować. Jeśli ma to być praca dorywcza, największe zapotrzebowanie na pracowników w Holandii to okres od czerwca do sierpnia oraz od października do grudnia. Warto jednak pamiętać, że Holandia jest bardzo popularnym krajem wśród emigrantów zarobkowych i przygotować się na duże zainteresowanie daną ofertą. Oznacza to, że jeśli chcesz zdecydować się na daną posadę, decyduj się szybko i zacznij szukać znacznie wcześniej.

Gdzie szukać pracy w Holandii?

Wszystko zależy tak naprawdę od twoich indywidualnych preferencji. Pracownicy potrzebni są zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach. Znacznie lepiej jest jednak szukać pracy jeszcze przed wyjazdem do Holandii. Warto mieć bowiem pewność, że praca będzie na ciebie czekać gdy dotrzesz na miejsce.

Jeśli język nie stanowi problemu (wiele osób wyjeżdża do Holandii po raz kolejny i potrafi posługiwać się już językiem holenderskim), warto zaglądać do sieciowych sklepów, w których zawsze potrzebni są kasjerzy i magazynierzy. Dla osób radzących sobie z językiem znacznie gorzej, dobrym rozwiązaniem będą szklarnie i prace rolnicze – ofert takich jest w sezonie letnim naprawdę wiele.

Rozważyć warto także branżę budowniczą, hotelarską i wszelkiego rodzaju fast foody operujące na terenie Holandii. Ze względu na specyficzne położenie kraju, znajomość języka angielskiego pozwala na znalezienie dobrze płatnej, legalnej pracy bez konieczności doszkalania się w języku holenderskim. Jedną z popularniejszych agencji pracy w Holandii jest marvelpc.pl. Biuro zapewnia stałą pracę w Holandii zarówno kobietą jak i mężczyznom.