Zgłoszenia do firmy oferującej usługi w zakresie zdrowego cateringu można dokonywać telefonicznie lub przez Internet. Wybieramy odpowiednia firmę, która nas interesuje, szukamy numeru i do dzieła! Dużo bardziej wybór nam ułatwi, gdy ktoś poleci znaną już, sprawdzoną firmę. Chcąc wybrać dla siebie jak najlepiej, na pewno posłuchamy się rad przyjaciółki. Firma mająca najlepsze opinie może być naszym celem, jeżeli nie znamy nikogo, kto korzystał z diety do domu. Może okazać się pomocne dla nas forum internetowe o tej tematyce.

Rozmowa z dietetykiem

Do rozmowy dochodzi po zgłoszeniu. Dietetyk współpracujący z firmą cateringową przeprowadza z nami wywiad, w którym wypytuje nas o wszelkie szczegóły. Zapoznaje się z nami, z naszymi przyzwyczajeniami odnośnie jedzenia, czy są zdrowe czy nie. Wypytuje nas także o nasze ulubione smaki oraz o rzeczy, których absolutnie nie chcemy widzieć w diecie i ewentualnie o rzeczy, których chcielibyśmy spróbować. Ważne w rozmowie z dietetykiem będą także ćwiczenia, jeżeli jakiekolwiek wykonujemy. Pojawią się również pytania o tryb życia, jaki prowadzimy, ponieważ inna będzie dieta dla osoby pracującej w biurze, a inna dla zawodowego pływaka. Odnośnie chorób jakie mamy, lub mieliśmy także zostanie oparta dieta. Jakiekolwiek leki, jeżeli przyjmujemy lub przyjmowaliśmy – należy opowiedzieć o tym dietetykowi.

Ustalanie jadłospisu

Dietetyk ustala jadłospis według wspólnego wywiadu z nami i według własnych przekonań. w diecie nie zabraknie z pewnością dań nieco mniejszych, lecz sycących i różnorodnych. Około pięciu, czy sześciu posiłków dziennie pozwoli nam również na to, żeby nasze jelita były bardziej sprawne i współpracowały z nami. Gdybyśmy chcieli ustalać jadłospis dla siebie po swojemu, na pewno różniłby się znacząco od jadłospisu od dietetyka. Rozmaite, różnorodne dania sprawią, że zapomnimy o kalorycznych, pełnych cukru przekąskach i będziemy zadowoleni ze swoich pudełkowych dań.

Otrzymanie jadłospisu i wdrażanie go powoli w życie

Wiadomo, że nic nie osiągniemy w mgnieniu oka i na jakiekolwiek efekty trzeba niekiedy dość długo czekać. Nowa dieta, którą dostajemy od dietetyka to też czasami spore wyzwanie dla nas, jeżeli dotychczas odżywialiśmy się głównie w fast-foodach, na obiad często pojawiały się dania typu gotowce lub te ze słoiczka a naszymi ulubionymi przekąskami były ciastka, czekolada i batony. Nowy jadłospis może dużo zmienić w naszym życiu i stanie się tak, jeżeli od samego początku będziemy przestrzegać zasad. Choć to trudne, to jest to do wykonania. Trzeba tylko chcieć.

Dieta jako zdrowy nawyk

Stosując dietę parę tygodni, na pewno zauważymy jej efekty. Jeżeli połączymy dodatkowo dietę z ćwiczeniami – zyskamy jeszcze lepszy efekt końcowy, jakim będzie smuklejsza sylwetka, poprawa koloru skóry, piękne włosy i paznokcie i wiele innych wizualnych zalet. Wzrośnie nam również kondycja, będziemy silniejsi a co najważniejsze – zdrowy tryb życia wejdzie nam mocno w nawyk i już zostaniemy przy przepisach z naszej diety do domu.