Wrocław to piąte co do wielkości miasto w Polsce, największe miasto na Dolnym Śląsku, położone nad Odrą i kilkoma innymi rzekami.

Bardzo blisko stąd na wycieczkę w góry lub do zachodnich sąsiadów. Każdego roku przyciąga do siebie tysiące turystów i coraz więcej absolwentów szkół średnich wybiera Wrocław na miasto studiów. Ciągle wzrasta też liczba chętnych rozglądających się za wynajmem bądź zakupem mieszkania w stolicy Dolnego Śląska. Dlaczego warto tu mieszkać? Oto pięć najważniejszych powodów!

Piękna przestrzeń

Pierwsze, co kojarzy się ludziom z Wrocławiem to piękne, stare kamienice, mnóstwo mostów i zadbane nadrzeczne tereny. Nie da się ukryć, że Wrocław to miasto z historią i na każdym kroku to widać. Starość łączy się z nowoczesnością w dobrym stylu. Każda dzielnica ma w swoim otoczeniu jakiś park, do którego na spacery udają się rodziny.  Reprezentatywną Sky Tower widać już drogi ekspresowej S8, kiedy samochód zbliża się do Wrocławia. Nawet niebieskie tramwaje dodają przestrzeni tego wyjątkowego „czegoś”. A Ostrów Tumski i okolice rynku nigdy nie przestają zachwycać (nawet najstarszych Wrocławian!).

Miasto nakierowane na rozwój

Wrocław wciąż się rozwija pod kątem infrastruktury. Kupno lub wynajem Wrocław? Nie ma problemu. Deweloperzy ciągle znajdują miejsca na świetne inwestycje. Rynek nieruchomości to jedna z mocniejszych stron miasta mostów. Mieszkania cieszą się dużym zainteresowaniem i szybko się rozchodzą.

Nowe osiedla budowane są tak, aby były samowystarczalne – posiadały swoje sklepy, apteki, banki, przychodnie. Miasto dba też o odnowę miejsc, które jeszcze kilka lat temu nie cieszyły się dobrą sławą. Wrocławskie Nadodrze znane jako niebezpieczne osiedle, dziś staje się miejscem spotkań.

Świetna ścieżka edukacyjna

Jeżeli masz dzieci albo planujesz założenie rodziny, to Wrocław oferuje bardzo dobre szkolnictwo. Profilowane przedszkola, szkoły podstawowe i średnie plasują się w rankingach najlepszych szkół w Polsce. Wrocław jest też miastem typowo studenckim, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Uniwersytet Wrocławski i Politechnika Wrocławska od lat cieszą się niespadającym zainteresowaniem.

Do tego Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Ekonomiczny, Akademia Muzyczna, Akademia Wojsk Lądowych, ASP, AWF, AST. We Wrocławiu znajduje się też mnóstwo prywatnych placówek oraz filia brytyjskiego Coventry University. Wybór jest naprawdę duży.

Prawie zerowe bezrobocie

Wrocław jest świetnym miejscem do rozpoczęcia kariery. To miasto sprzyja pracy w korporacji, założeniu własnej działalności, ale też znajdują się tu małe lokalne biznesy, których nigdy za wiele. We Wrocławiu bardzo dobrze rozwijają się międzynarodowe firmy szczególnie te związane z technologią i telekomunikacją. Znajdują się tu m.in. oddziały Google’a oraz Nokii.

Miasto wspiera też młodych przedsiębiorców, więc nawet start nie będzie taki straszny. Przed pandemią stopa bezrobocia wynosiła niewiele ponad 1%, w obecnej sytuacji równa się 2,6%, co wciąż jest dobrym wynikiem.

wynajem wrocław

Wrocław to miasto kultury

Po pierwsze Wrocław jest miastem, w którym ciągle coś się dzieje. Nie ma miejsca na nudę. Każdego wieczoru można znaleźć sobie atrakcję. Narodowe Forum Muzyki zaprasza na piękne koncerty. Teatr Współczesny, Teatr Narodowy i Teatr Muzyczny Capitol wystawiają znane i lubiane spektakle. We Wrocławiu jest kilka kin, a do najbardziej uczęszczanych należą zdecydowanie Nowe Horyzonty, czyli miejsce najlepszych festiwali filmowych.

Muzea posiadają wystawy stałe, ale też wyjątkowe wystawy czasowe. W każdą majówkę w mieście rozbrzmiewa rock, a to za sprawą 3-majówkowego festiwalu. We Wrocławiu odbywają się też wydarzenia związane z literaturą, np. Międzynarodowy Festiwal Kryminału, a prawdziwych fanów Mickiewicza na pewno ucieszy znajdujące się na rynku Muzeum Pana Tadeusza.

Po drugie Wrocław to miasto otwarte i tolerancyjne. Na ulicach spotyka się osoby, które reprezentują różne narodowości. Nawet ludzie z innych miejsc na świecie przyjeżdżają do Wrocławia, aby się tu osiedlić, a to coś znaczy.

Jeśli jeszcze się zastanawiasz, czy warto osiedlić się we Wrocławiu, odpowiadamy, że tak! Zakochasz się w nim tak jak milion jego mieszkańców.