Wbrew pozorom miejsce, w którym planujemy zamieszkać ma znaczenie. Nikt chyba nie chciałby mieszkać w mieście, które pod żadnym względem do tego nie zachęca. Zwłaszcza, że zaciągnięcie kredytu na mieszkanie nierzadko jest zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. Zatem w jakim mieście warto kupić mieszkanie?

Niepozorny Szczecin – czy warto kupić tam mieszkanie?

Szczecin jako miasto jest coraz częściej wymieniany w licznych badaniach oraz opracowaniach dotyczących najlepszych miejsc do zamieszkania. Dzieje się tak z powodu coraz większego znaczenia gospodarczego miasta, a także przez rozwój akademicki i edukacyjny. Jednocześnie niepozorne położenie sprawia, że jest ono relatywnie tanie, w porównaniu do wielu innych polskich miast.

Z racji tego, że Szczecin to miasto o prawach powiatu, gdzie bez problemu można załatwić wiele spraw urzędowych, nie będzie konieczne organizowanie podróży do innego, większego miasta. Z pewnością kolejki w urzędach również są małe.

Mieszkanie w Szczecinie – zalety

Szczecin nie jest typowym miastem turystycznym, ale jednocześnie swoją popularnością przyciąga coraz więcej mieszkańców oraz pracodawców. Na szczecińskich osiedlach buduje się wielenowych nieruchomości, których ceny są niezwykle atrakcyjne – nawet dla młodych ludzi. Nowoczesne osiedla są zamykane, mają przydzielone miejsca na samochody, a także wiele innych elementów, ułatwiających mieszkańcom organizację lub przechowywanie rzeczy.

Z racji tego, że miasto nie jest miejscowością turystyczną – jest spokojnie. Nikt nie stoi w wielkich korkach, do pracy czy szkoły bez problemu można dostać się dzięki komunikacji miejskiej. Miasto jest doskonale przystosowane do mieszkańców, przez co w Szczecinie pragnie zamieszkać coraz więcej młodych.

Niewiele osób pamięta również o tym, że Szczecin jest położony bardzo blisko granicy niemiecko-polskiej. W wielu przypadkach jest to doskonała okazja do podjęcia pracy w Niemczech, mieszkając na stałe w Szczecinie.

Ceny mieszkań w Szczecinie – na co zwrócić uwagę?

Warto również zwrócić uwagę na ceny mieszkań w Szczecinie – niekiedy są o połowę niższe niż w innych wielkich polskich miasta. Całkiem niezłe mieszkanie można znaleźć za mniej niż 150 tysięcy. Wyższy standard w lepszej lokalizacji za niewiele więcej. Do tego Szczecin jest cudowny pod względem architektonicznym i nie jest konieczne kupowanie mieszkania jedynie od dewelopera – rynek wtórny z klimatycznymi nieruchomościami w starych kamienicach również jest popularny. Kupno mieszkania w Szczecinie i spłacania raty kredytu jest znacznie bardziej opłacalne niż wynajem.

Nieruchomości Szczecin – profesjonalna pomoc biura

Szukając odpowiedniego mieszkania w Szczecinie, świetnym pomysłem jest skorzystanie z profesjonalnego biura nieruchomości. Przedstawiciele biorąc pod uwagę wszystkie wymagania, zwłaszcza te finansowe, pomogą znaleźć lokum idealne. Dodatkowo sprawdzą potencjalnego sprzedawcę pod kątem uczciwości oraz wykonają własną wycenę mieszkania na sprzedaż. Nierzadko profesjonalne biura udostępniają bazę danych wszystkim zainteresowanym, aby najpierw sami mogli wskazać nieruchomość, która ich interesuje.

Biuro nieruchomości pomaga również w załatwieniu wszystkich formalności oraz pośredniczy w rozmowach ze sprzedającym.

W jakim mieście kupić mieszkanie?

Szukając mieszkania do kupienia, decyzja coraz częściej pada na Szczecin. Miasto jest położone w świetnej lokalizacji – niedaleko morza, blisko granicy. Ceny nieruchomości są zdecydowanie niższe niż w innych wielkich miastach wojewódzkich, nie brakuje również miejsc pracy. Warto rozważyć kupno mieszkania w Szczecinie – nawet w celach inwestycyjnych.