Postanowiliśmy zrobić generalny remont mieszkania. Wiemy, jaki ma być nowy wystrój i zakupiliśmy odpowiednie materiały pod tym kontem. Część prac wykonujemy we własnym zakresie, drugą część robią zatrudnieni specjaliści.

W trakcie remontu doszliśmy do wniosku, że dotychczasowe umeblowanie nie będzie pasowało do odświeżonych wnętrz. Wyposażyliśmy się, więc w nowy zestaw mebli, który czeka na dostawę. Pozostaje tylko usunięcie starego komplety. Jest już wysłużony, więc nie ma, komu go oddać. W tej sytuacji konieczna jest utylizacja. Dostępnych jest kilka rozwiązań tego problemu.

Darmowe sposoby

Meble zaliczają się do odpadów wielkogabarytowych, dlatego też konieczna jest ich utylizacja. Jednym ze sposobów jest tak zwana wystawka. W naszym miejscu zamieszkania możemy wystawić meble w pobliży kontenerów na śmieci. Firma obsługująca naszą okolicę wywiezie niepotrzebne meble. Sporym minusem tego rozwiązania jest fakt, że wystawki organizowane są dość rzadko. Bardzo prawdopodobne, że nie będą pokrywać się z naszym remontem.

Kolejnym sposobem jest samodzielne wywiezienie mebli na wysypisko. Sprawdza się to przy mniejszej ilości mebli. Niestety konieczne jest posiadanie większego auta, busa dostawczego lub vana. Możliwy jest wywóz mniejszym samochodem, lecz będzie wymagał odbycia wielu kursów. Jest to bardzo czasochłonne.

Możemy też wynająć auto i za jego pomocą przewieźć odpady na wysypisko. Nie są to jednak jedyne sposoby na pozbycie się starych mebli.

Usługi specjalistów

Dobrym sposobem na utylizację mebli jest skontaktowanie się z firmą świadczącą usługi w tym zakresie. Możemy zamówić kontener o konkretnej pojemności dostosowany do ilości wywożonych odpadów. Do niego wrzucimy meble, następnie pracownicy firmy przetransportują kontener na wysypiska. Warto pamiętać żeby rozmontować szafy i wszystkie inne elementy, wtedy będziemy w stanie zmieścić do kontenera większą ich liczbę.

Jeżeli mebli nie jest dużo możemy zamówić worek typu big bag. Podobnie jak w przypadku kontenera niepotrzebne wyposażenie rozbijamy na deski.

Jest jeszcze jeden sposób, o który możemy się pokusić. Jest nim wybranie wywozu mebli wraz z załadunkiem. Pracownicy wybranej przez nas firmy wykonają wszystkie niezbędne czynności.

Cena usług zależy od wybranej opcji i ilości odpadów. Ustala się ją indywidualnie do każdego zlecenia. Co ważne wszystko zostanie przeprowadzone zgodnie z przepisami dotyczącymi gospodarowania odpadami.

Problem rozwiązany

utylizacja mebliJeżeli przy okazji remontu chcemy wymienić meble na nowe musimy zutylizować stary zestaw. Możemy skorzystać z darmowych metod jak na przykład wystawka. Nie zawsze jednak natrafimy na termin wywozu. Jeżeli nie chcemy robić tego na własną rękę możemy wynająć kontener lub worek big bag. Dostępna jest też opcja wywozu odpadów wraz z załadunkiem.