Wypadki z udziałem krwi lub innych zagrożeń biologicznych to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Niewłaściwe ich oczyszczenie może spowodować poważne konsekwencje zdrowotne. Do takich sytuacji należy podchodzić ostrożnie, z troską, uwagą i odpowiednią wiedzą, aby zapewnić bezpieczeństwo osobie usuwającej ślady krwi i innym, które mogą się tam pojawić.

Dlaczego usunięcie wszystkich śladów krwi jest tak ważne?

Dla osób, które uczestniczyły w wypadku, czy będą przebywać w tym miejscu w przyszłości, usunięcie wszystkich śladów krwi i innych materiałów biologicznych jest ważne z kilku powodów. Przede wszystkich pomaga to odzyskać spokój emocjonalny. Nikt nie chce, by mu na każdym kroku przypominać o traumatycznej śmierci, czy wypadku członka rodziny, przyjaciela lub współpracownika. Nawet jeżeli nie znamy osoby, która ucierpiała w wypadku, to widok plam krwi nigdy nie jest przyjemnym doznaniem. Zabieranie się za to samemu może wręcz wywołać w nas traumę, kiedy zobaczymy nasze dłonie całe we krwi. Z tego powodu najlepiej jest zatrudnić specjalistów.

Usunięcie w profesjonalny sposób krwi jest również ważne z punktu widzenia zdrowia. Bycie narażonym na czyjąś krew jest niebezpieczne z powodu potencjalnych patogenów przenoszonych przez krew, chociażby takich jak HIV, AIDS czy zapalenie wątroby. Jeżeli krew nie zostanie w pełni usunięta pozostawione bakterie mogą wytwarzać nieprzyjemne zapachy, a nawet wywoływać choroby. Równie niebezpieczne jak pozostałości krwi, jest sam proces jej usuwania przez kogoś niedoświadczonego. W takiej sytuacji bardzo łatwo jest o zakażenie się patogenami znajdującymi się we krwi.

Co trzeba wiedzieć o usuwaniu śladów krwi po wypadkach?

Czyszczenie miejsc wypadków wymaga użycia specjalnych środków czyszczących przeznaczonych do usuwania płynów ustrojowych. Nawet najbardziej skuteczne domowe środki czyszczące, takie jak wybielacze, nie są odpowiednie do czyszczenia tego typu zabrudzeń. W rzeczywistości sprzątanie krwi przy użyciu tradycyjnych metod może przenieść na gąbkach, szmatkach i innych przedmiotach, wszystkie niepożądane bakterie do naszego domu. Osoby podatne na choroby, jak na przykład chorzy na astmę, osoby starsze i małe dzieci, mogą przez takie nieprofesjonalne praktyki być szczególnie dotknięte.

krew

Kiedy sprzątamy po wypadku mogą zdarzyć się powierzchnie, których nie da się odpowiednio wyczyścić. Wtedy muszą być one usunięte. Profesjonalne ekipy sprzątające zazwyczaj się tym zajmują i zabierają wszelkie przedmioty, których nie da się zdezynfekować, jak np. zakrwawione pokrowce na fotele. Bardzo ważne jest to, że takich rzeczy nie możemy po prostu wyrzucić do kosza. Specjaliści zabierają je i kierują na składowisko odpadów zatwierdzone do składowania materiałów biologicznie niebezpiecznych.

Zdarzają się sytuacje, kiedy śladowe ilości krwi lub innych płynów ustrojowych są bardzo trudne do wykrycia bez odpowiednich narzędzi. Ekipy są w nie wyposażone, dzięki czemu znajdą wszystkie zanieczyszczenia i zadbają o to, żeby dana przestrzeń była naprawdę bezpieczna i czysta.

Jaka powinna być firma usuwająca ślady krwi po wypadku?

Przede wszystkim powinniśmy wybrać firmę, która posiada odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają wiedzę pracowników, np. ze specjalistycznego szkolenia z zakresu sprzątania miejsc po zgonach i dezynfekcji funeralnej. Ważne również jest posiadanie odpowiednich środków i sprzętu. Dzięki temu zyskamy pewność, że usługa zostanie przeprowadzona na najwyższym poziomie.

Warto sprawdzić opinie o firmie. Obsługa powinna być szybka, miła i terminowa. Specjaliści powinni rozumieć jakim wyzwaniem dla ich klientów jest sytuacja po wypadku.


Firma Vector oferuje specjalistyczne usuwanie krwi. Sprawdź ofertę!