Wypożyczanie samochodów dostawczych to jedna z najczęściej oferowanych usług w dziedzinie wynajmu pojazdów. O ile osobówki są znacznie popularniejsze na zachodzie, o tyle u nas to właśnie busy i większe samochody transportowe cieszą się największym powodzeniem – wszystko oczywiście za sprawą doskonale przygotowanych ofert wypożyczalni działających na dzisiejszym rynku. Właściwie każdy ma dziś w garażu samochód osobowy, lecz znalezienie kogoś z dostawczakiem w momencie, gdy potrzebujemy go najbardziej, to już znacznie trudniejsze zadanie. Dlaczego warto korzystać z wypożyczalni samochodów dostawczych i kiedy jej oferta przyda się najbardziej?

Jak działa wypożyczalnia samochodów dostawczych?

Zasady działania wypożyczalni samochodów dostawczych i busów są dość proste i przejrzyste, co jest chyba jednym z największych atutów tego typu miejsc. Za określoną stawkę godzinową i w określonym przedziale czasu otrzymujesz do swojego użytku samochód dostawczy, w pełni sprawny, ubezpieczony i gotowy do jazdy. Użytkuj go tak, jak tego potrzebujesz – do przewozu kolegów z pracy na biznesowy wyjazd, transportu mebli podczas przeprowadzki, czy jako uzupełnienie własnej floty firmowej gdy nagle przepustowość twojej staje się zbyt mała.

wypożyczalnia busówZa przykład przyjmując sobie jedną z najprężniej działających rzeszowskich wypożyczalni, firmę Rent-er, wynajem samochodów dostawczych i busów zwykle odbywa się w trzech podstawowych wymiarach czasowych. Wynajem krótkotrwały, od 1 do 6 dni, to oferta skierowana przede wszystkim do klientów tymczasowych, dla których potrzeba wykorzystania dużego samochodu wynika z nagłej konieczności przetransportowania większej ilości rzeczy lub większej grupy osób. Wynajem średnioterminowy, od 7 do 30 dni, to z kolei doskonałe rozwiązanie dla firm, które zauważyły nagły wzrost zapotrzebowania na usługi transportowe w swojej firmie i potrzebują nowego samochodu od ręki, jednak nie koniecznie na dłuższy okres czasu. Z tego typu oferty korzystają oczywiście także klienci indywidualni, którzy planują na przykład dłuższą rodzinną wycieczkę i nie mogą wykorzystać w tym celu tradycyjnego samochodu osobowego. Na koniec mamy jeszcze wynajem długoterminowy, powyżej 30 dni, który jest już typowym przykładem outsourcingu floty samochodowej dla firm dostawczych i transportowych. Opcja wynajmu jest tu znacznie korzystniejsza finansowo niż tradycyjny zakup i utrzymanie własnego samochodu, szczególnie dla firm które nie posiadają zbyt wysokiego budżetu przeznaczonego na utrzymanie floty pojazdów.

Dlaczego wypożyczanie busów jest wygodną opcją?

Wspomniana oszczędność finansowa to jedna z pierwszych i ważniejszych zalet wynajmu samochodów dostawczych i busów, które w przeciwnym wypadku potrafią być dość kosztowne w utrzymaniu. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów z różnych środowisk, firmy takie jak rent-er.pl skupiają się na stworzeniu oferty dopasowanej do każdego z nich, pozwalającej na swobodne korzystanie z zalet większych samochodów dostawczych bez zmartwień i problemów. Kolejną zaletą jest oczywiście dostęp do nowoczesnej, całkowicie sprawnej i ekonomicznej floty pojazdów – w najlepszych wypożyczalniach nie ma mowy o tym, by pojazdy były starsze niż 2 lata! To klucz do zapewnienia komfortowej i ekonomicznej jazdy.

Do kogo kierowana jest oferta wypożyczalni aut dostawczych?

Właściwie każdy może skorzystać dziś z oferty wypożyczalni samochodów dostawczych i busów – zarówno osoby indywidualne, które potrzebują tymczasowego rozwiązania do przewiezienia ciężkich i dużych przedmiotów (na przykład podczas przeprowadzki), jak i te organizujące wycieczki pracownicze czy rodzinne z pewnością docenią możliwość wynajmu odpowiedniego pojazdu za przystępną cenę. W kwestii klientów biznesowych, wynajem samochodów to dobry sposób na outsourcing floty samochodowej dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na jej samodzielne zbudowanie.