Zdecydowanie dobry pracodawca dba o rozwój swoich pracowników jak i także zainteresowany zdobywaniem przez niego nowych i to jeszcze lepszych kompetencji. Jedną z takowych metod podwyższania kompetencji pracowników zatrudnionych jest udział w różnego rodzaju szkoleniach. Mogą to być szkolenia zawodowe, szkolenia językowe, szkolenia BHP czy też szkolenia kompetencyjne. Do zawodowych szkoleń zaliczamy szkolenia księgowych, szkolenia informatyczne czy też szkolenia budowlane.

Szkolenia organizowane przez firmę zewnętrzną

Jeśli chodzi o szkolenia z grupy szkoleń kompetencyjnych to są to różnego rodzaju szkolenia w negocjacjach, szkolenia sprzedażowe jak i także szkolenia z komunikacji interpersonalnej. Jeśli chodzi o koszty to mogą być one w całości finansowane właśnie przez pracodawcę, mogą być szkoleniami płatnymi przez pracownika, szkoleniami bezpłatnymi czy też w jakiejś części szkoleniami dofinansowanymi przez pracodawcę. Wiele szkoleń jest obecnie organizowanych w ramach unijnych funduszy. Część szkoleń jest prowadzona także własnymi zasobami danej firmy, czyli są szkoleniami wewnętrznymi, a część szkoleń jest prowadzona przez wynajęte firmy szkoleniowe, lecz zewnętrzne. Niektóre szkolenia są nawet regulowane przepisami prawnymi. Tak właśnie jest z kursami na przykład jakimi są kursy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, czyli kursy BHP. Kodeks pracy bardzo w dokładny sposób określa, kiedy pracownik musimy właśnie takowego szkolenie przejść. W zasadzie to każdy nowo zatrudniony pracownik zanim jeszcze zostanie dopuszczony do pracy musi właśnie przejść szkolenie BHP. Później już w trakcie swojej pracy musi systematycznie przechodzić już tak zwane okresowe szkolenia bezpieczeństwa i higieny pracy. Najczęściej właśnie takie szkolenia przeprowadza zewnętrzna firma. Za pomocą Internetu oraz dowolnej wyszukiwarki internetowej bez najmniejszego problemu znajdziemy wręcz masę właśnie takowych firm. Szkolenia te prowadzone są jednak najczęściej w stacjonarnej formie. Firmy te oferują szkolenia wstępne BHP, szkolenia okresowe BHP dla wszystkim pracownikach na stanowiskach administracyjno-biurowych, dla kadry kierowniczej jak i także dla pracodawców oraz pracowników na stanowiskach ściśle robotniczych.

multikontrakt

Szkolenia BHP dla wymagających

Mają takowe firmy także w swojej ofercie szkolenia tak zwane specjalistyczne. Jakie to szkolenia? Są to szkolenia z zakresu na przykład bezpiecznego używania oraz usuwania wyrobów, które zawierają azbest czy też szkolenia z przeciw pożarowej ochrony jak i także pierwszej pomocy. Zgodnie z obowiązującym nas wszystkim rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z roku 2004 w sprawie szkoleń właśnie w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy szkolenia BHP okresowe dla pracodawców, dla kadry kierowniczej, dla kadry inżynieryjno-technicznej mogą zostać jak najbardziej przeprowadzone w formie tak zwanego samokształcenia kierowanego. Wszelkie szkoleniowe firmy mają naprawdę swoje świetne metody – przykładem jest firma Multikontrakt Wrocław.