Dieta pudełkowa, to zdobywający coraz większą popularność fit catering. Dostarczane pod same drzwi posiłki z zakresu wybranej przez nas diety stanowią jej filar, a konsultacje z dostępnymi dla nas dietetykami, to dodatkowy bonus.

Firmy świadczące usługi z zakresu diety pudełkowej, to dziś prawdziwa potęga. Korzystają z nich zarówno sportowcy, jak i zwykli zjadacze chleba, którym brakuje motywacji i umiejętności do samodzielnego kontrolowania spożywanych produktów.

Dlaczego warto spróbować diety pudełkowej?

Przede wszystkim dlatego, że nie musimy martwić się gotowaniem. Kucharz przygotowuje dla nas posiłki ze świeżych produktów, a dostawca dostarcza je pod same drzwi. Co więcej, w trakcie korzystania z diety pudełkowej nie mamy również potrzeby zaglądania do pizzerii, burgerowni czy budek z fastfoodami, dzięki czemu znacznie ograniczamy spożywanie niezdrowych produktów. Automatyczne wykluczenie z jadłospisu śmieciowego jedzenia, stanowi oczywistą zaletę diety pudełkowej. Nie tracimy również czasu na zakupy spożywcze, zmywanie naczyń i wszelkie zajęcia związane z samodzielnym przygotowywaniem posiłków.

Dieta pudełkowa to również motywacja do próbowania nowych smaków, których w normalnych warunkach byśmy unikali. Dostarczane posiłki potrafią przekonać do konkretnych składników, a nawet sprawić, że zaczniemy do nich z własnej woli wracać. Poszerzenie jadłospisu to zawsze krok do przodu. Od specjalistów z zakresu żywienia możemy też uczyć się zdrowych przepisów, by w przyszłości samemu z nich korzystać. Te dania, które bowiem szczególnie przypadną nam go gustu, z całą pewnością zapamiętamy i całkiem możliwe, że na stałe zagoszczą one w naszej kuchni.

Dieta pudełkowa z prawdziwego zdarzenia to oczywiście posiłki przygotowywane pod okiem dietetyka. To od krótkiego zapoznawczego wywiadu dietetycznego zależy bowiem, co zostanie nam dostarczane. A to oznacza, że korzystanie z diety pudełkowej całkowicie zwalnia nas też z obowiązku liczenia kalorii i odpowiedniego zestawiania konkretnych składników i proporcji.

Co więcej, menu ułożone jest w taki sposób, by zagwarantować nam regularne spożywanie podawanych posiłków. Zachowane zostają więc odpowiednie odstępy czasowe między nimi, które przyzwyczajają nasz organizm do regularnego jedzenia.

Zalet jak widać jest całkiem sporo. Z całą pewnością głównie te powyższe w największym stopniu przyczyniły się jednak do obecnie panującej mody na fit catering.

catering dietetyczny we wrocławiu dzień próbny

Dieta pudełkowa – rodzaje

Do naszych indywidualnych potrzeb, a nawet alergii na które cierpimy możemy dostosować zamówioną przez siebie dietę. Korzystając z usług firm cateringowych w większości przypadków mamy bowiem wiele diet do wyboru. I tak firma QmamySmaki swym klientom proponuje na przykład: dietę o niskim indeksie glikemicznym, dietę standard, dietę wegetariańską, czy dietę keto w Warszawie czy Krakowie.

Odpowiednio dobrana ilość kalorii i składników w każdej z powyższych diet jest w stanie zaspokoić indywidualne potrzeby wszystkich zgłaszających się po pomoc. W podjęciu decyzji, która dieta jest dla nas najodpowiedniejsza pomoże natomiast dietetyk, z którym możemy skonsultować się na każdym etapie korzystania z diety pudełkowej. To wszystko sprawia, że samodzielne przestrzeganie diety, wystawianie się na wiele pokus i nierzadko popełnianie podstawowych błędów żywieniowych, powoli odchodzi do lamusa. Wypiera je wygodna w swej formie i co najważniejsza skuteczna, omówiona właśnie dieta pudełkowa.