Wdrożenie modułu RCP, czyli systemu umożliwiającego automatyczne rozliczanie czasu pracy, to rozwiązanie, które znacznie ułatwia prowadzenie działu kadr i płac w każdym przedsiębiorstwie. Bez względu na rozmiary firmy, wprowadzenie takiego systemu może przynieść liczne korzyści. Warto nieco bliżej przyjrzeć się zaletom, jakie płyną z takiego rozwiązania.

Moduł RCP – na czym polega?

System RCP (Rozliczania Czasu Pracy) to nowoczesne narzędzie informatyczne, stworzone z myślą o:

  • automatyzacji ewidencjonowania,
  • planowaniu,
  • kontrolowaniu,
  • rozliczaniu czasu pracy.

System RCP weryfikuje czy zgromadzone dane są zgodne z obowiązującymi powszechnie przepisami prawa pracy.

Zalety wdrożenia elektronicznej ewidencji czasu pracy

Elektroniczna ewidencja czasu pracy to rozwiązanie, którego wdrożenie niesie ze sobą korzyści takie jak:

  • optymalizacja pracy całego przedsiębiorstwa,
  • zwiększenie wydajność firmy,
  • usprawnienie zachodzących w niej procesów ewidencjonowania.

We wdrażaniu nowoczesnych systemów RCPpomagają firmy, takie jak Informatyka Partnerstwo Handel, która oferuje nie tylko skuteczne wprowadzenie automatycznej ewidencji czasu pracy, ale i przeprowadzenie niezbędnych szkoleń z zakresu obsługi tego systemu.

Optymalizacja rozliczania czasu pracy

Automatyczny i nowoczesny rejestrator czasu pracy sprawia, że rozliczanie oraz planowanie grafiku poszczególnych pracowników jest zdecydowanie mniej pracochłonne. Dzięki niemu proces ten przebiega zdecydowanie sprawniej. Z jego funkcjonalności mogą korzystać nie tylko pracownicy działu HR, ale i menedżerowie czy kierownicy poszczególnych działów.

Mniejsza ilość błędów

System RCP znacząco ogranicza ryzyko wystąpienia błędów czy pomyłek. Jest zaprojektowany w taki sposób, aby nie można było do niego wprowadzić nieprawidłowych danych. Program wylicza także nadgodziny oraz dni urlopu, dzięki czemu kontrolowanie ich wykorzystania przez pracowników jest zdecydowanie łatwiejsze.

Zgodność z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa pracy

Elektroniczna rejestracja czasu pracy w automatyczny sposób sprawdza, czy wprowadzone do niej dane zgodne są z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa pracy. Ma to ogromne znaczenie, gdyż zmieniają się one bardzo dynamicznie.

system rcp

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na wdrożenie modułu RCP w swojej firmie?

Ogromną zaletą korzystania z modułu RCP jest także jego intuicyjna obsługa. Wprowadzanie do niego danych, ich modyfikowanie i sprawdzanie nie powinno więc stanowić większego problemu dla żadnego pracownika. System zapewnia stały dostęp nie tylko do aktualnych, ale i archiwalnych zasobów.

Istotne jest również to, że systemy automatycznej rejestracji czasu pracy są bardzo precyzyjne. Sprawdzają poprawność wprowadzanych danych i wykrywają ewentualne błędy. Chroni to zarówno pracodawców, jak i pracowników przed pomyłkami, w wyniku których mogliby np. wykorzystać mniej dni urlopu lub nie odebrać wypracowanych nadgodzin.

Wdrożenie w przedsiębiorstwie systemu automatycznej ewidencji czasu pracy umożliwia zdecydowanie lepsze zarządzanie całą firmą. Specjalistów zajmujących się wdrażaniem tego rodzaju oprogramowania znaleźć można pod adresem www.iphbms.pl. Zapewniają oni profesjonalne wdrożenie oraz szkolenie z obsługi nowoczesnych modułów RCP.