Wakacje z dzieckiem to doskonała okazja, by w gronie najbliższej rodziny wypocząć z daleka od domu i codziennych obowiązków. Wybór odpowiedniej miejscowości, w której poza wypoczynkiem na plaży uda się zwiedzić ciekawe atrakcje to zdecydowanie dobre rozwiązanie, jednak nawet po podjęciu tej trudnej decyzji kłopotem może okazać się znalezienie właściwego hotelu. Choć prawie każdy akceptuje dziś gości z dziećmi, nie wszędzie możemy liczyć na taką samą ofertę i udogodnienia. Na co zwrócić uwagę w ofercie hotelu, by zarówno rodzice jak i ich pociechy spędziły wakacje dobrze i bez ryzyka nudy?

Hotel dla dzieci – najważniejsze udogodnienia dla rodziców

Pierwszą kwestią, która może przesądzić o komforcie wypoczynku w danym hotelu i zaważyć na ostatecznej decyzji jego wyboru są udogodnienia, jakie hotel oferuje dla rodziców z dziećmi. Poszukiwania najlepszych elementów w ofercie będziemy bazować na przykładzie Hotelu Astor w Jastrzębiej Górze, który otrzymał prestiżową rekomendację „Dziecko w Podróży” za wdrożony w hotelu program „Twoje dziecko – ważny Gość w naszym hotelu”. Miejsca z takim wyróżnieniem już od początku informują otwarcie o tym, że zostały przystosowane do pobytu dzieci w różnym wieku i że maluchy będą traktowane tam jak pełnoprawny gość.

Na jakie udogodnienia mogą jednak faktycznie liczyć rodzice i czego można się dziś spodziewać po hotelach przystosowanych do pobytu dzieci? Zdecydowanie najważniejsza będzie tu możliwość dostawienia łóżeczka dla małego dziecka. O ile starsza pociecha nie będzie miała problemu ze spaniem w pojedynczym łóżku, trudno wyobrazić sobie położenie w nim noworodka czy dwuletniego dziecka. Łóżeczko, które obsługa hotelowa może dostawić do pokoju rodziców to zdecydowanie wygodne rozwiązanie – jeśli hotel nie ma takiej opcji, nie warto myśleć o jego wyborze. Oprócz miejsca do spania, w recepcji hotelu Astor rodzice mogą zamówić dodatkową pościel, wanienkę do kąpieli, matę antypoślizgową, krzesełko łazienkowe lub podest, jednorazowe torby na pieluchy, przewijak, zabezpieczenia kontaktów, a nawet czajnik bezprzewodowy, dzięki któremu przygotowanie posiłków dla dziecka o każdej porze nie będzie najmniejszym problemem. Dużym udogodnieniem jest też dostępna w recepcji apteczka, jednorazowe termometry, a także numery kontaktowe do przychodni i pediatry – wszystko po to, aby wakacje z dziećmi były spokojne i komfortowe.

Udogodnienia hotelowe dla dzieci powinny obejmować też czas posiłków. Jeśli wybieramy wakacje all inclusive, nie chcemy raczej martwić się o to, że dziecko nie zje nic z oferowanego menu. Hotelowe restauracje dostosowują więc swoje menu, poszerzając je o opcje dedykowane dla dzieci, a dodatkowo oferują wysokie krzesełka, plastikowe naczynia i sztućce oraz jednorazowe śliniaki, które ułatwiają jedzenie dzieciom w każdym wieku. Ważne, by w restauracji znalazły się też dedykowane kąciki zabaw, tak by maluchy po skończonym posiłku  mogły bawić się z dala od stołu i dać szansę zarówno rodzicom, jak i pozostałym gościom na spokojne zjedzenie posiłku.

Hotelowe atrakcje dla dzieci – co zrobić, gdy pogoda nie zachwyca?

Pogoda na wakacjach nie zawsze dopisuje, a problemem coraz częściej są nie tylko chłodniejsze, deszczowe dni, ale i upały, które są dla maluchów bardzo niebezpieczne. Dobry hotel dla dzieci powinien zapewniać w obrębie obiektu atrakcje, które zagwarantują zajęcie dla dzieci w każdym wieku i pozwolą rodzicom na odrobinę odpoczynku. Różnorodność atrakcji może być przy tym naprawdę duża – hotele dysponują dziś krainami zabaw, bezpiecznymi pokojami gier, specjalnymi basenami dla dzieci i pomocami do pływania, a także atrakcjami sezonowymi, pojawiającymi się w hotelu w określone dni tygodnia. Zorganizowane eventy, zabawy z animatorami, kąciki plastyczne, konkursy z nagrodami, liczne warsztaty, akademie sportu – im więcej możliwości, tym większa szansa na zadowolonych gości!

Wybierając się na urlop z dziećmi rodzice często dbają wyłącznie o komfort maluchów, nie zdając sobie sprawy z tego że są dziś hotele przystosowane do gwarantowania spokojnego wypoczynku dla wszystkich gości, niezależnie od wieku. Pogoda, menu czy brak atrakcji nie powinny być dla Was podczas wyjazdu problemem – urlop to przecież 100% wypoczynku i zero zmartwień!