Rozliczanie czasu pracy kierowców może pochłaniać wiele czasu. Żmudne liczenie godzin, wertowanie list obecności i grafików kosztuje też mnóstwo energii. A gdyby tak usprawnić czas pracy za pomocą odpowiedniego oprogramowania? Jakie aplikacje mogą być pomocne? Dlaczego warto z nich korzystać?

Przykładowe aplikacje do rozliczania czasu pracy kierowców

TACHO-TIR

Jest to samodzielnie opracowane przez firmę MaWo Group oprogramowanie, dzięki któremu możesz w dogodny sposób pobierać i archiwizować dane znajdujące się na karcie kierowcy. Dodatkowym plusem oprogramowania jest możliwość korzystania z niego również na urządzeniach mobilnych, co umożliwia szybkie sprawdzenie najważniejszych informacji niezależnie od tego, gdzie akurat jesteś. 

Kolejnym plusem aplikacji jest możliwość przesyłania pliku z komórki na adres e-mail, przy czym jest to możliwe dopiero po połączeniu się z darmową siecią Wi-Fi, co nie generuje dodatkowych opłat za transfer danych. 

ApGO

Kolejna propozycja od MaWo Group, jaką również warto rozważyć, jest aplikacja ApGo. Jest to oprogramowanie dedykowane pracownikom przebywającym w podróży służbowej. Oprogramowanie może działać na dwa sposoby – automatyczny i manualny. W tym pierwszym przypadku wystarczy jedynie zaznaczyć miejsce rozpoczęcia i zakończenia podróży – aplikacja sama zaznacza moment przekroczenia granicy państwa, ułatwiając m.in. wyliczenie kwoty należnej za delegację pracowniczą. Z kolei sposób manualny umożliwia samodzielne wprowadzanie najważniejszych danych. Plusem aplikacji jest to, że możesz z niej korzystać niezależnie od dostępu do internetu. 

Tachospeed

Jest to oprogramowanie obsługujące zarówno tachografy cyfrowe, jak i analogiczne. Aplikacja umożliwia dokładne odczytywanie danych z karty kierowcy, a także odczyt obrazów m.in. w formacie JPG.  Oprócz ułatwień w rozliczaniu czasu pracy program umożliwia dokładną kontrolę kierowców podczas delegacji z zakresu stanu licznika, jazdy bez karty, czy też danych na temat przekroczenia prędkości. Program daje możliwość korzystania z niego zarówno w zakresie zautomatyzowanym np. w zakresie wykrywania czasu jazdy, jak i w formie manualnej m.in. w formie ręcznej edycji zanotowanych dotychczas danych.

Jakie są plusy korzystania z programów do rozliczania czasu pracy?

Pełna wygoda

Program do rozliczania czasu pracy kierowców, niezależnie od tego, jaki wybierzesz, ma na ogół to do siebie, że korzystanie z niego nie wymaga przechodzenia dodatkowych szkoleń. Jest prosty i przejrzysty dzięki wygodnie skonstruowanemu panelowi użytkownika, który będzie prowadził Cię praktycznie w intuicyjny sposób. Ponadto masz dostęp do wszystkich najważniejszych danych niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz i dużo szybciej przekażesz kierowcom lub firmie wszystkie najważniejsze informacje, związane m.in. ze zmianami w grafiku lub podaniami o urlop. 

Ekologia

Dużo się mówi o prowadzeniu biznesu w sposób zrównoważony, a programy do rozliczania czasu pracy mogą Ci w tym bardzo pomóc. Nie są już potrzebne wydrukowane listy obecności, teczki pełne grafików i wykresów i pojemne szafy, które pomogą Ci to wszystko pomieścić – dziś wszystko, co najważniejsze, znajduje się w oprogramowaniu! Pomoże to zaoszczędzić tony papieru i uratować od wycięcia ogromną liczbę drzew. 

Integracja danych

Już nie musisz szukać niezbędnych pozycji w katalogach, zeszytach i segregatorach – program zlicza wszystkie najważniejsze dane w pełni samodzielnie! Oprogramowanie pozwala też wyeliminować ryzyko popełnienia pomyłki, eliminując w dużej mierze czynnik ludzki podczas wyliczeń. Pracując w dziale kadr, masz szansę odczuwalnie podnieść swoją efektywność.

Pełna kontrola

Dzięki oprogramowaniu możesz kontrolować czas pracy swoich podwładnych, nawet będąc daleko poza firmą. Szybko sprawdzisz dane pracowników będących na urlopie lub zwolnieniu, a także skontrolujesz ilość przerw, spóźnień i nieobecności. Korzystanie z oprogramowania eliminuje również problemy związane z podpisywaniem za kogoś listy czy też odbijaniem godzin.  

kierowca

Programy do rozliczania czasu pracy kierowców – czy masz je w swojej firmie?

Czasy digitalizacji obejmują już praktycznie każdy aspekt życia, wprowadzając całkiem dużo udogodnień. Zalicza się do nich oszczędność czasu, dostęp do danych w każdym miejscu i o każdej porze, a także pełną kontrolę nad najważniejszymi zdarzeniami w firmie. Jeśli zależy Ci na podniesieniu efektywności działania swojego przedsiębiorca, koniecznie rozważ wprowadzenie dobrego oprogramowania, które ułatwi Ci rozliczanie czasu pracy kierowców.