Zmarszczki to naturalny objaw dojrzałego wieku i pojawiają się u każdego, bez wyjątku. Część osób czuje się z nimi niekomfortowo i pragnie dokonać drobnych zmian w swoim wyglądzie, aby uzyskać pożądany efekt i cieszyć się całkowicie gładką, nawilżoną skórą. Istnieje szereg zabiegów, które umożliwiają takie zmiany w wyglądzie, a dobierane są one przez pacjentów wraz z profesjonalistą, który doradzi jakie rozwiązanie wybrać. Wśród jakich zabiegów na zmarszczki można wybierać? Dowiesz się tego w tym artykule.

Karboksyterapia- zabieg na zmarszczki

Pierwszym przykładem zabiegu, dzięki któremu można wygładzić zmarszczki jest karboksyterapia. Polega ona na wprowadzaniu dwutlenku węgla pod skórę za pomocą cieniutkich igieł. Jest to zabieg możliwy do wykonania u każdego powyżej 10 roku życia, o ile nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań zdrowotnych. Specjalista określi, czy do pożądanego efektu wystarczy jeden, czy więcej zabiegów. Sam zabieg trwa krótko, od kilku do kilkunastu minut. Wielu pacjentów interesuje to, czy z karboksyterapii można skorzystać, poddając się w tym samym okresie innym zabiegom. Jak najbardziej. Warto jednak pamiętać, aby zapytać o szczegóły specjalistę, który ustali, czy i jakim zabiegom dana osoba może się poddać. Jednym z takich salonów medycyny estetycznej w Szczecinie jest Luxmedica, w której pracują wykwalifikowani specjaliści potrafiący dokładnie zalecić zabieg do potrzeb klienta.

Mezoterapia igłowa

Jednym z najpopularniejszych zabiegów na zmarszczki jest również mezoterapia igłowa, która polega na wstrzykiwaniu w kilku miejscach substancji takich jak kwas hialuronowy czy witaminy A, czy C. Celem tego zabiegu jest nawilżenie skóry i zapewnienie jej gładkości oraz usunięcie niedoskonałości. Procedurę tę wykorzystuje się również do usuwania cellulitu czy rozstępów, a także u pacjentów z łamliwymi włosami czy wiotkością skóry. Do niektórych przeciwwskazań należy z kolei przyjmowanie leków przeciwzapalnych bądź na krzepliwość krwi, a także ciąża czy stany zapalne skóry i nie tylko.

mezoterapia wrocław

Mezoterapia mikroigłowa i nanoigłowa

Te dwa rodzaje mezoterapii polecane są osobom, które chcą oczyścić i naprężyć swoją skórę, pozbyć się zmarszczek i czuć się świeżo. W mezoterapii mikroigłowej używane są cieniutkie igły, którymi skóra jest nakłuwana. Powoduje to stymulację naskórka – zaczyna on produkować kolagen i elastynę, które są niezbędne do zachowania napiętej skóry. Z kolei mezoterapia nanoigłowa jest dedykowana osobom, które mają niezwykle cienką skórę, bądź których naskórek bardzo długo się goi. Ten typ zabiegu przebiega tak samo, jak mezoterapia igłowa, lecz w tym zabiegu igły są znacznie bardziej cienkie. W zależności od przebiegu procedury oraz stanu skóry, zabieg jest powtarzany raz bądź częściej. Warto pamiętać, że uwarunkowania zdrowotne są u każdego inne, dlatego ważna jest konsultacja ze specjalistą, który zapozna się ze stanem skóry i podpowie, który zabieg będzie dla danej osoby najkorzystniejszy, zdrowy i trwały.