Kręgosłup jest jedną z najważniejszych części w organizmie – to właśnie on podtrzymuje całe ciało w pozycji pionowej. Jego uszkodzenie może powodować ból, ale także prowadzić do wielu powikłań zdrowotnych. W drastycznych przypadkach uniemożliwia poruszanie się, a w ostateczności może doprowadzić nawet do posadzenia człowieka na wózku inwalidzkim.

Zwykle leczenie schorzeń kręgosłupa jest bardzo bolesne, inwazyjne i obarczone dużym ryzykiem. Na szczęście istnieją innowacyjne metody, które nie wymagają zbytniej ingerencji w zdrowie pacjenta. Jedną z takich metod jest nukleoplastyka metodą koblacji, która doskonale nadaje się do leczenia dyskopatii zarówno szyjnej jak i lędźwiowej.

Na czym polega przezskórna nukleoplastyka metodą koblacji

Przezskórna nukleoplastyka metodą koblacji polega na usunięciu (dekompresji) części jądra miażdżystego z wykorzystaniem plazmy gazowej. Nukleoplastyka często nazywana jest po prostu zimnym odparowaniem tkankowym. Plazma gazowa użyta w zabiegu, jest wytwarzana przez specjalistyczne urządzenie, które wprowadza ją w środek chorego dysku za pomocą elektrody, która ma precyzyjną budowę.

Unikalna elektroda wytwarza kilka kanalików poprzez innowacyjne zastosowanie ogniskowego odparowania tkankowego. Dzięki temu zmniejszamy ciśnienie we wnętrzu dysku, co pozwala nam na redukcję bolesnego ucisku, na korzeń nerwowy. W rezultacie ogromnie zwiększa to komfort pacjenta i przyczynia się do poprawienia jakości jego życia.

Metoda koblacji jest w przeciwieństwie do popularnej metody laserowej bardzo bezpieczna, ponieważ nie powoduje inwazyjnych i bolesnych (a co za tym idzie, także niebezpiecznych) uszkodzeń cieplnych żywych tkanek organizmu. Dzięki temu czas gojenia jest dużo krótszy, a ryzyko wystąpienia efektów niepożądanych i powikłań jest zniwelowany do minimum.

Jakie są zalety nukleoplastyki metodą koblacji?

Główną zaletą nukleoplastyki metodą koblacji jest jej niewielka inwazyjność oraz bardzo skuteczne działanie potwierdzone klinicznie. Metoda ta jest często polecana przez najlepszych specjalistów od leczenia chorób kręgosłupa. Dzieje się tak ponieważ, jest to metoda bardzo mało inwazyjna, wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Przy użyciu niewielkiej ilości sedacji dożylnej. Czas zabiegu nie powinien przekraczać sześćdziesięciu minut. Z racji tego, że zabieg jest bardzo prosty, pacjent nie musi długi czas przebywać na rekonwalescencji w szpitalu, ponieważ w krótkim czasie po operacji może już udać się do domu.

nukleoplastyka

Ponadto potwierdzono wysoką skuteczność tej metody, ponieważ u ponad 80% pacjentów można zaobserwować zadowalające lub nawet bardzo dobre wyniki leczenia. Z racji tego, że koblacja wykonywana jest w temperaturze 40 stopni Celsjusza, nie zostają uszkodzone okoliczne tkanki. Całkowite wygojenie się chorego dysku następuje już w ciągu zaledwie czterech tygodni. Powikłania po zabiegu występują niezwykle rzadko, ponieważ zabieg jest wykonywany w całkowicie sterylnych warunkach.

Kto może poddać się zabiegowi nukleoplastyki metodą koblacji?

Nukleoplastyka metodą koblacji jest bardzo innowacyjną formą terapii, ponieważ po raz pierwszy została użyta w roku 2000 w Stanach Zjednoczonych. Może ona pomóc osobom, które uskarżają się na przewlekłe bóle kręgosłupa, zauważyły u siebie degenerację krążka międzykręgowego (dyskopatię) lub pęknięcie pierścienia włóknistego.

Nukleoplastyka metodą koblacji z powodzeniem leczy takie schorzenia, jak odrętwienie, mrowienie, osłabienie czucia mięśni, oraz co za tym idzie, ich siły. Zabieg także leczy zanik mięśni i silny uporczywy ból. Największą poprawę można zauważyć już w pierwszym tygodniu po wykonaniu zabiegu. Ponad 90% zauważa wówczas złagodzenie negatywnych objawów dyskopatii takich, jak ból i zwyrodnienia.

Podsumowując, nukleoplastyka metodą koblacji jest innowacyjną, polecaną przez najlepszych specjalistów, formą terapii leczenia pewnych problemów z kręgosłupem i zmian dyskopatycznych. Dzięki niej możemy zniwelować uporczywy ból przeszkadzający w codziennym życiu i wyleczyć różnego rodzaju zwyrodnienia odcinka lędźwiowego, jak i odcinka szyjnego kręgosłupa. Jest to metoda bardzo bezpieczna, nie ingerująca zbytnio w ciało pacjenta, dzięki czemu nie musimy bać się ewentualnych powikłań pozabiegowych.

Decydując się na zabieg nukleoplastyki metodą koblacji możemy pozbyć się problemów z kręgosłupem, a także poprawić jakość swojego życia i komfort podczas wykonywania zwykłych, codziennych czynności.