Przechodzenie na bardziej ekologiczny sposób pracy staje się coraz częstsze w wielu współczesnych firmach, nawet transportowych czy budowlanych. Wykorzystywanie naturalnych surowców, recykling czy staranna dbałość o całe wyposażenie to elementy, które być może z czasem staną się nowymi wymogami oceny jakości pracy.

Jednym z typowych przykładów takiej sytuacji jest np. coraz szersze pożytkowanie drewnianych palet. Wcześniej były one wykorzystywane jedynie w transporcie czy ewentualnie w budownictwie, natomiast dzisiaj można je również spotkać w wielu domach czy ogródkach jako element wystroju, a wszystko dzięki możliwości ich serwisowania.

Na czym polega naprawa palet drewnianych?

Podobnie jak w serwisowaniu innych produktów, czy to sprzętów RTV, czy części samochodowych, tak i przy paletach drewnianych, ich serwis polega na naprawie powstałych uszkodzeń, zanieczyszczeń czy innych defektów.

Przykładowo najczęstszym powodem serwisowania palet jest złamanie jednej z desek, poluzowanie wkrętów czy ich zardzewienie lub jakiekolwiek problemy dotyczące jakości drewna. Ogólnie rzecz biorąc jeśli coś powoduje, że palety nie są zdatne do użytku, można oddać je do serwisanta, by skutecznie ten problem zniwelował.

Gdzie znajdują się serwisy drewnianych palet?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, bowiem wykonywanie tego typu usług może być dodatkiem w ofercie np. sklepu budowlanego, dlatego najlepiej zawsze przy zakupie takich palet dopytać się w miejscu zakupu, czy w przyszłości byłaby możliwa ewentualna naprawa tych palet.

Innym i dużo prostszym rozwiązaniem jest również poszukanie takiego serwisu w Internecie. Firmy serwisujące palety rozwijają się coraz bardziej, dlatego też szansa znalezienia dobrego specjalisty w tym temacie w naszej okolicy z roku na rok będzie wzrastać.

palety drewniane szczecin

Na czym polega serwis palet?

Wszystko zależy od tego, z jakim defektem udajemy się do serwisu. Najczęściej polega on na znalezieniu problemu i wymienieniu części palety bądź całego ich zbioru, który nie jest już zdatny do użycia.

Bardzo często serwisanci odnawiają również całą paletę w taki sposób, że wygląda jak nowa – tj. nakładają na drewno specjalne farby czy spreje, odrdzewiają śruby czy nawet całą ją szlifują, by w przyszłości nie pojawiły się żadne drzazgi. Dzięki temu po serwisie możemy cieszyć się zupełnie nowym produktem niczym ze sklepu.

Ile kosztuje naprawa?

Ta kwestia budzi nieco kontrowersji, ponieważ z reguły serwis palet jest tańszy niż zakup zupełnie nowych, aczkolwiek zdarza się tak, że jeśli uszkodzeń jest naprawdę dużo to lepiej finansowo wyjdzie jeśli zainwestujemy w nowe palety. Aby lepiej to zobrazować, można powiedzieć, że najczęściej cena naprawy waha się w granicach 30-50 zł natomiast zakup nowych palet to cena od 50 zł w górę, dlatego wszystko zależy od indywidualnych wyborów.

Czy zatem warto serwisować drewniane palety?

Bardzo często odpowiedź brzmi: TAK. Wielu ludzi decyduje się na naprawdę palet, gdyż jest to zazwyczaj tańszy sposób na zdobycie praktycznie nowej palety. Ponadto jeśli chcemy dbać o środowisko to kwestia „zrecyklingowania” zużytej palety, by nie narażać planety na już i tak dużą wycinkę drzew jest bardzo szanowana w społeczeństwie.

Jak można więc zauważyć dawanie nowego życia starym przedmiotom nie jest trudne nawet jeśli chodzi o drewniane palety. Coraz więcej ludzi decyduje się na ich serwis w przypadku uszkodzeń nie tylko, by nieco zaoszczędzić, ale również, by dbać o środowisko i jakość użytkowanych już surowców wtórnych.