Panele szklane są modnym trendem aranżacyjnym. Wykorzystuje się je najczęściej do dekoracji różnych pomieszczeń w domu. Może to być zarówno kuchnia i łazienka, ale również salon, czy pokój dziecka. Każdej przestrzeni nadadzą nowoczesnego, oryginalnego i zupełnie wyjątkowego charakter. 

Co to są panele szklane?

Panele szklane to funkcjonalne i niezwykle dekoracyjne wykończenie ścian. Doskonale zastępują płytki ceramiczne, prezentując się zdecydowanie efektowniej. Wykonane ze szkła hartowanego zapewniają trwały i piękny element dekoracyjny na długie lata. Tego rodzaju materiał jest trwalszy od szkła tradycyjnego, jest odporny na mechaniczne uszkodzenia, obicia i zarysowania. Cena paneli szklanych nie jest wygórowana i zależy przede wszystkim od powierzchni, na której mają być zamontowane. 

Gdzie można montować panele szklane?

Kuchnia i łazienka w mieszkaniu należą do pomieszczeń szczególnie wymagających. Odpowiednie wykończenie ich ścian jest istotne ze względu na pojawiającą się wilgoć i wysoką temperaturę, dlatego szkło hartowane do tego rodzaju pomieszczeń jest idealnym rozwiązaniem. Montuje się je w miejscach, w których trudno utrzymać czystość. Są to zazwyczaj, ściany nad blatem kuchennym, zlewozmywakiem, tuż obok płyty grzewczej lub kuchenki. Panele szklane zapewnią czystość, schludny wygląd i funkcjonalność pomieszczeń. Doskonale chronią ścianę przed tłuszczem, działaniem wysokiej temperatury, niekorzystnym wpływem wilgoci. Ściana dzięki nim zawsze prezentuje się efektownie. To idealny element dekoracyjny, niezwykle funkcjonalny i estetyczny. Odpowiednio dopasowane szkło do łazienki będzie pełniło funkcję niezwykle trwałej i wytrzymałej dekoracji. Dzięki panelom można zupełnie odmienić klimat wnętrza. Ożywią i rozjaśniają każdą kuchnię i łazienkę, więc można dzięki nim uzyskać optyczny efekt powiększenia pomieszczenia.

kuchnia

Jak pielęgnować szklane panele?

Szklane panele w tak intensywnie użytkowanych pomieszczeniach, jakim jest kuchnia i łazienka, wymagają pielęgnacji. Podczas wykonywania różnych czynności domowych ulegają zabrudzeniom, dlatego kluczową sprawą w utrzymaniu ich efektownego wyglądu jest systematyczność wszelkich czynności pielęgnacyjnych. Odpowiednia wiedza na temat ich czyszczenia gwarantuje piękny wygląd grafiki na szkle i spełnianie jej funkcji dekoracyjnej, a także cieszenie się wyglądem paneli przez wiele lat. Bez względu na to, jak bardzo byłyby one odporne na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, to kuchnia i łazienka są pomieszczeniami, w których trudno ich uniknąć. Nie wolno doprowadzić do zaniedbania paneli szklanych, gdyż utracą swoje pierwotne piękno. Wszelkie czynności pielęgnacyjne powinny być wykonywane systematycznie. Kluczową sprawą jest natychmiastowe reagowanie na wszelkie szkodliwe działania w postaci gorącego tłuszczu i innych szkodliwych czynników. Rozpryskująca się woda podczas codziennego prysznica lub kąpieli zawiera mydło i brud, z którego osad jest mało estetyczny. Poza tym dużym problemem jest kamień, osadzający się wraz z wodą. W kuchni i łazience problemem jest kurz, który cały czas unosi się w powietrzu i osiada na różnych powierzchniach, w tym również szklanych panelach.

Jakie środki stosuje się do mycia paneli szklanych?

Panele szklane myje się środkami tradycyjnie wykorzystywanymi do szklanych powierzchni. Nie wymagają one stosowania specjalnie dedykowanych preparatów. Powierzchnie wykonane z hartowanego szkła można często przecierać gumową ściągaczką do szyb, co sprawdzi się przy usuwaniu osadu z mydła. Natomiast do usuwania kamienia potrzebny będzie odpowiedni środek do mycia tego rodzaju powierzchni, przeciwdziałający osadzaniu się go na szkle. W celu pozbycia się tłuszczu z paneli zamontowanych w kuchni warto zastosować płyn do mycia szyb. Nie zaleca się używania wszelkiego rodzaju środków o niezwykle intensywnym działaniu, gdyż można w ten sposób uszkodzić szklaną powierzchnię, która matowieje lub ulegnie zarysowaniu. 

Szklane panele kuchenne we Wrocławiu

Szklane panele kuchenne we Wrocławiu pozwalają stworzyć wnętrze idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Ogromna liczba dostępnych wzorów, a także możliwość zaprojektowania własnej grafiki sprawia, że stają się one niezwykle popularnym elementem aranżacyjnym. Szkło z grafiką to coraz popularniejszy sposób na dekorowanie wnętrz zarówno mieszkalnych, jak i o charakterze użytkowym. Panele są trwałe i mocne, a przy tym zapewniają możliwość wydrukowania na nich zarówno klasycznych obrazów, jak i nowoczesnych grafik, które wpiszą się we wnętrze urządzone w konkretnej stylistyce.