Letnie urlopy najczęściej kojarzą się z wyjazdem nad morze, za granicę, do ciepłych krajów. Woda, plaża, jeziora i wypoczynek w cieniu zdecydowanie mają latem swój urok. Są jednak i tacy, którzy latem wybierają bardziej zimowe klimaty i zamiast wypoczynku na plaży wolą narty w Alpach.

Zima w wakacje, w sercu upalnego lata? To doskonała alternatywa dla klasycznych wakacji nadmorskich.

Góry latem – dlaczego warto wybrać narty?

Letnia pogoda potrafi zmęczyć każdego. Ostatnie kilka lat przyniosło wyjątkowo upalne wakacje, w które nawet ci wypoczywający nad wodą szukali schronienia w cieniu drzew lub w swoich pokojach hotelowych. Wybierając góry możesz liczyć na nieco łagodniejszą aurę – nawet przy wysokich temperaturach na zewnątrz, jak tylko zaczniesz wchodzić w wyższe partie stoków odczujesz przyjemne ochłodzenie. W Alpach możesz nawet pojeździć na nartach, właściwie niezależnie od pory roku.

narty w lecie dla par

Wakacje to czas odpoczynku, ale nie koniecznie całkowicie leniwego. Dobrze jest mieć szansę wybrania się na spacer, rower czy właśnie na narty i spędzenia czasu aktywnie, na łonie natury. Latem ciężko wybrać na to dobrą porę pozostając w mieście – upały skracają czas pobytu na dworze do godzin przedpołudniowych i późno popołudniowych. W górach nie musisz się o to aż tak obawiać, a jeśli ubierzesz się odpowiednio, z powodzeniem ochronisz się przed słońcem w górach. Wybierając stok pamiętaj o okularach przeciwsłonecznych z polaryzacją – słońce odbijające się od śniegu nie tylko szybko opala, ale i oślepia.

Zimowe wakacje dla par – wyjazd w góry latem

W przeciwieństwie do bardziej popularnych, letnich atrakcji, góry są latem zdecydowanie mniej uczęszczane i dzięki temu gwarantują dobrą przestrzeń do wspólnego wypoczynku z drugą połówką.

Na nartach wspólnie się pobawicie, ale i odpoczniecie, skorzystacie z lokalnych atrakcji miejscowości alpejskich i przeżyjecie wspaniałe chwile z dala od zatłoczonych plaż pełnych parawanów. Góry to zdecydowanie opcja dla par aktywnych, ale w wakacje nie ma sobie równych. Poza zjazdami na stoku, a nawet nauką jazdy na nartach możecie naprawdę dobrze wykorzystać wyjazd nie zmagając się z tłumem turystów wokół siebie.

narty w aplach

Zaplanuj wyjazd w Alpy z BeskidTravel

Planując letni wyjazd w góry warto oczywiście zorientować się nie tylko w cenach noclegów czy wynajmu sprzętu, ale i warunkach panujących na miejscu oraz dodatkowych atrakcjach, jakie można zaplanować na czas pobytu. Wybierając góry i klimat zimowy latem trzeba liczyć się z tym, że nawet w Alpach zima latem nie będzie intensywna, a na śnieg nie można liczyć wszędzie. Plan jazdy na nartach można połączyć ze zwiedzaniem, jazdą na rowerach czy trekkingiem – wybierając jedną z wielu atrakcyjnych i popularnych lokalizacji alpejskich z pewnością poznasz ją latem lepiej, niż zimą, w szczycie narciarskiego sezonu.

Planując wyjazd w nieznane sobie rejony dobrze jest skorzystać z pomocy biura podróży. Beskid Travel specjalizuje się w organizacji ciekawych wyjazdów  w góry, w tym także Alpy, oraz wsparciem swoich klientów w przygotowaniach do wyjazdu. Na miejscu organizowane są noclegi, szkółki jazdy na nartach, a przy cieplejszej pogodzie wycieczki krajoznawcze i zwiedzanie okolicy. Jeśli nie masz czasu na to, by samodzielnie sprawdzać wszystkie opcje dostępne na miejscu i chcesz wyjechać po to, by całkowicie odpocząć, spróbuj zimowych wakacji i wraz z drugą połówką postawcie na letni wyjazd w góry.