Kryl antarktyczny, oprócz bogatej zawartości kwasów tłuszczowych Omega-3, posiada również naturalny przeciwutleniacz – astaksantynę. Jego rolą jest zapewnienie jak najlepszej ochrony dla oleju z kryla, między innymi przed działaniem promieni słonecznych oaz przed wolnymi rodnikami. Astaksantyna powoduje, że kryl ma charakterystyczny, czerwony kolor.


Kwasy tłuszczowe Omega-3, jakie znajdują się w oleju krylu antarktycznego, pozyskuje się w formie fosfolipidów. Poprzez taka formę, olej jest lepiej przyswajalny i szybciej wchłaniany, w porównaniu do tłuszczów otrzymywanych z innych ryb. Stanowi on naturalne i bardzo bogate źródło kwasów Omega-3.

Czym jest kryl antarktyczny?

Preparat ten ma bardzo ciekawe pochodzenie. Otóż, kryl antarktyczny pozyskuje się z małego skorupiaka, który żyje w bardzo czystych wodach w Oceanie Antarktycznym.

Kryl pływa w wielkich ławicach, przez co pozyskiwanie go jest bardzo proste. Oprócz tego, sposób i miejsce funkcjonowania krylu, gwarantuje nam czysty kryl. Kwasy tłuszczowe Omega-3, są więc wolne od zanieczyszczeń, a ich wpływ na nasz organizm jest wręcz zbawienny.  Kryl antarktyczny jest również pokarmem dla ptaków oraz wielorybów.

Rola kwasów Omega-3

Kwasy Omega-3 powinny znaleźć się w diecie każdego człowieka. Ich obecność gwarantuje odpowiednio zbilansowaną i zdrową dietę. Tłuszcze te mają zbawienny wpływ na niejeden układ w naszym organizmie. Najbardziej, z oleju krylu antarktycznego, korzystają układ krążenia oraz serce. Kwasy tłuszczowe Omega-3, pomagają poprawić pracę serca.

Jedzenie bogate w tłuszcze omega-3

Do swojej codziennej diety zalecamy dodanie kilku produktów, które bogate są w tłuszcze omega-3: awokado, łosoś oraz orzechy.

Nawet niewielka ilość kwasów dostarczana do organizmu każdego dnia może przyczynić się do znacznej poprawy.  Oprócz wpływu na pracę serca, kwasy Omega-3 pozwalają utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu we krwi i obniżyć poziom ‘złego  cholesterolu’. Stosowanie krylu antarktycznego przyczynia się do podniesienia dobrego cholesterolu.

Warto również dodać, że kwasy tłuszczowe zawarte w oleju krylu, obniżają ciśnienie i pomagają utrzymać jego prawidłowy poziom. Dzięki temu, zmniejsza się ryzyko chorób krwi, serca oraz całego układu krążenia.

Suplementacja preparatem na bazie oleju z kryla

Biorąc pod uwagę korzyści, jakie daje nam olej z kryla, warto poważnie zastanowić się nad jego regularną suplementacją. Najlepszym rozwiązaniem jest przyjmowanie niezbędnych kwasów tłuszczowych Omega-3, które pozyskiwane są bezpośrednio z oleju z kryla.

Gdzie możemy znaleźć dużą zawartość kwasów Omega-3? – Olej ten znajduje się nie tylko w wielu preparatach. Możemy stale uzupełniać jego poziom, spożywając konkretne produkty spożywcze. Mogą to być ryby morskie – łosoś oraz tuńczyk, a także olej lniany, algi morskie czy orzechy.

Jednak to kryl antarktyczny jest najbogatszy w kwasy Omega-3. Warto wiedzieć, w jakich preparatach  i suplementach diety się on znajduje.

Obecnie, mamy dostęp do różnorodnych suplementów diety. Każdy z nich, oprócz swojego podstawowego składnika, może zawierać inne witaminy oraz pierwiastki. Preparaty na bazie oleju z kryla, mogą posiadać dodatkowe mikro i makro składniki.

Taki suplement może wzbogacić naszą dietę w zdrowe kwasy tłuszczowe oraz wzmocnić odporność naszego organizmu i pracę niektórych układów. Regularne przyjmowanie oleju z kryla, jest opcją dla każdego z nas. Szczególnie polecany jest on osobom, które mają problemy z nadciśnieniem, z krążeniem lub chorobami serca.

Często, kwasy Omega-3 stosują ci, których poziom cholesterolu we krwi jest za wysoki. Można jednak łykać tabletki na bazie oleju z kryla również profilaktycznie.