Z prawem spotyka się codziennie praktycznie każdy z nas. Nawet bywamy nieświadomi, jednak nasze z pozoru proste i zwyczajne decyzje w życiu mają odzwierciedlenie w świetle prawa oraz, co gorsze, mogą nieść za sobą już nieco bardziej skomplikowane konsekwencje. Jeżeli po wkrótce by się zastanowić to chociażby kupno samochodu, wynajem mieszkania, kupowanie biletu na komunikację miejską czy – niezależne od nas – zachorowanie, wiąże się z prawem i jego następstwami. Kodeks Prawny dzielnie czuwa nad naszymi rozterkami i tylko czeka, aż popełnimy błąd. A jeżeli nawet już tak się stanie, to sprawa nie musi przecież być od razu przegrana. Jest naprawdę wiele sytuacji, w których zaleca się skorzystanie z usług adwokata, szczególnie dotyczy to średnich i małych przedsiębiorstw.

Niestety po takową pomoc kierujemy się dopiero, gdy grunt pali się pod nogami, a przecież o wiele prościej jest zapobiec tragedii, niż wyjść z opresji, która powstała przez naszą nieświadomość, bądź niedopatrzenie. Każdy z nas podpisuje na ślepo różne dokumenty, umowy przeglądając pobieżnie tylko pierwszą stronę, a później poszukujemy pomocy i to nie byle jakiej, każdy przecież chciałby współpracować z najlepszymi w swoim fachu. W związku z tym, warto wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas poszukiwania adwokata i jak rozpoznać tego najlepszego pośród wielu innych.

Przede wszystkim należy pamiętać, że adwokat to osoba, która ukończyła studia prawnicze i przeszła aplikację. Posiada więc całą niezbędną wiedzę, a dodatkowo może być obrońcą w sprawach karnych.  Prawników po studiach jest jednak coraz więcej na rynku pracy, dlatego zwróć szczególna uwagę na :

  1. Portfolio – przede wszystkim, co nie będzie jednak zaskoczeniem, należy dokonać wstępnej selekcji patrząc na dokumenty, a dokładnie na ilość wygranych spraw i ogólny staż.
  2. Prestiż – niekoniecznie musi to być główny wyznacznik, jednakże ciężko nie zaufać człowiekowi, którego usługi poleca każdy jeden klient, bądź który cieszy się dużą popularnością i zainteresowaniem w przeciwieństwie do reszty.
  3. Ambicję – przeglądając CV potencjalnego adwokata, warto zwrócić uwagę na początki kariery zawodowej, czyli do jakiej szkoły uczestniczył czy starał się o praktykę itp. Ambitny prawnik to przede wszystkim zaangażowany prawnik.
  4. Inteligencję – studia prawnicze są ciężkim orzechem do zgryzienia, jednak i tak każdy kończy je z różnym poziomem wiedzy. Bardzo istotne jest więc pierwsze spotkanie i rozmowa z potencjalnym adwokatem, należy zaufać własnej intuicji i określić czy dany prawnik ma oczekiwane przez nas kompetencje.

dobry prawnik

Przy wyborze odpowiedniego adwokata zwróć uwagę czy kandydat miał zrealizowane i zakończone sukcesem podobne sprawy do twojej. Następnie spróbuj ustalić stopień zaangażowania w wykonywanej pracy i wyłap interesujące cię cechy charakteru. I pamiętaj, liczy się pierwsze wrażenie. Więcej możesz dowiedzieć się ze strony: http://kancelaria-prawnicy.pl/