Współcześni przedsiębiorcy doskonale wiedzą, jak dynamicznym zmianom może podlegać obecny rynek. Dlatego też stawiają na rozwiązania, które umożliwią im znacznie szybsze reagowanie na zmiany związane nie tylko z kryzysami, lecz też z rozwojem biznesu. Jednym z takich rozwiązań jest właśnie wynajem powierzchni magazynowej, zamiast ponoszenia kosztów budowania własnej hali. Dlaczego? Na co warto zwrócić uwagę, wybierając lokalizację obiektu?

Dlaczego wynajem magazynu jest lepszy niż budowa?

 

Wynajem magazynu jest znacznie szybszy

Budowa hali magazynowej generuje duże koszty i nierzadko wymaga zaciągnięcia kredytu w tym celu, podczas gdy w przypadku wynajmu takiej konieczności na ogół nie ma. Ponadto formalności są stosunkowo niewielkie, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na godnego zaufania najemcę, którym może być np. Dolnośląskie Centrum hurtu Rolno-Spożywczego.

Z wynajmu można łatwo zrezygnować

Plusem wynajmowania magazynu jest to, że okres wynajmu może być bardzo krótki. Ma to duże znaczenie, dlatego że nierzadko zdarza się, że dotychczasowa lokalizacja przestaje być wystarczająco dogodna i firma wymaga przeniesienia w inne miejsce lub zwyczajnie konieczne jest zakończenie działalności. W przypadku wynajmu magazynu nie zostajesz ze zbędnym pustostanem – wystarczy wypowiedzieć umowę najmu.

Magazyn może być dostosowany do przechowywania konkretnego rodzaju towarów

Chociaż często konieczne jest zakupienie niezbędnych maszyn we własnym zakresie, na rynku możliwe jest znalezienie również ofert dotyczących powierzchni magazynowych już dostosowanych do szczególnych potrzeb poszczególnych produktów, takich jak żywność, kwiaty lub wyroby farmaceutyczne. Pociąga to za sobą również możliwość dostosowania odpowiednich systemów zabezpieczeń przed kradzieżami.

Brak kosztów dodatkowych

Mając w posiadaniu własny magazyn, musisz troszczyć się o naprawy, konserwacje i inne tym podobne aspekty. Decydując się na wynajem magazynu, nie musisz się już tym zajmować, dlatego że leży to w kwestii zarządcy. To zarządca zajmuje się wszelkimi opłatami administracyjnymi i to on dba o poziom funkcjonalności i estetyki, jakie panują w magazynie. 

wrocław magazyny do wynajęcia

Na co warto zwrócić uwagę, poszukując najlepszego miejsca na wynajem magazynu?

 

Odległość od centrum miasta

Ma ona duże znaczenie, ze względu na wysokość cen za wynajem magazynu, a także z uwagi na natężenie ruchu w tzw. godzinach szczytu. Konieczne jest zapewnienie sobie odległości na tyle bliskiej, by dojazd był dogodny dla personelu i klientów, a także by dowożenie towarów do punktów docelowych generowało jak najmniej kosztów, a jednocześnie odległość powinna być na tyle duża, by uniknąć zakorkowania. 

Bliskość autostrad

Ma ona ogromne znaczenie z uwagi na wspomniany już przed chwilą komfort dojazdu, a także z uwagi na możliwość szybkiego rozwoju sieci dystrybucji. Zaletą tą odznacza się m.in. powierzchnia magazynowa, udostępniana przez Dolnośląskie Centrum Hurtu Rolno-Spożywczego we Wrocławiu. Odznacza się ono położeniem przy autostradzie A4, a także przy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

Dostęp do personelu

Lokalizacja magazynu w dużym stopniu przekłada się na potencjalną liczbę pracowników w przyszłości. Chodzi o to, czy w pobliżu jest dużo innych firm, w których można łatwo znaleźć zatrudnienie. Im jest o to trudniej, tym bardziej rośnie prawdopodobieństwo uzyskania sobie nowej kadry. 

Łączny koszt wynajmu

W zależności od tego, gdzie znajduje się magazyn, zmienia się koszt wynajmu powierzchni. Wynajem magazynu poza centrum jest dużo bardziej popularnym rozwiązaniem, dlatego że rośnie szansa na znalezienie obiektu o odpowiednio dużych wymiarach – konieczne jest jednak dokładne ustalenie, jaka powierzchnia jest potrzebna, by w ostateczności nie przepłacić za nadmiar miejsca do wykorzystania. 

Plany zagospodarowania okolicznych terenów

Zanim wybierzesz miejsce na magazyn, upewnij się, czy w kolejnych latach nie powstaną w pobliżu nowe inwestycje. Mogą one być na plus, jako że mogą wiązać się z ulepszeniem sieci dróg lub stworzeniem obiektu atrakcyjnego dla odwiedzających. Mogą jednak wiązać się również z ryzykiem powstania obiektu konkurencyjnego, a także niezależnie od swojego przeznaczenia, zawsze będą wiązać się z czasowymi utrudnieniami w ruchu lokalnym. Więcej szczegółowych informacji uzyskasz tutaj: https://dchrs.com.pl/magazyny-do-wynajecia-wroclaw/

Jak zatem widać, wynajem magazynu niesie za sobą znacznie więcej korzyści, niż budowa własnej hali. Wynajem to większa swoboda reagowania na zmiany, jakie przynosi każdy dzień prowadzenia własnej firmy.