Jeżeli pragniemy zmienić swój wygląd, powinnyśmy pomyśleć przede wszystkim o zmianie fryzury. Odpowiednio dobrana fryzura może zdziałać cuda, bardzo ważna jest jednak fachowa porada stylisty. Warto śledzić najnowsze trendy w świecie fryzur, gdyż modne cięcie dodaje nam świeżości i uroku, jednak najważniejsze jest, aby fryzurę dobierać odpowiednio do naszego typu urody oraz kształtu twarzy. To właśnie kształt twarzy najczęściej decyduje o tym, w jakich fryzurach będziemy wyglądać najkorzystniej. Panie z okrągłą twarzą i z nadwagą powinny decydować się na włosy krótkie, natomiast kobiety młode, wysokie i szczupłe mogą śmiało sięgać po fryzury z długich włosów. Pamiętajmy przy tym, że krótkie włosy wcale nie muszą nas upodobnić do chłopczycy, a wręcz przeciwnie, mogą sprawić, że poczujemy się z nimi wyjątkowo kobieco i seksownie.

Jaką fryzurę wybrać?

Niektóre fryzury są zarezerwowane na specjalne okazje, a jedną z takich szczególnych okazji jest ślub. Uczesanie ślubne powinno być wyjątkowo kobiece i eleganckie, gdyż uroczystość ta jest równie elegancka i doniosła. Najbardziej popularną fryzurą ślubną jest kok.

Co mają począć panie, których natura pozbawiła długich, pięknych, gęstych włosów? Okazuje się, że we współczesnych salonach fryzjerskich, również i na tę przypadłość można znaleźć rozwiązanie. Ponieważ długie włosy dają nieograniczone możliwości eksperymentowania i czesania najbardziej fantazyjnych fryzur, panie chętnie wybierają zabieg przedłużania włosów. Tym kobietom, których włosy, pomimo ich usilnych starań, ciągle są rzadkie, łamią się lub wypadają, styliści i fryzjerzy proponują zabieg zagęszczania włosów.

Fryzura

I jeszcze jeden sposób na zmianę image, czyli prostowanie włosów. Prostowanie włosów najchętniej wybierają kobiety, które posiadają gęste, kręcone włosy. W ich przypadku zmiana dokonana przy użyciu urządzenia zwanego prostownicą, jest niesamowicie widoczna. Należy jednak koniecznie pamiętać, aby przy stosowaniu tego typu zabiegu, używać odpowiednich kosmetyków, które nie tylko nabłyszczą pięknie włosy, ale też ochronią je przed niekorzystnym działaniem ciepła. Często stosowana przez panie farbowanie włosów, podkreśli ich intensywną barwę lub zmieni zupełnie ich kolor.

Powinnyśmy w szczególności pamiętać, jak bardzo ważna jest regularna pielęgnacja włosów. Należy zacząć naturalnie od dbałości o nasze zdrowie, gdyż to ono wpływa istotnie na kondycję naszych włosów, nie wolno nam jednak zapominać o pielęgnacji i stosowaniu odpowiednich kosmetyków. Pamiętajmy przy tym, że najczęściej te drogie kosmetyki są najskuteczniejsze.

Pomysły na długie włosy

Długie włosy to symbol kobiecości, ale przede wszystkim młodości. Dowodem na to jest chociażby starosłowiański zwyczaj, który przetrwał u nas w szczątkowej formie do dzisiaj, zwany oczepinami. Zwyczaj ten był związany z przejściem panny młodej ze stanu panieńskiego w stan małżeński, a sprowadzał się do ceremonii ścięcia pannie młodej warkocza i nałożenie jej czepca małżeńskiego. Krótkie włosy stawały się zatem symbolem końca młodości.

Niezaprzeczalną prawdą jest fakt, że długie włosy wyglądają korzystniej u pań młodych, ponieważ to właśnie młode dziewczyny posiadają najczęściej piękne, niezniszczone włosy. Mogą być one również ozdobą starszych kobiet, jest to jednakże uzależnione od kształtu twarzy, tuszy i wzrostu. Niskim paniom z nadwagą, proponuje się zdecydowanie włosy krótkie, natomiast kobiety szczupłe i wysokie, mogą sobie śmiało przedłużać młodość przy pomocy włosów.

Wracając do szczęśliwych posiadaczek włosów długich, mają one nieograniczone możliwości eksperymentowania i układania fryzur na swoich głowach. Włosy długie można bowiem zaczesać w elegancki kok, związać w kucyk lub warkocz, pozwalają one na eksperymentowanie, które bywa ograniczone tylko fantazją ich posiadaczki.

Naturalnie długie włosy również zobowiązują. Dbałość o nie jest bardziej czasochłonna, gdyż włosy wymagają szczególnych starań i pielęgnacji. Oprócz stosowania odpowiednich odżywek i maseczek, należy pamiętać także o regularnym podcinaniu końcówek, mniej więcej raz na trzy miesiące.