Bronzer to jeden z tych kosmetyków kolorowych, których nie powinno zabraknąć w żadnej kosmetyczce. Idealny zarówno do podkreślenia naturalnej opalenizny i nadania cerze zdrowego blasku, jak i do delikatnego konturowania i modelowania jej naturalnych kształtów, bronzer to zdecydowanie kosmetyk wart uwagi. Jego zabarwienie i różnorodność dostępnych na rynku odcieni powodują jednak, że w wielu przypadkach dość łatwo przesadzić z jego ilością kreując wizerunek daleki od pożądanego. Jak więc nakładać i dobierać bronzer tak, by zawsze dawał najlepsze efekty?

Bronzer – kosmetyczny must have każdej kobiety

Za sprawą celebrytek takich jak siostry Kardashian bronzer stał się w ostatnich latach domeną tych, którzy chcą poprawić wygląd i rysy swojej twarzy poprzez umiejętne jej konturowanie. Nie jest to oczywiście żaden błąd, a dobrze dopasowany kolor bronzera faktycznie sprawdza się w tej roli doskonale. Prawdą jest jednak fakt, że bronzery wymyślono początkowo nie w celu konturowania twarzy, a jako kosmetyk podkreślający naturalną opaleniznę i kreujący efekt skóry muśniętej słońcem. Z tego też powodu większość bronzerów dostępnych na rynku to kosmetyki z błyszczącymi drobinkami, a znalezienie matowego kosmetyku idealnego do konturowania stanowi często spore wyzwanie. Dobrym przykładem matowego bronzera będzie choćby kultowy TheBalm Balm Desert oraz Bahama Mama.

Zanim przystąpisz do nakładania bronzera w jakiejkolwiek formie, pamiętaj o doborze odpowiedniego pędzla. Jeśli bronzer stosujesz do konturowania twarzy, wybierz pędzelek przeznaczony do tego typu zadań, a nie duży pędzel do pudru. Ten drugi przyda się wyłącznie wtedy, gdy bronzer ma nadać cerze wrażenia delikatnej opalenizny, ale przy konturowaniu zupełnie się nie sprawdzi. Ważny jest też odpowiedni dobór koloru bronzera – te do konturowania są raczej matowe, o chłodniejszej tonacji.

Jak nakładać bronzer?

Bronzer to doskonały kosmetyk, dzięki któremu z łatwością skorygujesz rysy twarzy i nadasz jej wrażenia naturalnej opalenizny. Umiejętne stosowanie bronzera wyszczupla twarz, zmniejsza efekt podwójnego podbródka i podkreśla wysokie kości policzkowe. Za pomocą bronzera możesz stworzyć wrażenie owalnej twarzy, uważanej przez wizażystów za idealny kształt twarzy kobiecej. Czy jednak wiesz, gdzie należy go nakładać?

  • Konturowanie górnych partii twarzy, a więc przede wszystkim czoła i okolic skroni dedykowane jest przede wszystkim osobom, u których partie te są znacznie szersze niż pozostałe części twarzy. Bronzer nakładamy wówczas wzdłuż linii włosów, na całej długości czoła oraz w okolicach skroni. Ilość produktu ma być tu oczywiście minimalna i sprawiać jedynie wrażenie cienia, jednocześnie idealnie stapiając się ze skórą i podkładem.
  • Konturowanie kości policzkowych to zdecydowanie najbardziej popularna i najczęściej stosowana technika, dzięki której udaje się optycznie wyszczuplić twarz, uwypuklić kości policzkowe i nadać całej twarzy nieco ostrzejszych, bardziej wyrazistych rysów. Bronzer nakładamy tu lekką ręką pod linią kości policzkowych, delikatnie zasysając policzki do środka. Idealną przeciwwagą dla bronzera jest tu oczywiście rozświetlacz, który dodatkowo podkreśli efekt stworzony za pomocą bronzera.
  • Konturowanie nosa i brody polecane jest przede wszystkim dla tych, którzy chcą ukryć efekt podwójnego podbródka oraz zwęzić optycznie nos. W przypadku brody bronzer nakładamy na linii żuchwy, dokładnie rozcierając produkt i stapiając go z podkładem. Jeśli chodzi o nos, umieszczenie bronzera po bokach oraz na czubku nosa spowoduje jego optyczne skrócenie i zwężenie.

Zarówno delikatne konturowanie jak i podkreślanie opalenizny za pomocą bronzera to doskonały sposób na to, by naturalnie podkreślić najlepsze cechy i rysy twarzy oraz ukryć jej niewielkie mankamenty. Warto więc upewnić się, że bronzer zawsze znajdzie się w twojej kosmetyczce.