Najważniejsze wydarzenia w życiu warto celebrować w towarzystwie najbliższych osób z rodziny i przyjaciół. Idealnym rozwiązaniem jest zorganizowanie okolicznościowego przyjęcia z okazji na przykład chrzcin, urodzin, komunii, ślubu i wielu innych, które pragniemy uświetnić w wyjątkowy sposób. Warto wcześniej zastanowić się nad wyborem miejsca, menu, dekoracją i całą oprawą przyjęcia, a także rozrywkami i zabawami dla gości. Coraz częściej organizatorzy tego rodzaju imprez wybierają restauracje, które oferują pełny zestaw usług zarówno na kameralne lub bardziej wystawne przyjęcie przewidziane na dużą ilość gości. 

Jakie miejsce wybrać na przyjęcie okolicznościowe?

Wybór miejsca na przyjęcie okolicznościowe ma kluczowe znaczenie dla powodzenia uroczystości. Możemy je zorganizować zarówno we własnym domu, jak i w eleganckiej restauracji, najlepiej w hotelu, gdzie przyjezdni goście będą mogli skorzystać z noclegu. Wybierając miejsce warto zwrócić uwagę na to, co zawiera oferta, a także, czy organizator dysponuje wnętrzami o odpowiednim metrażu, zapewni dobre jedzenie oraz obsługę na wysokim poziomie. Organizacja przyjęcia okolicznościowego w restauracji pozwoli uniknąć wielu obowiązków i czynności związanych z jego przygotowaniem, a także obowiązku sprzątania mieszkania zarówno przed jak i po imprezie. Goście będą zadowoleni wtedy, kiedy zjedzą smaczny posiłek, będą dobrze się bawić w pomieszczeniu o odpowiednim metrażu, w otoczeniu pięknej dekoracji, przy muzyce odpowiadającej gustom osób zaproszonych i zapewniającej dobrą zabawę oraz odpowiednio dobranych atrakcjach. Niezwykle istotną kwestią jest ustalenie z organizatorem przed imprezą wszystkich jej aspektów i szczegółów, aby uniknąć niespodziewanych sytuacji.

Jak wybrać menu na imprezę okolicznościową?

Komponowanie menu na imprezę okolicznościową ma kluczowe znaczenie dla jej powodzenia. Warto w takiej sytuacji wziąć pod uwagę typ imprezy. Inne menu wybierzemy na rodzinną uroczystość taką jak chrzciny, komunia, wesele, a odmienne na event firmowy lub kameralną imprezę dla pracowników, gdzie dominować będą różnego rodzaju przystawki i szybkie dania. Istotną kwestią są także możliwości finansowe klienta. Jeśli zleceniodawca pragnie wystawnego przyjęcia okolicznościowego, można sobie pozwolić na wybór wyszukanych potraw, które zachwycą gości nie tylko smakiem, ale również wyglądem. Należy pamiętać, aby koszty nie przekroczyły kwoty przeznaczonej na organizacje imprezy. Na komponowanie menu ma również wpływ pora roku. Chodzi tu głównie o produkty sezonowe takie jak: owoce, warzywa i grzyby. Można je zastąpić mrożonkami, ale efekt nie będzie już taki sam. Przy układaniu menu na przyjęcie okolicznościowe należy zadbać o różnorodność potraw po to, aby każdy gość mógł znaleźć coś dla siebie. Wiele osób pozostaje obecnie na różnych dietach, dlatego oprócz dań sporządzonych z mięsa warto zadbać o potrawy dla wegetarian lub wegan. Obok dań gorących powinny znaleźć się także zimne przekąski, napoje i alkohole. Biorąc pod uwagę wyżej wymienione wskazówki z pewnością zaproponowane gościom menu zadowoli nawet najbardziej wymagającego smakosza. 

Wybór dekoracji – czy ma znaczenie?

Pierwszą rzeczą, jaką dane jest oglądać gościom zaproszonym na przyjęcie okolicznościowe, jest wygląd sali. Elementy dekoracyjne budują pierwsze wrażenie, dlatego warto docenić rolę wystroju wnętrza, w którym ma odbyć się impreza. Tworzy on atmosferę przyjęcia i poprawia nastrój gości. W estetycznej i pięknie udekorowanej przestrzeni człowiek czuje się zdecydowanie lepiej i łatwiej poddaje się klimatowi uroczystości. Poza tym rodzaje dekoracji wskazują na rangę wydarzenia i jego znaczenie. Istotną rolę odgrywają to kwiaty, udrapowane tkaniny, pokrycia krzeseł, nakryciach stołów. Aranżacja wnętrza nadaje imprezie indywidualnego charakteru. 

Zabawy i rozrywki dla gości

Przed przyjęciem okolicznościowym warto zadbać o atrakcje dla gości. Na wyznaczonym miejscu, zwykle jest to parkiet, warto zorganizować różnego rodzaju turnieje, konkursy, czy karaoke. Wspólna zabawa pozwoli zintegrować się zaproszonym gościom. Niezwykle atrakcyjnym pomysłem są pokazy barmanów, fotobudka, lub czekoladowa fontanna. Warto zadbać o przestrzeń do zabaw dla najmłodszych uczestników imprezy. 

urodziny

Przyjęcia okolicznościowe – Kraków 

W sercu klimatycznego krakowskiego Kazimierza znajduje się hotel Estera z restauracją Esterante, która jest idealnym miejscem na organizację okolicznościowego przyjęcia. Jest to miejsce, gdzie historia i tradycja łączy się z nowoczesną elegancją. Klimatyczne wnętrza będą idealną oprawą dla okolicznościowej imprezy. Wizytówką restauracji Esterante są przepyszne, aromatyczne i starannie wykonane potrawy. Serwowane są tradycyjne dania kuchni polskiej, uzupełnione o kuchnię żydowską oraz fusion. Zorganizowane przy pomocy pracowników hotelu i restauracji Esterante przyjęcie okolicznościowe na długo pozostanie w pamięci gości, gdyż krakowski Kazimierz to świetne miejsce do zorganizowania udanej imprezy nie tylko rodzinnej, ale również firmowej.