Czyszczenie tapicerek meblowych i samochodowych wygląda bardzo podobnie. Otóż, pierwszą czynnością, jaką wykonuje się podczas prania, jest dokładne odkurzenie obu typów tapicerek. Jest to konieczne, by pozbyć się wszystkich okruszków, kurzu czy sierści zwierząt. Następnie, można rozpocząć kolejne etapy czyszczenia. Jest to spryskanie całej powierzchni tapicerki odpowiednio dobranym środkiem chemicznym, który służy do rozpuszczania zabrudzeń. po odczekaniu kilku minut, można odessać cały brud razem z chemią.

Następnym etapem czyszczenia, jest naniesienie kolejnego preparatu na tapicerkę, tym razem za pomocą specjalnej maszyny, czyli ekstraktora. Środek chemiczny nanoszony jest pod wysokim ciśnieniem i szybko odsysany. Etap ten służy odessaniu zanieczyszczeń, które zostały rozpuszczone razem z preparatem.

Środki chemiczne, jakie stosuje firma do prania tapicerek samochodowych i meblowych, są całkowicie bezpieczne, zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Jest to szczególnie ważne – preparaty piorące nie uczulają ani nie zanieczyszczają środowiska.
Podstawową zaleta, jaką cechuje się wykorzystanie powyżej opisanych metod, jest ich bezpieczeństwo i skuteczność. Otóż, pranie tapicerek – samochodowej i meblowej – jest bezpieczne dzięki zastosowaniu właściwie dobranych maszyn i preparatów chemicznych. Środki te są neutralne dla człowieka i środowiska. Poza tym, dla każdego z nas liczy się przede wszystkim wysoka skuteczność. Czyszczenie tapicerek za pomocą profesjonalnego sprzętu i metod, umożliwi pozbyć się wszystkich rodzajów zabrudzeń, nieprzyjemnych zapachów oraz bakterii.

Czyszczenie dywanów

profesjonaliści w czyszczeniu dywanówFirma, która zawodowo zajmuje się praniem dywanów, stosuje odpowiednie środki czyszczące, sprzęty oraz dzieli cały proces na kilka etapów.

  • Pierwszym etapem, jest dokładne odkurzanie dywanu. Do tego celu, firma stosuje odkurzacz kolumnowy z elektroszczotką.
  • Po odkurzeniu, następuje natryskiwanie wybranego preparatu na powierzchnię, która ma być czyszczona.
  • Kolejną czynnością, jest dokładne wtarcie preparatu szorowarką w dywan.
  • Ostatni etap to płukanie ekstrakcyjne – polega on na sprawnym odessaniu brudu razem z preparatem chemicznym.

Korzyści, jakie wynikają ze skorzystania z usług profesjonalnej firmy są bardzo liczne. Przede wszystkim, firma oferuje najwyższej jakości usługi piorące. Poprzez zastosowanie odpowiednio dobranych preparatów oraz sprawdzonych sprzętów, możemy na nowo cieszyć się pięknym i estetycznym wyglądem naszego domu. Warto dodać, że szczególną zaletą cieszy się płukanie ekstrakcyjne – dzięki temu, czas schnięcia jest znacznie skrócony i może wynosić od kilku do kilkunastu godzin.
W zależności od rodzaju dywanu, specjaliści dobierają odpowiednie środki czyszczące. Warto dodać, że preparaty te są całkowicie bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Środki te są bowiem testowane antyalergicznie.
Profesjonalne pranie dywanów wiąże się z pozbyciem się wszelkich plam i zabrudzeń, co wpływa na estetykę otoczenia. Dodatkowo, wyprany dywan będzie pięknie pachniał.

Usługi profesjonalnej firmy

Wielu z nas, samodzielnie czyści swoje dywany, meble i wnętrza samochodów. Jest to jak najbardziej wskazane, jeśli chodzi o regularną dbałość. Jednak warto dodać, że generalne pranie dywanów i tapicerek samochodowych i meblowych, to zadanie, jakie warto powierzyć fachowcom. Znana i ceniona firma zrzesza pracowników, którzy mają odpowiednio długie doświadczenie, które pozwala im dobrać właściwe środki chemiczne oraz sprzęty do czyszczenia. Każdy rodzaj dywanu wymaga nieco innej pielęgnacji, tak jak typ i kolor tapicerki. Poza tym, firma zapewni nam szybkie i skuteczne działanie. Warto więc powierzyć czyszczenie dywanów i tapicerek fachowcom.