Kompleksy wynikające z ogólnego wyglądu powodują obniżenie poczucia własnej wartości. Zmiany skórne jak np.  zaczerwienienia, tzw. pajączki na nogach, a także cera naczynkowa, często prowadzą do braku wiary w siebie. Podjęcie walki z nimi często zaczyna się od wprowadzenia specjalnych kosmetyków. Ich stosowanie może przyniesie chwilowy rezultat, ale jeżeli pragniemy na zawsze pozbyć się ich z naszej twarzy lub ciała, należy wybrać nowoczesne rozwiązanie. Innowacyjna technologia ThermaVein to skuteczna metoda, wykorzystująca technologię termokoagulacji naczynek. Czym jest i co spraw, że jest najlepszym rozwiązaniem dla usunięcia zmian skórnych?

Czym charakteryzuje się zabieg ThermaVein

Termokoagulacja jest nowoczesną techniką, której celem jest zamknięcie rozszerzonych naczynek krwionośnych. Możliwe jest to poprzez zastosowanie określonej dawki fal radiowych, których wysoka częstotliwość, pozwala na dotarcie do wszystkich warstw skóry. Ważny jest jednak tutaj aspekt bezpieczeństwa. Energia cieplna, emitowana poprzez ultra-cienką igłę, jest całkowicie kontrolowana. Precyzyjnie wprowadza się ją tuż nad otwarte, rozszerzone naczynko, a dostarczone ciepło doprowadza do zamknięcia. Jednocześnie zabieg nie powoduje, że sąsiednie tkanki, narażone są na uszkodzenie. Nie występuje także ryzyko potencjalnego wystąpienia blizn oraz przebarwień.

Po zabiegu pierwsze efekty są zauważalne natychmiastowo. Zmiany skórne znikają na zawsze, a wszystko dzięki tylko jednej wizycie. Warto podkreślić, że nie ma ryzyka nawrotu, a tym samym powtórzenia leczenia. Podczas zabiegu trwającego średnio 15 minut, pacjent nie odczuwa większego bólu. Możliwe jest delikatne uczucie jak po ukąszeniu komara, ale nie powoduje to większego dyskomfortu.

Możliwe jest wystąpienie ewentualnych skutków ubocznych takich jak: zaczerwienienie, niewielki obrzęk oraz mikro strupki. Nie należy się jednak tym zbytnio martwić. Znikną one już kilka godzin po przeprowadzonym zabiegu. Można je także przykryć delikatnym makijażem, w razie takiej potrzeby u pacjenta. Dzięki nowoczesnej technologii możliwe jest zrezygnowanie z długiego czasu rekonwalescencji, który jest niezbędnym elementem po zabiegach innymi, dostępnymi metodami medycyny estetycznej.

Kiedy należy wykonać zabieg termokoagulacji naczynek

Rozszerzone naczynia krwionośne pod skórą mogą występować w różnych formach. Kojarzone są najczęściej z czerwonymi lub niebieskimi żyłkami, które tworzą siatkę na ciele lub twarzy. Popularne „pajączki” używane są do określenia cery naczynkowej lub też zmian na nogach.  Zauważając pojawienie się któregoś z nich niezwłocznie należy zastosować leczenie. Może to być bowiem oznaka słabych żył, które poprzez długotrwałe rozszerzenie mogą prowadzić do powstania powikłań. Dzięki metodzie termokoagulacji można pozbyć się problemu raz na zawsze.

Zauważając zmiany skórne w postaci punktów rubinowych, prosaków lub pajączków, możliwe jest także uczucie dyskomfortu. Blokuje to przed odsłonięciem danego miejsca: ubrania krótszej spódnicy, związania włosów, wybrania bluzki na ramiączkach. Urządzenie ThermaVein pozwala na usunięcie każdego z wymienionych rodzajów zmian skórnych. Odznacza się ona wysoką skutecznością, która pozwala na uzyskanie zamierzonych rezultatów już po jednym zabiegu.

Korzyści dla pacjenta oraz lekarza

Przy pomocy aparatu ThermaVein możliwe jest usunięcie pajączków naczynkowych itp. bez względu na miejscu, gdzie się znajdują. Technologia jest niezwykle delikatna i precyzyjna, dzięki czemu zabieg można przeprowadzić na każdym typie skóry. Najbardziej wrażliwe obszary, mogą zostać wystawione na działanie tego urządzenia, zarówno latem, jak i zimą.

To wszystko świadczy o wielu korzyściach, które płyną z użycia urządzenia ThermaVein. Dotyczą one pacjentów, którzy otrzymują efektywne rozwiązanie, przy wykorzystaniu innowacyjnych metod. Podczas zabiegu ich komfort jest niezwykle ważny. Niski poziom bólu oraz krótki czas trwania to tylko kilka z dowodów na to. Nie trzeba rezygnować ze swojego stylu życia na rzecz poddania się zabiegowi. Po zabiegu można wykonywać ćwiczenia fizyczne oraz nakładać makijaż. Nie ogranicza on w niczym, a także nie zmusza do nakładania specjalnych pasów lub odzieży.

Podstawową korzyścią dla lekarza jest możliwość świadczenia swoich usług przez cały rok. Innowacyjna technologia wykorzystana w aparaturze ThermaVein umożliwia podwyższenie prestiżu świadczonych usług. Niezwykle efektywne rezultaty wskażą na wysoki poziom używanej technologii w gabinecie. Pozwala to także na zwiększenie grona zadowolonych pacjentów, zadowolonych ze swojego nowego wyglądu.