Zdecydowanie bardzo długo odchorowywaliśmy podrabiane, komunistyczne oraz orientalne dywany, które były mocno utożsamiane z totalnym można powiedzieć bezguściem. Na szczęście dzisiaj luksus nie kojarzy się tylko i wyłącznie z luksusową oraz piękną podłogą. Jakościowo dobry jak i także ładny dywan może mocno ocieplić wnętrze. By jednak tak się stało musimy wiedzieć jak go wybrać. W zasadzie to dywany dzieli się na rodzaje, oczywiście biorący pod uwagę materiał, z którego tak naprawdę są wykonane.

Dywany dla wymagających

Profesjonalnie mówi się o tym skład runa. Pierwszy rodzaj dywanów to dywany, które są wykonane z włókna sztucznego. Zwykle wiele osób kojarzy dywany ze sztucznego włókna z czymś gorszym jakościowo. Jednak nie musi tak być. W tej właśnie kategorii wyróżniamy dywany z polipropylenu. Jest to naprawdę największa z grup dywanów. Są one szorstkie. Dla wielu z nas są one nieprzyjemne w dotyku. Mają jednak wiele zalet. Po pierwsze są bardzo odporne na ścieranie, nie tracą kolorów, są także odporne na wilgoć jak i także nie atakują ich mole. Dywany te nadają się szczególnie dla osób, które mają podłogowe ogrzewanie. Są także bardzo dobre dla alergików. Mają one antystatyczne właściwości. W kategorii tychże dywanów możemy wyróżnić dywany heat set jak i heat set frise. Są to dywany wykonane z bardziej ulepszonego polipropylenu. Dzięki strukturze specjalnej runo imituje wełnę jak i także samo runo jest wysokie. W przeciwieństwie do dywanów ze ścisłego poliamidu nie tracą one kolorów oraz są bardzo odporne na ścieranie. Kolejne dywany to dywany poliamidowe. Są także jak ich poprzednicy odporne na ścieranie, nie przyciągają także moli jak i także łatwo je bardzo czyścić. Kolory tychże dywanów są bardzo efektowne. Łatwo utrzymać je w czystości jak i także nie ścierają się.

wykładzina

Również idealnie nadają się dla alergików. Tutaj również możemy pewien rodzaj dywanów wymienić. Są to dywany akrylowe. Są one naprawdę bardzo miękkie, mają bardzo wysokie runo jak i także imitują wełnę. Mają właściwości mocno izolacyjne jak i także trzymają ciepło. Bardzo łatwo się je czyści oraz przede wszystkim są odporne na wszelkie bakterie jak i także są oporne na pleść. Kolejny rodzaj dywanów to dywany poliestrowe. Poliester jest bardzo miękki w dotyku oraz wygląda naprawdę bardzo naturalnie.

Odporność na uszkodzenia to podstawa

Cechuje go naprawdę bardzo duża wytrzymałość na wszelkie udeptywanie jak i także na uszkodzenia mechaniczne. Kolejne rodzaje dywanów to dywany wiskozowe. Powstają one w wyniku obróbki celulozy. Wiskoza to naprawdę bardzo dobra jakość. Jakość ta wpływa przede wszystkim na wyrazistość kolorów jak i także na wyrazistość wszelkich barw. Dywany wiskozowe są bardzo lekkie. Są także bardzo odporne na brud jak i także bardzo odporne na kurz. Niektórym jednak to przeszkadza. Głównie przeszkadza w nich to, że sprawiają wrażenie bardzo śliskich oraz wilgotnych. Zdecydowanie nie są one miłe jak i także zbyt miękkie w dotyku. Jak widzimy możliwości mamy naprawdę bardzo dużo.

Więcej pod adresem: dywany-luszczow.pl  <—