Tatuowanie stało się w ostatnich latach bardzo popularne – z roku na rok ilość osób mogących pochwalić się co najmniej jednym rysunkiem na skórze znacząco rośnie. Niestety, wraz z wzrostem zainteresowania tatuażem, rośnie też grono osób pragnących zostać tatuatorami. Dlaczego nie jest to dobre? Bo właściwie każdy może dziś kupić zestaw w Internecie i zacząć własną działalność, co jest patrząc z logicznego punktu widzenia skrajnie niebezpieczne. Brak odpowiedniej higieny, zero umiejętności i chęć zarobienia szybkich pieniędzy to straszne połączenie. Jakie cechy powinien posiadać dobry tatuator? Na co zwrócić uwagę zanim wybierzesz osobę, która wpuści tusz pod Twoją skórę?

Dobry tatuator to człowiek odpowiedzialny

To niewątpliwie najważniejsza, podstawowa cecha każdego dobrego tatuatora. Człowiek taki musi być odpowiedzialny za swoją pracę i reprezentować sobą więcej, niż tylko piękne rysunki. Tatuaż to sztuka inwazyjna – wkuwanie tuszu pod skórę wymaga wysokiej higieny pracy, zachowania odpowiednich środków ostrożności i rozsądku, który niejednokrotnie musi zastąpić myślenie klienta. W pracy tatuatora pojawia się niestety mnóstwo osób, które podchodzą do kwestii tatuażu lekkomyślnie, często pojawiając się na sesji pod wpływem środków odurzających lub w innym stanie nie pozwalającym na wykonanie tatuażu. Dobry tatuator wie doskonale, że nie powinien widzieć w kliencie takim okazji na zarobek i odmówić jego przyjęcia. Odpowiedzialny tatuator musi być pewien, że osoba ze świeżym tatuażem nie pojawi się u niego po kilku dniach krzycząc, że zrujnował jej skórę, bo zrobił to, czego nie chciała. To bardzo wrażliwa kwestia, która wymaga od dobrego tatuatora lat praktyki.

Dobry tatuator to artysta precyzyjny

Jak wspominaliśmy wcześniej, tatuować może dziś niestety każdy. Nie wszyscy jednak mają za sobą lata praktyki, wiele godzin ćwiczeń i nieustannego doskonalenia swoich umiejętności. Dobry tatuator potrafi rysować – to nie powinno ulegać wątpliwości. Rysunek to jednak nie wszystko. Tatuowanie wymaga zupełnie innego rodzaju precyzji niż posługiwanie się ołówkiem. Jeśli tatuator, którego wybrałeś nie chce pochwalić się swoimi pracami na skórze, ale chętnie pokazuje swoje szkice, upewnij się że udało mu się kiedykolwiek przełożyć je na skórę. Bez odpowiedniej precyzji i stabilnej ręki, nawet najlepszy rysownik może stworzyć na Twojej skórze prawdziwy koszmar.

Na stronie www.kostattoo.pl znajdziesz samych dobrych tatuatorów!

Dobry tatuator to człowiek cierpliwy

Zarówno w stosunku do ludzi, jak i do własnej pracy, cierpliwość w zawodzie tatuatora to cecha nieoceniona. Wykonywanie skomplikowanych, bardzo szczegółowych i precyzyjnych wzorów wymaga ogromnej dozy zaufania do własnej ręki i umiejętności poświęcenia pracy czasu bez przyspieszania jej dla zysku. Tatuator musi jednak wykazać się cierpliwością do klientów, którzy mogą być nie do końca zdecydowani na projekt, denerwować się podczas sesji, a nawet poruszać się pod ręką artysty, co niezwykle utrudnia pracę.

Dobry tatuator to urodzony artysta

Cecha ta wydaje się być oczywistą, choć w dobie wielu amatorskich tatuatorów oferujących swoje usługi w nieprofesjonalnych warunkach nie jest ona regułą. Dobry tatuator musi posiadać dobrze rozwinięty zmysł artystyczny – tatuaż to w końcu sztuka, a talentu zwykle nie da się nauczyć czy podrobić. Artyzm ma ogromne znaczenie w przypadku dużych tatuaży, które wymagają od tatuatora własnej inwencji i pracy nad projektem. Często tatuaż stanowi część większej całości – wkomponowanie nowej sztuki w istniejące już dzieło nie jest tak proste, jak mogłoby się przeciętnej osobie wydawać. Bez odpowiedniego spojrzenia na sztukę, tatuator nie będzie potrafił zrobić tego dobrze.

Dobry tatuator to przede wszystkim osoba, która wzbudza w Tobie zaufanie nie tylko swoją charyzmą, ale i profesjonalizmem i wykonywaną pracą. Nie każdy utalentowany plastycznie człowiek może zostać dobrym tatuatorem. Poza cierpliwością, precyzją i zmysłem artystycznym, godziny spędzone na doskonaleniu rzemiosła i całkowite oddanie pasji są w stanie przenieść każdego tatuatora z poziomu przeciętnego człowieka do rangi dobrego, cenionego artysty.