Półmaski i maski ochronne zyskały w ostatnich latach na popularności dzięki zwiększonej świadomości ludzi o wpływie smogu i złej jakości powietrza na cały układ oddechowy i zdrowie płuc. W praktyce jednak maski BHP od wielu lat stosowane są jako skuteczna ochrona dróg oddechowych osób pracujących w środowiskach o wysokim stężeniu pyłów, gazów bądź innych substancji mogących stanowić zagrożenie dla dróg oddechowych. Różnorodność dostępnych masek ochronnych pozwala dość skutecznie dopasować je do warunków pracy i zagwarantować, że stosowanie maski będzie dla pracownika możliwie najwygodniejsze. Przedstawiamy TOP 5 masek ochronnych na twarz pracownika cieszących się obecnie największym zainteresowaniem firm i osób prywatnych.

DeltaPlus Półmaska Spidermask P2

Spidermask P2

Maska DeltaPlus Spidermask P2

Wykorzystująca działanie wkładu filtrującego z włókniny syntetycznej i aktywnego węgla, jednorazowa półmaska Spidermask P2 marki DeltaPlus jest zdecydowanie jednym z najpopularniejszych wyborów dla pracowników, którzy z maski nie korzystają w pracy na co dzień, a jedynie zakładają ją do zadań specjalnych bądź wyłącznie na wybranych stanowiskach. Ze względu na jednorazową naturę zastosowanych filtrów, maski nie powinny być wykorzystywane przez dłużej niż jeden dzień pracy, choć w ramach jednorazowego użytku mogą sprawdzić się nawet w bardzo uciążliwym środowisku pracy.

Maska chroni przede wszystkim przed oparami organicznymi i szkodliwymi zapachami, z którymi pracownicy mają styczność np. podczas spawania, przy pracy w laboratoriach czy w niektórych zakładach przetwórstwa spożywczego. W półmasce Spidermask P2 zastosowano zawór wydechowy, który jednocześnie mocuje w masce wkład filtrujący i umożliwia jego wymianę. Dla ułatwienia korzystania z maski, producent zastosował regulowane paski oraz mocowanie tylne na zatrzask.

DeltaPlus M1100

M1100 Deltaplus

Maska DeltaPlus M1100

Kolejną propozycją półmaski filtrującej od DeltaPlus jest model M1100 – maska krótkiego użytkowania w klasie FFP1, wykonana z włókniny syntetycznej. Półmaska ta została oparta o klasyczny kształt wypukły i wyposażona w regulowaną klamrę nosową z brzegami wzmocnionymi pianką dla większej wygody noszenia. Maska została zbadana pod kątem komfortu oddychania z wykorzystaniem testu z pyłem dolomitowym, który obecnie traktowany jest jako jeden z ważniejszych testów wśród zaufanych producentów masek BHP.

Portwest P271 Półmaska FFP2 ERGONET z zaworkiem testowana dolomitem

Portwest P271 Półmaska FFP2

Maska Portwest P271 FFP2 ERGONET

Podobnie jak poprzedniczka, półmaska Portwest P271 FFP2 Ergonet została przetestowana pod kątem skuteczności z wykorzystaniem dolomitu. Zapewniana przez nią ochrona dróg oddechowych jest jednak nieco wyższa niż w przypadku jednorazowych masek M1100, a wszystko to za sprawą lepszej jakości filtrów oraz specyficznej konstrukcji. Półmaska FFP2 Ergonet posiada zaworek ułatwiający oddychanie w trudnych warunkach oraz specjalną siatkę poliuretanową po stronie zewnętrznej ułatwiającą utrzymanie kształtu maski oraz jej ochronę przed uszkodzeniami. Maska została wykonana tak, by gwarantowała komfort użytkowania w środowisku gorącym i wilgotnym przez czas dłuższy niż jednorazowy użytek.

Portwest P220 Półmaska FFP2 z węglem aktywnym i zaworkiem

Portwest P220 Półmaska FFP2

Maska Portwest P220 FFP2

Alternatywą dla opisanego wyżej modelu P271 jest półmaska P220, do której produkcji wykorzystano filtry z węglem aktywnym. Jego zadaniem jest przede wszystkim absorbowanie nieprzyjemnych zapachów oraz oparów organicznych, dzięki czemu maska dostosowana jest do użytkowania w bardzo zróżnicowanym środowisku pracy. Półmaska chroni drogi oddechowe, nie ograniczając przy tym możliwości swobodnego oddychania nawet przy konieczności korzystania z niej przez cały dzień pracy.

Portwest P500 Maska pełnotwarzowa Vienna

Portwest P500 Maska pełnotwarzowa Vienna

Maska pełnotwarzowa Portwest P500 Vienna

Jako jedyną pełnotwarzową maskę ochronną na liście popularnych wyborów proponujemy maskę Vienna wyprodukowaną przez Portwest i stworzoną z myślą o niebezpiecznej pracy stwarzającej bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia dróg oddechowych. Maska zapewnia wyjątkowo wysoką ochronę przed skażeniem i jest przystosowana do całodziennego użytkowania, także w środowisku gorącym i wilgotnym.