Choć klasyczna poczta została już w głównej mierze wyparta przez komunikację elektroniczną, wiele osób w dalszym ciągu traktuje kartki świąteczne jako doskonały i tradycyjny prezent dla rodziny i znajomych. Kartki można wysyłać pocztą, lub wręczać osobiście podczas wielkanocnego śniadania z rodziną. Jaką jednak wybrać, aby gest został należycie odebrany? Sklepy papiernicze oferują mnóstwo ciekawych wzorów, które zadowolą gusta zarówno osób starszych, jak i młodszych. Na które warto postawić podczas nadchodzących świąt?

Kartki tradycyjne

Klasyczna kartka ze świątecznym nadrukiem i symbolicznymi życzeniami to najbezpieczniejsza opcja, jeśli osobą obdarowywaną jest osoba starsza lub nie do końca bliska. Wśród najpopularniejszych wzorów wielkanocnych pojawiają się niezmiennie elementy zielone, króliczki, kurczaczki oraz klasyczny napis Alleluja! Producenci kartek zwykle umieszczają w środku gotowe życzenia, dzięki czemu kartka jest gotowa do zaadresowania i wysłania bez wysiłku.

kartki świąteczne wielkanocne handmade

Kartki wycinane

Nieco bardziej eleganckie, a jednocześnie bardzo nowoczesne są królujące od kilku lat minimalistyczne kartki wycinane. Tu wzornictwo jest znacznie mniej barwne, a jednocześnie dużo bardziej skomplikowane. W jednokolorowym kartoniku wycinane są zwykle jaja wielkanocne z pięknymi, zawiłymi wzorami. Całość zaklejona jest od spodu białym kartonikiem, dzięki czemu wycięte elementy są stabilne i eleganckie. Kartkę taką można z powodzeniem wręczyć najbliższym znajomym oraz współpracownikom – z pewnością chętnie będą się nią chwalić. Nie zapomnij o spersonalizowanych życzeniach! Minimalistyczne kartki są bardzo często dostępne bez uprzednio przygotowanych formułek, dzięki czemu można dopasować je swobodnie do adresata kartki.

Kartki trójwymiarowe

Hitem wśród kartek wielkanocnych są zdecydowanie kartki trójwymiarowe, ruchome i dźwiękowe. Kartki te sprawdzą się w ramach prezentu dla dziecka, rodzin z dziećmi oraz wszystkich, którzy uwielbiają oryginalne i nietypowe pomysły. Kartki trójwymiarowe są zwykle niezwykle barwne i niesamowicie zdobne. Wśród motywów kartek trójwymiarowych znaleźć można zarówno klasyczne króliczki i jajeczka, jak i bardziej wiosenne i nie związane bezpośrednio z Wielkanocą wzory kwiatowe.

Kartki własnoręczne i kartki elektroniczne

Najlepszym rozwiązaniem, dzięki któremu kartka będzie nie tylko wspaniałym prezentem, ale i elementem integrującym całą rodzinę są kartki wykonywane własnoręcznie. Zabawę można zlecić dzieciom, bądź samodzielnie zabawić się w wyklejanie ciekawych wzorów. W sklepach z akcesoriami do robótek ręcznych nie trudno znaleźć dziś mnóstwo filcowych figurek, koronkowych ozdób czy fantazyjnych szablonów. Wystarczy kartka papieru, klej, nożyczki i mnóstwo fantazji, a kartka stanie się jedyną w swoim rodzaju pamiątką. A dla osób, które kartki traktują jako niepotrzebne zużycie papieru polecamy kartki elektroniczne, które nie trudno znaleźć na portalach internetowych. Wyskakujący z emaila kurczaczek z pewnością poprawi humor zapracowanej koleżance