Chyba nikt nie ma wątpliwości, nawet tych najmniejszych, że w promowaniu marki danej firmy bardzo ważną rolę ogrywają reklamowe kampanie. Sama strona, nawet bardzo dobrze pozycjonowana to jeszcze nie do końca wszystko. Firma w sieci musi obowiązkowo być bardzo widoczna nie tylko w samych wynikach wyszukiwania. Do najpopularniejszych reklamowych kampanii w sieci należą kampanie w wykorzystywaniu Google Adwords.

Jednak agencja interaktywna spoza tego właśnie typu kampanii tworzy także pewnego rodzaju autorskie kampanie. Od niedawna bardzo popularne są kampanie wykorzystujące media społecznościowe. Przykładem takich działań jest agencja interaktywna  LTB. Zachęcam do sprawdzenia ich portfolio.

Mam tutaj na myśli mikroblogi czy też portale społecznościowe takie jak Twitter, Facebook czy Instagram. Poza typowymi w pewnym stopniu działaniach, które mają ściśle na celu reklamowanie danej firmy to agencje reklamowe tworzą także różnie rodzaju internetowe sklepy jak i także oprogramowanie, które pozwala oczywiście na angażowanie się internautom w działaniu oczywiście w sieci.

Głównie w tej kwestii chodzi o transakcję kupna jak i sprzedaży. Zdecydowanie coraz więcej firm decyduje się na tworzenie pewnego rodzaju aukcyjnych platform czy też platform B2B. Aukcyjne platformy pozwalają na rejestrację użytkowników w sieci sprzedaż jak i także kupo przez nich produktów, które są wystawiane na różnego rodzaju aukcjach. Aukcyjną platformę często zakładają prywatne osoby. Niekoniecznie firmy, ale również z całą pewnością osoby prywatne mogą właśnie w aukcjach udział brać.

Skutki działania agencji interaktywnej

W przypadku B2B platform chodzi oczywiście o relacje pomiędzy daną firmą, a jej konkretnymi biznesowymi partnerami, dostawcami, a także również punktami świadczenia sprzedaży jak i także usług. A jakie działania to agencja interaktywna? Do działa interaktywnej agencji zalicza się z cała pewnością również hosting. Mówiąc krótko to hosting polega na udostępnieniu pewnego miejsca na serwerze. Mając własną internetową stronę, społecznościowy portal czy tez internetowe oprogramowanie to trzeba je oczywiście gdzie umieścić.

Jednak nie mając własnego serwera możemy korzystać z usług hostingowym firmy, która takowe właśnie oferuje i możemy wynająć u nich miejsce na serwerze właśnie na własną stronę www. A jak działa agencja interaktywna. Wszelkie działania agencji interaktywnych są oparte oczywiście na tych samych zasadach, co innych firm, które zajmują się ściśle z usługami. Taki schemat przedstawię poniżej. Po pierwsze na samym początku klient zgłasza się do agencji oczywiście z chęcią skorzystania, z konkretnej któreś z usług oferowanych. Następnie to konsultant dokładnie sprawdza wszelkie indywidualne potrzeby swoje klienta. Następnie zapoznaje się ze zdaniem jak i także z wymaganiami klienta. Kolejny krok to proponowanie własnego rozwiązania i doradza klientowi  co można by zmienić by tak naprawdę było lepiej. Konsultant ma następnie za zadanie przekazać informacje zespołowi i projektowaniu i rozpoczęciu początkowego szablonu. Po tychże praca dana osoba z agencji interaktywnej musi przekazać klientowi zarys wstępny. Przed akceptacją tego szablonu ewentualnie można nanieść w razie potrzeby naniesienie jakiś dowolnych poprawek.