Przyczepka rowerowa dla dziecka może stanowić świetny element, dzięki któremu nasza pociecha razem z nami będzie mogła wybierać się na rowerowe podróże. Obecnie na rynku można znaleźć bardzo wiele modeli takich przyczepek dlatego wybór odpowiedniej może stanowić problem.

Zastosowanie przyczepki rowerowej

Przyczepka rowerowa dla dzieci powinna być wykonana z odpowiedniego materiału tak aby nie przepuszczała ona wody w sytuacji gdy będziemy musieli jechać w deszczu. Przyczepka nie może przemakać zarówno od góry jak i od dołu. Jak wiadomo podczas deszczu już mnóstwo błota dlatego dolna część przyczepki najlepiej jeśli będzie wykonana ze śliskiego nieprzemakalnego materiału, który oprócz tego, że nie będzie przepuszczał wody to dodatkowo łatwo będzie można go wyczyścić z brudu. Jeśli bardzo często wybieramy się w podróże po nierównych, polnych, szutrowych lub leśnych drogach powinniśmy się zastanowić nad zakupem przyczepki rowerowej z amortyzatorami. Zdecydowanie poprawią one komfort podróżowania naszego dziecka i nawet na nierównych nawierzchniach nie będziemy musieli się martwić o ich wygodę. W niektórych przypadkach możemy regulować również kąt nachylenia siedzeń dzieci. Może być to bardzo wygodne zwłaszcza podczas długich podróży. Wówczas możemy ustawić siedzenie do pozycji leżącej przez to nasze dziecko będzie mogło spokojnie odpoczywać. Foteliki powinny być dobrane odpowiednio do wzrostu i wagi dzieci tak aby mogły one czuć się swobodnie i jednocześnie bezpiecznie. Podczas upalnych gorących dni należy zwrócić uwagę na wentylację wnętrza tak aby pociechy miały dostęp do świeżego powietrza, a górna część przyczepki nie może przepuszczać nadmiernej ilości słońca tak aby wnętrze nie nagrzewał o się zbyt szybko. Dobrym pomysłem będzie zdecydowanie się na przyczepkę rowerową, która jednocześnie będzie mogła być przekształcona w spacerówkę lub wózek do biegania. Wersja spacerowa idealnie sprawdzi się na twardych drogach w mieście lub na ubitych ścieżkach leśnych. Natomiast na bardziej kamienistych i piaszczystych powierzchnia lepiej będzie sobie radzić zostaw do biegania.

Praktyczne aspekty przyczepki rowerowej

Dosyć ważnym aspektem dla rodziców jest waga przyczepki ponieważ to ona będzie wpływała na komfort jazdy na długich trasach. Najlżejsze przyczepki to te najprostsze, mogą ważyć zaledwie 8 czy 9 kg. Te bardziej rozbudowane przystosowane do dwójki dzieci mogą być już znacznie cięższe i osiągać nawet 18 – 20 kg. Mimo, że na krótkiej trasie nie będzie to odczuwalne, podczas dłuższych podróży może być dość uciążliwe. Oczywiście przyczepki, w których będzie przewożone jedno dziecko będą znacznie mniejsze i lżejsze jeśli jednak chcemy przewozić dwójkę dzieci należy liczyć się już ze znacznie większym obciążeniem. Podczas zakupu przyczepki rowerowej należy zwrócić uwagę także na koła. Muszą być one dość solidne, mocne tak abyśmy mieli pewność, że posłużą nam latami. Jeśli nasze dzieci są wrażliwe na alergie koniecznie należy sprawdzić czy materiał wykorzystany do wykonania przyczepki nie powoduje reakcji alergicznych i czy posiada odpowiedni atest. Ważną kwestią są same foteliki dla dzieci, które powinny być wygodne i zabezpieczać pociechę przed wypadnięciem. Przed zakupem najlepiej sprawdzić czy dziecko dobrze siedzi w foteliku i czy podczas nawet intensywnej jazdy będzie maksymalnie bezpieczne. Pamiętajmy, że to od nas zależy bezpieczeństwo naszych dzieci, więc zakup nie może być przypadkowy. Aby jeszcze bardziej zadbać o komfort użytkowania takiej przyczepki rowerowej dla dzieci, dobrym pomysłem jest sprawdzenie czy przyczepka mieści się do naszego bagażnika w samochodzie. Może to być bardzo przydatne w momencie gdy będziemy niespodziewanie musieli przewieźć ją w konkretne miejsce.

przyczepka rowerowa

Podsumowując wybór odpowiedniego przyczepki dla dziecka może stanowić nie lada wyzwanie. Obecnie producenci prześcigają się w pomysłach i rozwiązaniach zastosowanych w swoich produktach tak by jeszcze bardziej zapewnić komfort jazdy zarówno dzieci jak i rodziców. Przyczepka rowerowa dla dzieci może stanowić świetne rozwiązanie jeśli rodzice często wyruszają w podróże rowerowe i nie chcą swoich pociech zostawiać samych w domu. Wspólna wyprawa jest świetnym pomysłem na spędzenie razem czasu i zakorzenienie w dzieciach miłości do natury i podróży.