Schody drewniane w domu to nie tylko niezbędny element wyposażenia, który pozwala na przemieszczanie się pomiędzy kolejnymi kondygnacjami. Schody wewnętrzne oprócz tego stanowią doskonałą dekorację wnętrza, która warto podkreślić podczas aranżacji pomieszczenia, w jakim się znajdują. 

W zależności od tego, w jakim stylu zdecydujemy się urządzić mieszkanie lub dom, dzięki schodom drewnianym na zamówienie możliwe jest dopasowanie projektu schodów do konkretnych wymagań. Dlaczego warto zdecydować się na zdobienia na schodach drewnianych? Na jakie rozwiązania najlepiej się zdecydować, aby ostateczny efekt był zarówno modny, jak i ponadczasowy? 

Modne zdobienia schodów drewnianych wewnętrznych 

Decydując się na schody drewniane równie dobrze można zadbać o to, aby ich końcowa stylistyka wpisywała się w najnowsze trendy. Obecnie można zdecydować się na schody drewniane w bardziej nowoczesnym wydaniu bądź wręcz przeciwnie – postawić na klasyczne rozwiązania. Modne zdobienia schodów to nie tylko ciekawa konstrukcja stopni, ale również podkreślenie ich pozornie nieznaczącymi detalami. 

Bez wątpienia jednym z podstawowych elementów zdobień schodów drewnianych wewnętrznych jest balustrada. Z odpowiednio dobraną balustradą można zupełnie odmienić całkowity design schodów, a także wyróżnić je na tle innych projektów. Za pomocą balustrady można stworzyć niepowtarzalną realizację schodów drewnianych wewnętrznych, która zostanie wykonana na specjalne zamówienie. Aktualnie niezwykle modne są balustrady spiralne, z giętką powierzchnią, wykonywane z plastycznego drewna jesionowego. Podkreślają one zarówno klasyczne przeznaczenie schodów, dodając im jednak nieco eleganckiego akcentu. 

Ciekawym elementem, dzięki któremu możliwe jest ozdobienie drewnianych schodów, to zamontowanie oświetlenia z czujnikiem ruchu. Oświetlenie nie tylko wpływa na większe bezpieczeństwo mieszkańców, ale przede wszystkim doskonale podkreśla design schodów po zmroku. 

Schody wewnętrzne można także ozdobić szklanymi elementami – na przykład poręczą, która po zamontowaniu staje się transparentna. Bardzo modne jest również wykorzystanie w projekcie schodów dywanów – tzw. schody dywanowe

schody ozdobne wrocław

Zdobienia na schodach – czy warto? 

Nowoczesne realizacje sprawiają, że coraz więcej decyduje się na różnorodne zdobienia na schodach. W ten sposób schody stają nie ozdobą całego wnętrza, podkreślając tym samym indywidualny styl jego mieszkańców. 

Jeszcze do niedawna zdobienia na schodach były uważane za niepotrzebny wydatek. Obecnie jednak to, było uznawane za kiczowate, stało się niezwykle modnym akcentem, którego nie powinno zabraknąć w żadnym mieszkaniu czy domu jednorodzinnym. Zdobienia na schodach mogą być nie tylko elementem dekoracyjnym, ale w przypadku balustrady – stanowić praktyczne zabezpieczenie przed upadkiem. 

Warto zatem zdecydować na modne zdobienia na schodach drewnianych. Aby jednak projekt był jak najbardziej oryginalny, konieczne będzie zlecenie wykonania schodów drewnianych na wymiar u stolarza. 

zdobione schody wrocław

Schody drewniane na zamówienie 

Schody drewniane na zamówienie Wrocław to najlepsze rozwiązanie, jeśli pragniemy dopasować konstrukcję zarówno do potrzeb pomieszczenia, jak i spełnić założenia najnowszych trendów wnętrzarskich. Schody robione na wymiar przez stolarza dają również możliwość wykonania spersonalizowanych zdobień w postaci interesujących kształtów balustrady czy zamontowania oświetlenia LED na wybranych stopniach.

Schody na zamówienie są projektowane w taki sposób, aby spełnić indywidualne oczekiwania klientów. W ten sposób każde schody są niepowtarzalne. Różne gatunki drewna umożliwiają realizację nawet najbardziej wymyślnych i modnych zdobień, a profesjonalni stolarze z chęcią podejmują nowych wyzwań. W efekcie schody zamówione na wymiar są jedyne w swoim rodzaju, doskonale podkreślając każde wnętrze.