Chęć rozwoju, podnoszenia kompetencji, rozwijania umiejętności, ale także zmiany w funkcjonowaniu przedsiębiorstw sprawiają, że kursy i szkolenia stają się coraz bardziej popularne. Kursy oferowane przez instytuty szkoleń pozwalają na samorealizację i pozytywnie wpływają na kondycję i optymalizację działań w różnych formach. Szkolenia z zakresu bezpieczeństwa, audytów i kontroli oferuje także PIKW. Jakie szkolenia polecamy?

PIKW – co to jest?

PIKW to Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej, który zajmuje się kształceniem audytorów wewnętrznych, pomocą w organizacji spraw systemów kontroli wewnętrznej, procesami zarządzania ryzykiem, a także zapobieganiem korupcji, oszustw i nadużyć. Kursy organizowane przez PIKW to przedsięwzięcia edukacyjne, które zalicza się do Programu Kształcenia Ustawicznego. Organizowane przez PIKW zajęcia pozwalają uzupełnić wiedzę lub otrzymać np. certyfikat audytora wewnętrznego.

Oprócz działalności edukacyjnej, PIKW prowadzi także działalność eventową, wydawniczą i doradczą. Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej jest znany ze współpracy z międzynarodowymi organizacjami, a także ze współtworzenia różnych spotkań biznesowych wśród których należy wymienić np. Międzynarodowy Kongres Kontroli Wewnętrznej, Audytu Wewnętrznego, Antykorupcji i Zwalczania Oszustw.

Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej – lista audytorów

Działalność Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej najłatwiej zaobserwować śledząc Krajową Listę Profesjonalnych Audytorów i Kontrolerów Wewnętrznych, która powstała w 1998 r.  Rejestr powstał, aby stworzyć listę umożliwiającą pracodawcom sprawdzenie, czy kandydat do pracy posiada odpowiednie umiejętności i kwalifikacje zawodowe do wykonywania audytów. Co istotne, osoby figurujące na Krajowej Liście Profesjonalnych Audytorów i Kontrolerów Wewnętrznych to wyłącznie osoby aktywne, które mogą wykonywać zawód pod warunkiem stałego doskonalenia umiejętności, doszkolania i zbierania punktów CPE. Kwalifikacja do wykonywania zawodu audytora jest więc przyzwana wyłącznie osobom, które uczestniczą w szkoleniach czy kursach. Udzielają się na forach i konferencjach lub posiadają własne publikacje.

Jakie szkolenia prowadzi PIKW?

Szkolenia Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej to głównie kursy skierowane do osób zainteresowanych rozwijaniem wiedzy na temat audytów, norm bezpieczeństwa, etyki czy prawa.

Szkolenia z zakresu kontroli wewnętrznej i audytu cieszą się dużą popularnością bez względu na to, czy są to szkolenia otwarte czy szkolenia online.

Kursy, na jakie można się zapisać w PIKW to między innymi audyt i kontrola, audyt informatyczny, audyt inwestycji i remontów, audyt lub kontrola w aspekcie analizy i zarządzania ryzykiem, audyt ochrony danych osobowych w organizacji czy audyt systemów bezpieczeństwa informacji. PIKW oferuje także szkolenia dla początkujących audytorów. Są to między innymi metody pracy audytora wewnętrznego, metodyka doboru próby w audycie i kontroli wewnętrznej czy nauka przeprowadzania kontroli od A do Z.

Dlaczego warto skorzystać z innych firm szkoleniowych?

Chociaż oferta przygotowana przez PIKW wydaje się interesująca, to w Polsce istnieje także doskonała alternatywa, jaką są instytuty szkoleń. Dlaczego warto skorzystać z usług innych firm? Przykładowo, Bureau Veritas to centrum szkoleniowe, gdzie etyka, integralność, bezstronność i orientacja na klienta to kluczowe wartości. Prestiż i wysoka jakość prowadzonych szkoleń to zasługa doskonale przygotowanych szkoleniowców, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie. W Bureau Veritas działania prowadzone są z uwzględnieniem konieczności dopasowania się do różnych systemów gospodarki, oferując szkolenia z zakresu systemów zarządzania jakością, bezpieczeństwem, ochroną środowiska i odpowiedzialnością społeczną. Co więcej, organizacja posiada akredytację CQI/IRCA (ang. Chartered Quality Institute/International Register of Certificated Auditors), dzięki czemu jako jedna z nielicznych posiada możliwości do nadawania  kompetencji audytorskich.

Certyfikat audytora wewnętrznego

Szkolenia CQI/IRCA w Bureau Veritas

Bureau Veritas to uznana międzynarodowa jednostka certyfikująca, przygotowująca kursy dla audytorów Systemów Zarządzania. Firma współpracuje z IRCA od 1995 r. Co więcej, jest jedną z 90 organizacji szkoleniowych na świecie, które mają uprawnienia potrzebne do prowadzenia szkoleń pod patronatem IRCA. Nowoczesne, interaktywne i innowacyjne podejście do programu nauczania i wykwalifikowani eksperci to pewność, że decydując się na szkolenie w Bureau Veritas możesz dołączyć do specjalistów.