Stwierdzono u ciebie wadę wzroku? Musisz zacząć nosić okulary codziennie, a może tylko do niektórych czynności? Noszenie okularów to nie tylko troska o siebie, ale także o swój wizerunek. Sprawdź, dlaczego warto nosić okulary oraz jak wybrać idealne okulary do kształtu twarzy.

Wzory i kolory oprawek do okularów – każdy znajdzie coś dla siebie

Każda stwierdzona wada wzroku może okazać się powodem, aby nosić codziennie okulary. Przyzwyczajenie do wygody, braku obowiązku ich noszenia lub niechęć przed zainteresowaniem innych to częste powody, które sprawią, że wiele osób nie chce nosić okularów.

Okazuje się jednak, że oprawki to nie tylko atrybut osób z wadą wzroku, ale też wielu osób, które interesują się modą i designem. Nowoczesne oprawki są bardzo wygodne oraz starannie wykonane. Doskonale podkreślają codziennie stylizacje, ale też wieczorowe kreacje.

Wiele wzorów i kolorów umożliwia wybranie idealnego dla siebie modelu, który będzie pasował do garderoby, ale też osobowości. Uniwersalne modele w czerni czy granacie stale cieszą się popularnością, ale na pierwszy plan wysuwają się także inne modele – odważne oprawki w kolorze czerwonym, fioletowym czy złotym.

okulary na biurku

Dobranie oprawek u profesjonalnego optyka

Wiele osób zastanawia się, jak wybrać okulary do kształtu twarzy. To częsty problem, który dotyczy tak naprawdę wszystkich osób, nie tylko tych dotkniętych wadą wzroku. W okresie wiosennym i letnim, kiedy ochrona oczu jest niezwykle ważna, wiele osób spędza długie godziny na poszukiwaniu w galerii handlowej swojej idealnej i wymarzonej pary okularów, w której twarz będzie wyglądała ładnie. Podobnie postępują osoby, które poszukują dla siebie oprawek do noszenia codziennie.

Wiele stron, które opisują jak wybrać okulary do kształtu twarzy, nie uwzględnia jednak wszystkich możliwych modeli, które można obecnie kupić. Szablony i wzory są pomocne, ale najlepiej wybrać się po dobranie oprawek do profesjonalnego optyka, który pomoże wybrać model pasujący do twarzy. Specjalista pomoże wybrać okulary, z których będziemy zadowoleni. Duża ilość dostępnych wzorów i kolorów sprawia, że można się w nich pogubić. Optyk zaproponuje tylko takie oprawki, które będą doskonale wyglądać na konkretnej twarzy.

Dlaczego warto nosić okulary?

Kiedyś noszenie okularów było zarezerwowane tylko dla osób z dużą wadą wzroku. Obecnie modne oprawki okularów są noszone nawet przez osoby, które nie mają stwierdzonej wady. Okulary na nosie często stanowią doskonały dodatek do stylizacji, przyciągają uwagę do twarzy i do oczu. Wielu znanych piosenkarzy, aktorów i innych celebrytów się z nimi nie rozstaje!

Przykładem z polskiego show-biznesu jest Kuba Wojewódzki. Czy ktoś wyobraża go sobie bez okularów? Charakterystyczne oprawki stały się jego znakiem rozpoznawczym. Podobnie Jennifer Aniston nosi okulary korekcyjne z dumą. Mimo niezwykłej urody Aniston, wiele osób uważa, że aktorka wygląda w okularach nawet lepiej niż bez nich.

Jeśli jesteś ze Szczecina lub okolic i decyzja o kupnie okularów została już podjęta to sprawdź koniecznie sklep Optyk Lepert gdzie kupisz wymarzone okulary korekcyjne Szczecin. Eksperci doradzą Ci w wyborze najlepszych oprawek.