Projektowanie to długofalowy proces, którego efektem będzie postawienie budynku. Jednak od przyjścia klienta do studia architektonicznego, aż do wykonania projektu zachodzi wiele procesów i konsultacji, które mają na celu udoskonalić pomysły.

Wspólnym celem obu stron jest stworzenie najlepszych rozwiązań. Ogromnym postępem w zakresie architektury są wizualizacje 3D, które pozwalają na przewidzenie wszystkich możliwych wariantów. Dzięki wizualizacjom 3D w architekturze nastąpił prawdziwy postęp.

Jak wygląda proces projektowania?

Sam proces projektowania trwa kilka tygodni, czasami miesięcy. Zaczyna się już w momencie, w którym architekt poznaje inwestora. Podczas rozmowy poznaje jego oczekiwania względem terenu, który chce zagospodarować. Następnie architekt dokonuje oględzin miejsca, w którym postawiony zostanie budynek. Wykonywane są pomiary oraz obserwacje otoczenia i wędrówki światła dziennego.

budynek

Następnie zadaniem architekta jest sporządzenie projektu w wersji jeszcze papierowej. Wówczas inwestor po obejrzeniu 2-3 wariantów projektów — z naciskiem na układ pomieszczeń — podejmuje decyzję. Następstwem jest wykonanie przez projektanta wizualizacji 3D.

Przy wykonywaniu wizualizacji 3D, architekt podejmuje decyzje co do barw panujących w budynku, a także materiałów — z włączeniem w to mebli. Dzięki nowoczesnym technologiom — projekty stają się niezwykle realistyczne, co pomaga dobrać właściwe rozwiązania.

Analizowanie wizualizacji 3D

Kiedy architekt przygotuje dla nas wizualizację 3D — możemy odnieść się do niej i zasugerować poprawki. Wizualizacje 3D uwzględniają nawet takie aspekty, jak oświetlenie dzienne i sztuczne, dlatego po przejrzeniu wizualizacji 3D możemy mieć realny wpływ na późniejszy wygląd przestrzeni. Konsultacje z wizualizacjami 3D to bardzo owocna metoda, która pozwoli na doprowadzenie naszego projektu do oczekiwanych, najlepszych rezultatów. Możemy odnieść się do przestrzeni i barw.

Istnieje możliwość przesunięcia przedmiotów, ściany, aby dograć wszystko do odpowiadającego nam stopnia. Warto wówczas zgłaszać wszystkie poprawki, ponieważ po zaakceptowaniu sporządzonej przez architekta wizualizacji 3D — sporządzi on projekt wykonawczy uwzględniający rysunki techniczne dla wykonawców oraz makietę architektoniczną.

Jakie zalety płyną z wizualizacji 3D?

budynek

Oprócz standardowych zalet — takich jak świadomość przestrzeni, której po obejrzeniu zwykłego planu zagospodarowania nie posiadamy — jest to także możliwość biznesowa. Wizualizacje 3D są szczególnie cenione przez deweloperów, którzy dzięki takim projektom mogą zaprezentować swoim potencjalnym klientom atrakcyjność tworzonego przez nich projektu.

Wizualizacja 3D pozwalają więc zrozumieć, co zostanie stworzone w danym miejscu. Ogłaszając swoją ofertę dotyczącą sprzedaży świeżo budowanego zwiększamy zainteresowanie — właśnie przy pomocy wizualizacji.

Co dokładniej może zostać zaprojektowane w wizualizacji 3D?

Studia architektoniczne, które tworzą wizualizacje 3D mogą stworzyć wizualizacje architektoniczne całe budynku. A to znaczy, że w opcji 3D zobaczymy zarówno wnętrze, jak i projekty produktów, detali. Otrzymamy również dokumentację fotograficzną budów, fotografie budynków i wnętrz, a także detali architektonicznych. Możliwość obejrzenia panoramy 360 stopni, a także odbycia spaceru wirtualnego. To wszystko stanowi narzędzie, które ułatwi sprzedaż projektu jego odbiorcom i pozyskanie dodatkowych klientów.

Skąd powodzenie wizualizacji 3D?

budynek

Wizualizacje projektów 3D to przyszłość architektury. Dzieje się tak po pierwsze ze względu na aspekty techniczne powiązane z ulepszaniem projektów. A w drugiej kolejności — wizualizacje 3D usprawniają wszystkie procesy związane z rynkiem deweloperskim. Zaczynając od przekonania inwestora do projektu i kończąc na sprzedaży.

Wynika to z tego, że projekty, które zostaną rzetelnie, w realistyczny sposób przedstawione są znacznie lepiej przejmowane od wizji rozpościeranych na niezrozumiałych przez niewykształconego w tym kierunku człowieka.

Wizualizacjom 3D zawdzięczamy wzrost sprzedaży mieszkań w szybszym tempie. Wiele osób nie mogło wcześniej zdecydować się na projekt, ponieważ oglądanie po prostu rozkładów mieszkań było dla nich trudne i niezrozumiałe. Dopiero wprowadzenie wizualizacji 3D pozwoliło na wprowadzenie do rynku mieszkań nowej jakości. Dziś — projekty z realistycznymi wizualizacjami sprzedają się znacznie szybciej, bo tworzone są z myślą o klientach i przekazaniu im ducha projektu.

Wiele osób po prostu wchodząc na strony deweloperów wybiera mieszkanie, ponieważ dzięki wizualizacji 3D może dostrzec zalety projektu i możliwości, które daje. To innowacyjna metoda, która wcześniej nie była dostępna. Aktualnie pomaga i deweloperom i klientom.