Prawidłowe i skutecznie zarządzenie własną firmą to podstawowa kwestia do tego, aby rozwijać własną działalność i odnosić sukcesy w danej branży. W transporcie bardzo ważną rolę odgrywa tu zarządzanie czasem pracy kierowców, co często jest najważniejszym czynnikiem decydującym o skuteczności świadczonych usług, terminowości realizowanych zleceń, czy też zgodności prowadzonych działań z przepisami i normami prawnymi oraz wiele więcej.

Z tego też względu dla każdej firmy transportowej priorytetem powinno być efektywne zarządzanie czasem pracy kierowców i dbanie o to, aby ten proces przebiegał bezbłędnie i z jak najwyższą skutecznością. Aby osiągnąć tak wysoki poziom zarządzania czasem pracy kierowców, stosuje się różnego rodzaju metody oraz narzędzia, które skutecznie w tym pomagają. 

Dokładna analiza i optymalizacja procesów w firmie

Chcąc zwiększyć efektywność zarządzania czasem pracy kierowców w firmie transportowej, podstawową kwestią jest to, aby dokładnie przeanalizować prowadzone obecnie działania i sposoby zarządzania w firmie. Dzięki dokładnej analizie można skutecznie wykryć te elementy, które nie działają odpowiednio i generują różnego rodzaju problemy, opóźnienia i inne nieścisłości w procesie zarządzania czasem pracy kierowców. Po tak przeprowadzonej analizie można wdrożyć rozwiązania, których celem będzie ulepszeniem działania danej firmy w tym właśnie obszarze. 

Obecnie na rynku dostępna jest ogromna ilość różnego rodzaju metod oraz narzędzi pozwalających na optymalizację zarządzania czasem pracy kierowców i tym samym na skuteczne usprawnienie tego procesu. Warto więc przeprowadzić dokładną analizę działania własnej firmy i zdecydować się na wdrożenie takich rozwiązań w celu usprawniania działania przedsiębiorstwa.

Nowoczesne technologie jako skuteczne usprawnienie zarządzania czasem pracy kierowców

Nowoczesne technologie odgrywają coraz ważniejszą rolę w wielu różnych branżach. Nie inaczej jest w przypadku branży transportowej, gdzie ich potencjał jest coraz lepiej wykorzystywany. Mowa tutaj oczywiście o różnego rodzaju urządzeniach i systemach usprawniających zarządzanie czasem pracy kierowców, do których zaliczyć można np. cyfrowe tachografy, czy też monitoring GPS pojazdów, który obecnie w wielu firmach jest niezbędny do tego, aby zapanować nad całą flotą pojazdów i skutecznie kontrolować oraz zarządzać czasem pracy kierowców realizujących zlecenia. 

Zautomatyzowanie wielu obszarów działania w zakresie ewidencjonowania czasu pracy kierowców znacząco ułatwia pracę i pozwala dużo skuteczniej i trafniej zarządzać czasem, który jest bardzo cennym czynnikiem w każdej działalności. Warto więc rozważyć wdrożenie tego typu technologicznych rozwiązań do swojej firmy, aby napędzić jej rozwój i usprawnić działanie.

samochody

 

Programy i aplikacje do zarządzania czasem pracy kierowców

Obecnie w wielu różnych dziedzinach programy komputerowe oraz różnego rodzaju aplikacje skutecznie ułatwią wiele czynności, a często nawet automatyzują część procesów, co korzystnie wpływa na wydajność i sprawność działania firm, a także redukuje koszty ich prowadzenia. W przypadku zarządzania czasem pracy kierowców tego typu narzędzia IT są bardzo przydatne, a w wielu sytuacjach nawet niezbędne. Przykładem takich rozwiązań mogą być np. narzędzia IT oferowane przez firmę MaWo Group, takie jak:

  • TACHO-TIR – aplikacja służąca do pobierania danych z karty kierowcy i archiwizowania ich, która jednocześnie informuje o zbliżającym się terminie kolejnego odczytu. Narzędzie to jest bardzo przydatne podczas w zarządzaniu czasem pracy kierowców oraz skutecznie ułatwia rozliczanie czasu pracy kierowców.
  • ApGO – aplikacja przeznaczona dla wszystkich pracowników, którzy podróżują służbowo. Pozwala ona na zaznaczenie rozpoczęcia i zakończenia podróży, wyliczenie delegacji pracowniczej, manualne oznaczenie czasu pracy, czasu jazdy, dyżuru itd. Aplikacja ta może pełnić funkcję tachografu dla transportu do 3,5 t oraz nielicencjonowanego przewozu osób.
  • FORTIR – program na komputery osobiste z systemem Windows, który posiada wszystko to co jest niezbędne do skutecznego zarządzania czasem pracy kierowców.

Decydując się na inwestycję w tego typu oprogramowanie, można dość niewielkim kosztem znacząco przyspieszyć i usprawnić wiele czynności w tym obszarze działania firmy. Warto więc zdecydować się na zastosowanie tego typu narzędzi IT w swojej firmie, aby móc skutecznie ją rozwijać opierając się na nowoczesnych technologiach, które stają się coraz bardziej istotne w branży transportowej.