Dni młodych mam są wypełnione karmieniem, przewijaniem, usypianiem, zabawkami i wszystkim innym, co jest związane z dzieckiem. Wiele kobiet nie widzi już biżuterii jako logicznego dodatku do takiego stylu życia.

Matki małych dzieci są przyzwyczajone do przekładania własnych potrzeb i pragnień na dalszy plan, aby zadbać o maluszka. Właśnie z tego powodu jeszcze bardziej zasługują na prezenty, które pozwolą poczuć im się pięknie.

Nie trać swojego blasku!

Kiedy zostajemy mamami łatwo jest zapomnieć, że kiedyś stroiłyśmy się, malowałyśmy, dobierałyśmy dodatki i wychodziłyśmy na imprezy robiąc ogromne wrażenie. W końcu, kiedy maluszka boli brzuch, to wszystko inne schodzi na dalszy plan. Jednak nie powinnyśmy zapominać całkowicie o swojej kobiecości. Nie chodzi o to, żeby wyglądać jak gwiazda filmowa 24 godziny na dobę. Jednak ważne jest, żebyśmy nie zapomniały jak to jest się poczuć kobieco i pięknie. Przynajmniej raz na jakiś czas.

To, że teraz jesteśmy mamami, nie oznacza, że nigdy nie możemy wystroić się i wyjść na miasto, choć na pewno będzie się to zdarzać rzadziej niż w czasach, kiedy nie miałyśmy rodziny. Tym bardziej powinniśmy być zdeterminowane, aby czerpać maksimum przyjemności z tych rzadkich chwil, a nowa, modna biżuteria na pewno ułatwi nam osiągnięcie tego celu. To, że obejmujemy rolę matki nie oznacza, że przestajemy być olśniewającymi kobietami!

biżuteria ręcznie robiona online

Noś biżuterię przy dziecku

Powszechnym nieporozumieniem jest to, że przy małym dziecku nie ma miejsca na biżuterię i młode mamy muszą całkowicie z niej zrezygnować. Z pewnością nie jest dobrym pomysłem noszenie długiego sznurka pereł podczas czołgania się po podłodze przy zabawach ze szkrabem, a wiszące kolczyki nie sprawdzą się przy łapkach, które wszystko chwytają i ciągną.

Jednak wiele rodzajów biżuterii może koegzystować dość spokojnie z szaloną energią rodzicielstwa. Kolczyki sztyfty są łatwe do noszenia i mają mnóstwo wzorów. Świetnie sprawdzają się również bransoletki. Warto chociażby wybrać te wykonywane z kolorowych, szklanych koralików Fire Polish, które zjawiskowo wyglądają. Wśród nich mamy wiele wzorów i barw do wyboru: od delikatnych przeźroczystych, aż po czarne i opalizujące.

Doskonałą ofertę ma sklep online Kakatek, gdzie znajdziemy naprawdę ogromną ilość produktów. Jedną z ich ogromnych zalet jest cena. Wiadomo, że przy dziecku wydatki są bardzo duże – ta drobna przyjemność nie zrujnuje naszego budżetu. Dodatkowo, jeżeli przy maluszku je uszkodzimy nie będziemy miały problemu z ich odkupieniem. Jednocześnie są one bardzo modne i świetnie wpisują się w najnowsze trendy.

Bezpieczna biżuteria

Priorytetem mamy zawsze będą jej dzieci i ich bezpieczeństwo. Z tego względu są elementy biżuterii, z których musimy zrezygnować zwłaszcza na początku, kiedy nasze pociechy są naprawdę małe. Przede wszystkim przeszkadzają one w opiece nad maluchami. Dodatkowo mogą one zadrapać lub zranić skórę naszego dziecka.

biżuteria ręcznie robiona

Uważajmy więc na pierścionki lub broszki z ostrymi krawędziami, które mogłyby zaczepić się o ubranie lub porysować delikatną młodą skórę. Dzieci są notorycznie przyciągane przez błyszczące przedmioty i biorą wszystko, co znajduje się w pobliżu, w dłonie i usta. Delikatne naszyjniki z łańcuszkiem i wiszące kolczyki mogą być zbyt kuszące, aby maluchy mogły się oprzeć. Prawdopodobnie najlepiej odkładać łatwe do uszkodzenia elementy biżuterii, dopóki dzieci nie dorosną.

Lepiej wtedy zdecydować się na koralikowe bransoletki i naszyjniki od firmy Kakatek, które nie są toksyczne dla dzieci i nie są łatwe do połknięcia. Dodatkowo nie mają ostrych krawędzi i zaczepów.

Biżuteria na prezent

Biżuteria to odrobina luksusu, która każdej mamie może przypomnieć, że jest atrakcyjną kobietą. Warto sprawić sobie tę odrobinę przyjemności. Jednocześnie to też idealny pomysł na prezent. Zaraz po ciąży często nie jesteśmy zadowolone ze swojego ciała, ponieważ mocno się ono zmieniło. Jeżeli chcemy naszej przyjaciółce poprawić humor i sprawić radość to bransoletka czy naszyjnik od firmy Kakatek na pewno będzie pasował rozmiarem. To też doskonały prezent od ukochanego mężczyzny.